Načrt strani| Povezave
Gradimo  živalim  prijazno  Slovenijo
Domača stran
Teme
Varuh pravic živali
Cerkev in živali
Revija
Mediji
Nakup
Akcije in shodi
Živalim prijazna živila
Forum
O društvu
Naročite se na brezplačne
e-novice društva!

Odjava

Forum
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Pregled zasebnih sporočilPregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Umor živali enakovreden umoru ljudi
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Pripombe, kritike in pohvale
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
lilly

Pridružen/-a: 25 Avg 2007 13:24
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 29, 2007 10:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem pri svojih starših nekaj vseeno dosegla - zdaj jejo veliko manj mesa kot bi ga sicer in moja mama velikokrat skuha kaj vegetarijanskega, čeprav se moja sestra potem pritožuje - nekaterih ljudi se nikakor ne da prepričati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo  
pikapoka
Moderator

Pridružen/-a: 14 Mar 2007 8:49
Kraj: vransko

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 29, 2007 7:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dober začetek Smile Vsak rabi svoj čas, če ne v tem življenju, pa v prihodnjem... Včasih se je treba preprosto obrnit stran in pustiti času čas.
Nazaj na vrh
Alice

Pridružen/-a: 28 Jan 2007 13:26
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 30, 2007 12:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem s sabo potegnila še 3 prijateljice,1 prijatelja in starše..no bolj očeta ampak okej.. Wink Laughing Pa ostale prijateljice (ki še jedo meso) pazijo na to,katere izdelke kupijo..sem res ponosna nanje! Laughing
Mogoče bi jim to morala kdaj povedati kaj? Confused Confused
anamaria

Pridružen/-a: 05 Avg 2007 13:32

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 22, 2007 6:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz pa pravim, da vsi ljudje globoko v sebi vedo, da ni prav ubijati. S tem, ko smo mi taki kot smo, vsak dan trkamo na njihovo vest. Kaj je lepšega, ko ti nekdo sledi v nekaj pravilnega.
lilly

Pridružen/-a: 25 Avg 2007 13:24

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 22, 2007 6:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Res je, ampak žal jih je tako malo pripravljenih poslušati. Večina jih takoj spremeni temo ali pa pride na dan s kakšnim od tistih neumnih izgovorov, nekateri te pa obtožijo, da jih teroriziraš in posiljuješ s svojim načinom življenja. Skratka, precej dolgo bo še trajajo, da bo prišlo do kakšnih večjih sprememb. Je pa lepo, da grejo stvari na bolje in da je vedno več vegetarijancev.
Nazaj na vrh
anamaria

Pridružen/-a: 05 Avg 2007 13:32

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 04, 2008 11:30 pm    Naslov sporočila: Ko umre nekdo, ki ti je ful pri srcu ... Odgovori s citatom

http://obala.net/blog/read.php?id=2185

Zgoraj sem navedla spletno stran, kjer sem slučajno naletela na naslov: Ko umre nekdo, ki ti je ful pri srcu ...

Malo sem prebrala pogovor med vsemi in bila šokirana! Če obstaja toliko zlobnih ljudi, le kaj bo z živalimi in z nami?

Razočarana in obupana sem nad ljudmi, ki menijo, da so najpomembnejši ...
boris_kolar
Moderator

Pridružen/-a: 11 Mar 2007 12:53

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2008 3:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj smo najpomembnejši. Ampak to ne pomeni, da so drugi nepomembni. Tudi med živalmi delamo neupravičene razlike: nekateri se zgražajo, da Kitajci jedo pse, jih pa čisto nič ne moti, da sami jedo prašiče. Vem, da izguba živali prinese enako žalost kot izguba človeka - a vse skupaj je le nekoliko lažje prenašati, če imaš čisto vest in se trudiš da vsem ljubljenim osebam in živalim vsak dan polepšaš življenje.
Nazaj na vrh
NATAWE

Pridružen/-a: 09 Mar 2008 21:28
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 10, 2008 7:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni vsi skupaj!

Brala sem vaša mnenja v tej temi in dodala bi eno zanimivo stvar, nameč, kadarkoli sem v družbi "mrhovinarjev" kot sama imenujem mesojedce, je zanimivo predvsem to, da se ne spotikam jaz ob njihov način prehranjevanja, pač pa oni ob mojega.
Izgleda pa to nekako takole:

"Izvoli, daj vzami malo še malo mesa."
"Ne, hvala, ne jem mesa."
"Zakaj ne!?"
"Rada imam živali, vendar ne na krožniku."
"Tudi jaz imam rad živali, vendar meso moraš jesti- zato pa si tako suha."
"In kaj je narobe s tem, če sem suha? Ne poznaš nobenega, ki je suh, pa je meso?"
"Že, že, vendar to ni enako ... ti si suha, ker nisi zdrava."
"In po čem to sklepaš? Počutim se namreč odlično."
"Ja, sedaj še, boš pa videla, kaj se bo zgodilo!"
"In kaj se bo zgodilo?"
"Bolana boš!"
"Nisi še pred minuto trdil, da sem že sedaj?"
Ja, saj si, vendar se tega še ne zavedaš ...."
"In ti? Si zdrav?"
"Seveda sem ...."
"Zakaj si pa prej tožil o temu, da imaš težave z želodcem, da si živčen in da imaš visok krvni pritisk?"
"Hja, samo to ni zaradi mesa."
"Kako pa to veš?"
"Ja, vem no ... glej VSI jedo meso."
"No, jaz ga NE"
"Pa vendar, brez mesa ne moreš živeti."
"In kdo sedi zdaj pred tabo? Moj hologram?!?
"Samo ti nisi zdrava ...."

Itd, itd ...., do tega, da včasih več ne vem ali nisem normalna jaz ali moj sogovornik.

Naletela sem že na takšne, ki ne vedo kaj bi z živalimi, če bi vsi nehali jesti meso, na take, ki jim je bilo "razodeto", da je to, da končajo na krožniku nekega požeruha, smisel obstoja živali, do takšnih, ki jedo meso, ker skrbijo za to, da ne bo brezposelnih mesarjev.

Dejstvo je, da odkar sem veganka se počutim odlično. Energije imam več kot prej- zraven velike familije (otroci so vegetarijanci) mi še uspeva trenirati karate. Ne bom rekla, da v vsem tem času nisem bila nikoli bolana, sem pa definitivno manj, kot večina tisth, ki jedo meso.

Vsem skupaj torej želim predvsem veliko potrpljenja pri srečanjih z zagovorniki preživelih tradicij, ker vem, da ga boste potrebovali Wink

LP! Natawe

Bushi no ichigon!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo   Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
willy

Pridružen/-a: 28 Okt 2007 18:29
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 10, 2008 6:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NATAWE, oba imta v tistem govoru prav. ti ko si že nekaj časa veganka veš česa moraš veliko jest da dobiš dovolj beljakovin. en mesojedec ko bo čez noč nehal jesti meso pa ne ve kako se more prehranjevati in je veliko verjetnosti da bo zbolel zaradi pomankanja beljakovin. če ti namesto vsakodnevnega mesnega obroka poješ zelenjavo ali sadje pač ne dobiš beljakovin. moraš sojo vklučiti v prehrano. to je problem mesojedcev, saj si ne znajo pripravljati zadravih vegetarijanskih obrokov. najbolj preprosto je zaužiti beljakovine res z mesom za večino ljudi, meso pa ni zdravo. mislim da je to glavni problem.
in pa tisti ki jedo meso pa ga prenehajo, se jim zdi da nimajo nič energije. to so mi povedali tisti, ki delajo fizična dela, saj je telo navajeno na takšno prehrano. tudi ti se ne počutiš dobro če zaužiješ meso, saj ga tvoje telo ni navajeno. sem pa mnenja, da je mogoče spremeniti način prehranjevanja, samo dovolj močno voljo moraš imeti.
Nazaj na vrh
Alice

Pridružen/-a: 28 Jan 2007 13:26
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2008 4:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NATAWE dobrodošla.
Zakaj mi je ta pogovor znan? Laughing

Citiram:
sem skupaj torej želim predvsem veliko potrpljenja pri srečanjih z zagovorniki preživelih tradicij, ker vem, da ga boste potrebovali

Res je.

Citiram:
in pa tisti ki jedo meso pa ga prenehajo, se jim zdi da nimajo nič energije. to so mi povedali tisti, ki delajo fizična dela, saj je telo navajeno na takšno prehrano. tudi ti se ne počutiš dobro če zaužiješ meso, saj ga tvoje telo ni navajeno. sem pa mnenja, da je mogoče spremeniti način prehranjevanja, samo dovolj močno voljo moraš imeti.

Willy to je pogosto izgovor,da se jim ni treba niti potrudit ne jesti mesa.Ker je lažje opravičit neko dejanje,če ga tvoje telo "ne zmore".
Vse se da.
NATAWE

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2008 7:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

willy je napisal/a:
NATAWE, oba imta v tistem govoru prav. ti ko si že nekaj časa veganka veš česa moraš veliko jest da dobiš dovolj beljakovin. en mesojedec ko bo čez noč nehal jesti meso pa ne ve kako se more prehranjevati in je veliko verjetnosti da bo zbolel zaradi pomankanja beljakovin. če ti namesto vsakodnevnega mesnega obroka poješ zelenjavo ali sadje pač ne dobiš beljakovin. moraš sojo vklučiti v prehrano. to je problem mesojedcev, saj si ne znajo pripravljati zadravih vegetarijanskih obrokov. najbolj preprosto je zaužiti beljakovine res z mesom za večino ljudi, meso pa ni zdravo. mislim da je to glavni problem.

willy, tudi jaz nisem bila od otroških nog veganka. Pri nas doma smo jedli kot v povprečni slovenski družini meso. Potem sem si sama ustvarila družino in ko so bili otroci še majhni sem že razmišljala o vegetarijanstvu, vendar nisem vedela kako in kje začeti, saj res nisem vedela kaj naj kuham. Od doma sem poznala riž z mesom, krompir z mesom, mlince z mesom, golaž, pasulj- z mesom itd. Samo prilog menda ne morem kuhati .... dokler se mi ni pripetilo nekaj ob čemer sem nehala razmišljati KAJ bom jedla, vedela sem samo, da ne bom več jedla MESA. Torej nisem počasi zmanjševala mesnih obrokov, pač pa je bilo to storjeno "od danes na jutri".
Začetek res ni bil ravno lahek. Ne samo, da sem se lovila okoli hrane- še moje družine nisem želela siliti da bodo razmišljali enako kot jaz, tako sem za njih dalje kuhala meso. Če verjameš ali ne- nikoli nisem nič poskusila, le po vonju sem vedela kdaj je prav začinjeno. Potem mi je to postajalo vedno težje, saj sem vonj mesa preden je bilo začinjeno še komaj prenašala. Potem pa se je odločil za vegetarijanstvo najprej najmlajši sin (takrat je bil star sedem let) čez dobri dve leti pa še starejši. Hčerka, je že bila od doma .... Med tem časom sem spoznala toliko novih jedi, da kuhanje več ni bilo problem. Z možem, ki pa še tu in tam kdaj poje meso, sem se dogovorila, da naj kadar pač to želi, to naredi v kakšni restavraciji ali pa si del obroka, ki je mesen pripravi sam. In čeprav sem imela zaradi te moje poti veliko problemov (pediatrinja mi je dala na znanje, kako slaba mati sem, ker sem otroku tak slab vzgled, da je postal vegetarijanec, pa je lepo utihnila, ko je imel manjši boljše zdravniške izvide kot večji, ki je takrat še jedel meso).
Prehod iz mesa na vege se spomnim najbolj po temu, da sem bila prvih 14 dni neprestano lačna in sem se zaradi tega verjetno tudi v začetku zredila. Po 14 dneh se je stanje normaliziralo in moji kg tudi.
Zdaj pa še k zadnjemu tvojemu pomisleku- fizično delo.
Vem, da me ne poznaš, vendar mi lahko verjameš na besedo, da ob moji veliki familiji, hiši, vrtu (na katerem neprestano prestavljam in urejujem na novo alpinjake, ribnike ... letos je spet na vrsti obnova in bom ribnik izkopala sama na roko) kar težko fizično delam. Zraven tega 3x na teden po uro in pol redno treniram karate.
Vse moje znanke mojih let, niti pod razno ne zmorejo mojih naporov, niti nimajo takšne kondicije. Torej tudi zadnja ovira za vegetarijanstvo odpade. Obstaja namreč samo ena resniična ovira proti njemu (to sem lahko videla pri mojem možu) in to je resnično ZAVEDANJE da je jesti meso neetično. Ne to VEDETI. ZAVEDATI se ..med tema dvema pojmoma je namreč velika razlika.

Bushi no ichigon!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo   Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
NATAWE

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2008 7:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Alice je napisal/a:
NATAWE dobrodošla.

Wave

Bushi no ichigon!
Nazaj na vrh
pikapoka
Moderator

Pridružen/-a: 14 Mar 2007 8:49
Kraj: vransko

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2008 11:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NATAWE je napisal/a:

willy, tudi jaz nisem bila od otroških nog veganka. Pri nas doma smo jedli kot v povprečni slovenski družini meso. Potem sem si sama ustvarila družino in ko so bili otroci še majhni sem že razmišljala o vegetarijanstvu, vendar nisem vedela kako in kje začeti, saj res nisem vedela kaj naj kuham. Od doma sem poznala riž z mesom, krompir z mesom, mlince z mesom, golaž, pasulj- z mesom itd. Samo prilog menda ne morem kuhati .... dokler se mi ni pripetilo nekaj ob čemer sem nehala razmišljati KAJ bom jedla, vedela sem samo, da ne bom več jedla MESA. Torej nisem počasi zmanjševala mesnih obrokov, pač pa je bilo to storjeno "od danes na jutri".
Začetek res ni bil ravno lahek. Ne samo, da sem se lovila okoli hrane- še moje družine nisem želela siliti da bodo razmišljali enako kot jaz, tako sem za njih dalje kuhala meso. Če verjameš ali ne- nikoli nisem nič poskusila, le po vonju sem vedela kdaj je prav začinjeno. Potem mi je to postajalo vedno težje, saj sem vonj mesa preden je bilo začinjeno še komaj prenašala. Potem pa se je odločil za vegetarijanstvo najprej najmlajši sin (takrat je bil star sedem let) čez dobri dve leti pa še starejši. Hčerka, je že bila od doma .... Med tem časom sem spoznala toliko novih jedi, da kuhanje več ni bilo problem. Z možem, ki pa še tu in tam kdaj poje meso, sem se dogovorila, da naj kadar pač to želi, to naredi v kakšni restavraciji ali pa si del obroka, ki je mesen pripravi sam. In čeprav sem imela zaradi te moje poti veliko problemov (pediatrinja mi je dala na znanje, kako slaba mati sem, ker sem otroku tak slab vzgled, da je postal vegetarijanec, pa je lepo utihnila, ko je imel manjši boljše zdravniške izvide kot večji, ki je takrat še jedel meso).
Prehod iz mesa na vege se spomnim najbolj po temu, da sem bila prvih 14 dni neprestano lačna in sem se zaradi tega verjetno tudi v začetku zredila. Po 14 dneh se je stanje normaliziralo in moji kg tudi.
Zdaj pa še k zadnjemu tvojemu pomisleku- fizično delo.
Vem, da me ne poznaš, vendar mi lahko verjameš na besedo, da ob moji veliki familiji, hiši, vrtu (na katerem neprestano prestavljam in urejujem na novo alpinjake, ribnike ... letos je spet na vrsti obnova in bom ribnik izkopala sama na roko) kar težko fizično delam. Zraven tega 3x na teden po uro in pol redno treniram karate.
Vse moje znanke mojih let, niti pod razno ne zmorejo mojih naporov, niti nimajo takšne kondicije. Torej tudi zadnja ovira za vegetarijanstvo odpade. Obstaja namreč samo ena resniična ovira proti njemu (to sem lahko videla pri mojem možu) in to je resnično ZAVEDANJE da je jesti meso neetično. Ne to VEDETI. ZAVEDATI se ..med tema dvema pojmoma je namreč velika razlika.

Applause Applause Wave Wave

... še jaz pristavim.
Nazaj na vrh
Nemo

Pridružen/-a: 16 Mar 2007 0:01

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 12, 2008 1:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

willy je napisal/a:
NATAWE, oba imta v tistem govoru prav. ti ko si že nekaj časa veganka veš česa moraš veliko jest da dobiš dovolj beljakovin. en mesojedec ko bo čez noč nehal jesti meso pa ne ve kako se more prehranjevati in je veliko verjetnosti da bo zbolel zaradi pomankanja beljakovin.

No, Willy, tole kar si napisal pa lepo povedano preprosto ne drži. Sicer ti ni za zameriti da misliš tako, saj če poslušaš naše "strokovnjake" za prehrano tipa dr Dražigost Pokorn potem ni nič čudnega. Žal tem neumnostim verjameš in jih celo ponavljaš, namesto da bi si vzel čas in preveril (ne)resničnost teh trditev.

O tem sem na forumu že pisal, pa bom vseeno ponovil: Rastlinska hrana vsebuje ogromno beljakovin. Človek mora po znanstvenih dognanjih zaužiti približno 10% kalorjskega vnosa v obliki beljakovin. Rastlinska hrana pa vsebujeta povprečno med 15% in 35% beljakovin, skratka precej VEČ kot jih človek potrebuje. Z VSEMI esencialnimi aminokislinami. Ješ lahko praktično karkoli (nerafiniranega) in če poješ dovolj kalorij boš imel beljakovin veliko več kot jih rabiš. Lahko npr. ješ samo suh kruh (16% beljakovin) če hočeš, pa ti ne bo zmanjkalo beljakovin. Zato nima smisla govoriti o nekem posebnem "znanju".

Zanimivo je torej vprašanje, zakaj ti misliš da moraš nekaj vedeti da ti jih ne "zmanjka"?
To je malo težje razložit, bom poskusil. Dejstvo je, da danes v Sloveniji povprečen zdravnik NIMA POJMA o prehrani. To trdim s polno odgovornostjo. Čeprav pametuje, razlaga in svetuje o prehrani, o njej dejansko nima pojma. Na medicinski fakulteti se o tem popolnoma nič ne učijo, še tisto kar pa se je bilo zastarelo že v sredini prejšnega stoletja (mogoče se je na fakulteti v zadnjih letih kaj spremenilo, vem pa da do pred kakšnih 10 let nazaj je bilo tako).

Nič ni narobe s tem, da o prehrani nimajo pojma, saj itak velika večina ljudi nima pojma o tem. Problem je, ker večina njih zlorablja svoj status zdravnika in laže ljudem. Osebno sem celo mnenja, da bi zdravnik, ki bi pacientu izjavil laž v stilu da če ne bo jedel mesa da mu bo manjkalo beljakovin, moral izgubiti licenco. Torej, ravno to neznanje širi med ljudmi nekakšno psihozo v zvezi z beljakovinami, nek mit, da je samo meso vir "dobrih" beljakovin (kar je popolna neumnost), da te beljakovine "delajo močnega" (kar je spet popolna neumnost) , da ti "manjka energije" če ne ješ mesa in kup takih mitov. Ljudje pa to verjamejo, ker želijo v to verjeti, ker se ne želijo odreči mesa. In te neumnosti brez preverjanja ponavljajo, tako kot si ti zgoraj naredil.

Torej:
1. Beljakovin ti praktično NE MORE manjkati če ne ješ mesa in če poješ dovolj kalorij. Tudi če si to želiš, če bi načrtno delal na tem, da bi ti "zmanjkalo" beljakovin bi to zelo težko dosegel. In če meni ne verjameš, upam da verjameš znanstvenim dognanjem: nobena od meni znanih raziskav (pa sem jih prebral že na stotine) ni pokazala nobenega pomanjkanja beljakovin pri vegetarijancih. Torej je tvoja izjava, da obstaja "velika verjetnosti da bo zbolel zaradi pomankanja beljakovin" skregana praktično z vsemi znanstvenimi dognanji. Skratka, precej pogumna trditev... podobno kot da bi danes trdil da je zemlja ploščata.

2. Beljakovine ne "dajo moči". Če poješ več beljakovin nisi za to nič bolj močan. Podobno kot bi npr. v Fičota namesto 20 litrov bencina natočil 300 litrov in bi pričakoval da bo zato močnejši. Popolna nemunost. Moč povečuje izključno mišična aktivnost - trening. Ne pa hrana. Seveda moraš ob treningu, ki povečuje mišično maso pojesti tudi več beljakovin, vendar pri treningu porabiš tudi energijo, zato poješ tudi več kalorij. In s tem avtomatsko vneseš tudi več beljakovin, tako da se prvotno razmerje 10% beljakovin ne spremeni. V vsakem primeru vrednost 10% dosega in presega praktično vsa rastlinska hrana, tako da tudi za šport (ali pa težko fizično delo) je taka prehrana nadvse primerna.

willy je napisal/a:
če ti namesto vsakodnevnega mesnega obroka poješ zelenjavo ali sadje pač ne dobiš beljakovin.

Popolna neumnost, sem zgoraj povedal zakaj. Samo za informacijo, navadna zelena solata ima okrog 35% kalorij beljakovin, polnomastna govedina pa okrog 25%.

willy je napisal/a:
moraš sojo vklučiti v prehrano..

Še ena popolna neumnost. Soja ni nič drugega kot še ena stročnica. Iz prej omenjenega neznanja zdravnikov, raznoraznih "strokovnjakov" in netočnih podatkov se je nekako razširil mit o soji, kot nekem "viru beljakovin". To ne drži. Soja je enak vir beljakovin kot navaden fižol, ali grah, ali leča ali katerakoli druga stročnica. Ti prilagam tabelo vsebnosti beljakovin v posameznih stročnicah, da vidiš o čem govorim:
    Fižol, rdeč.... 30,9%
    Soja:..............38,5%
    Grah...............25,6%
    Leča.............. 31,1%
    Stročji fižol.... 31,1%

Res da ima soja malenkost več beljakovin kot navaden fižol, ampak če upoštevaš da človek rabi 10% beljakovin vidiš da povsem vse zgoraj naštete stročnice (in tudi vse ostale, ki niso naštete) vsebujejo veliko veliko več beljakovin kot jih dejansko rabiš. In ker je polnoma vseeno ali dobiš 3,1x preveč beljakovin ali pa 3,8x preveč je tudi vseeno ali ješ sojo ali pa navaden stročji fižol.

willy je napisal/a:
najbolj preprosto je zaužiti beljakovine res z mesom za večino ljudi

Tudi to ne drži, upam da to vidiš iz zgoraj napisanega.

willy je napisal/a:
tisti ki jedo meso pa ga prenehajo, se jim zdi da nimajo nič energije. to so mi povedali tisti, ki delajo fizična dela, saj je telo navajeno na takšno prehrano.

Še en mit, da ti meso "daje energijo". Dejstvo je, da energijo dajejo ogljikovi hidrati in ogljikovih hidratov v mesu ni. Res je, da se mora telo mesa odvaditi, tako kot se odvaja večine drugih škodljivih stvari. Tako je kadilec, ki ne kadi "živčen", alkoholik ki ne pije se trese... podobno je odvajanje od mesa. Kadilec je živčen, ker nima v rokah cigareta, saj ga ta v njegovih mislih pomirja. Nekdo, ki z vsem bitjem verjuje v to, da mu meso "daje moč" se pa počuti slabotnega če tega "vira moči" ne dobi. Večina tega pa je le v glavi. Fizično delo nima s tem nobene zveze, upam da sem to zgoraj lepo opisal.

Edini možen problem je v tem, da ima rastinska hrana manj kalorij na enoto teže (kar je ena od bistvenih prednosti rastlinske hrane), torej je treba fizično pojesti več. Tako lahko nekdo, ki je navajen manj jesti preprosto premalo poje. Ampak v tem primeru ni problem pomanjkanje mesa ampak pomanjkanje hrane.

Torej Willy, meso nima nobenih magičnih lastnosti, nobenih magičnih "snovi" ki bi jih človek pogrešal če ga ne bi jedel. Povrhu vsega ima za človeka popolnoma neprimerno razmerje med makrohranili (preveč (napačnih) maščob, preveč beljakovin in premalo OH).
Nemo

Pridružen/-a: 16 Mar 2007 0:01

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 12, 2008 1:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NATAWE je napisal/a:
je zanimivo predvsem to, da se ne spotikam jaz ob njihov način prehranjevanja, pač pa oni ob mojega

Točno to, bravo. Dobro si opisala, podobno se je dogajalo tudi meni. Z leti pa sem uspel "prečistiti" moj krog prijateljev in sem izločil vse take, ki so mi agresivno vsiljevali meso oz napadali moj način prehrane. Običajno pa je šlo to takole.

"Vzami še malo mesa"
"Hvala, ga ne jem"
"KVAAAA? zakaj pa ne???"
- povem svoj razlog...
"Brez veze, s tem ne boš nič naredil, pa rastline boli, pa človek mora jesti meso, pa nimaš prav ker si šel v "extrem" ker je treba vsakega malo itd..."
- povem da se s tem pač ne strinjam,...
"pa še beljakovin ti manjka, pa na POP TV so rekli da je un otrok umru ker ni jedu mesa..."
- povem da to pač ne drži
in potem ko me nekaj ur prepričujejo kako napačno sem se odločil pa običajen finale: "matr ste agresivni vi vegetarijanci k nas posiljujete s tem vegetarijasntvom"
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Pripombe, kritike in pohvale
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 2 od 3

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu