Načrt strani| Povezave
Gradimo  živalim  prijazno  Slovenijo
Domača stran
Teme
Varuh pravic živali
Cerkev in živali
Revija
Mediji
Nakup
Akcije in shodi
Živalim prijazna živila
Forum
O društvu
Naročite se na brezplačne
e-novice društva!

Odjava

Forum
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Pregled zasebnih sporočilPregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Umor živali enakovreden umoru ljudi
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Pripombe, kritike in pohvale
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
anamaria

Pridružen/-a: 05 Avg 2007 13:32

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 05, 2007 1:53 pm    Naslov sporočila: Umor živali enakovreden umoru ljudi Odgovori s citatom

Na tem forumu sem prvič in se še ne znajdem v celoti. Kakorkoli sem želela le, da podam svoje mnenje in da se zahvalim Društvu za osvoboditev živali, da nam pomaga, da postanemo ljudje vredni te oznake.

Veliko časa sem tudi jaz potrebovala, da pridem do spoznanja, kaj pravzaprav počnemo. Končno pa sem odkrila, da je po mojem mnenju ubijanje živali umor enakovreden umoru človeka.

Žalostno večkrat opazujem ljudi, ki brez vesti in z užitkom jedo meso, a o ubijanju in mučenju živali nočejo slišati niti besede.

Želim, da postane vegetarijanstvo nekaj normalnega in da že svoje otroke vzgajamo v tej smeri, ne pa da šele pri cca. 14-ih ugotovi, da dela nekaj krutega in da starši nimajo prav.
pikapoka
Moderator

Pridružen/-a: 14 Mar 2007 8:49
Kraj: vransko

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 15, 2007 8:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Anamaria, hvala za spodbudne besede. Vsi se trudimo, vsak po svoje, po najboljših močeh, na svojem območju, med svojimi ljudmi. In lepo se je srečati ali pa samo prebrati tu na forumu kakšno misel od neznanega človeka, ki se trudi v isti smeri... Ugotoviš, da se splača... In da nisi tako čuden...

Nazadnje urejal/a pikapoka Čet Avg 16, 2007 7:22 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo  
Nemo

Pridružen/-a: 16 Mar 2007 0:01
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 16, 2007 2:19 am    Naslov sporočila: Re: Umor živali enakovreden umoru ljudi Odgovori s citatom

anamaria je napisal/a:
Želim, da postane vegetarijanstvo nekaj normalnega in da že svoje otroke vzgajamo v tej smeri, ne pa da šele pri cca. 14-ih ugotovi, da dela nekaj krutega in da starši nimajo prav.

Mislim da se ti bodo želje s časom uresničile, je le vprašanje časa. Naše okolje se je v zadnjih desetletjih spremenilo, in evolucija diktira, da se morajo organizmi v tem okolju (ljudje) temu prilagoditi, spremeniti. Nekateri smo to dojeli ter se že spremenili, nekateri bodo to dojeli kasneje, nekaj pa jih tega nikoli ne bo dojelo in bodo stalno živeli v preteklosti, evolucija jih bo preprosto obšla. Tako je vedno bilo v evoluciji in vedno bo, nekateri se evoluiramo prej, nekateri kasneje, nekateri pa nikoli.

Vsekakor pa si lahko izredno ponosna nase, da si že pri tako mladih letih ugotovila, da se starši včasih tudi motijo in si sama prišla do tako pomembnih stvari. Bravo. Applause Žal sem jaz malo bolj "zabit" in sem do tega prišel šele ko sem bil star 25 let Embarassed
Alice

Pridružen/-a: 28 Jan 2007 13:26
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 16, 2007 9:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nemo to ne pomeni da si "zabit".Nekateri prej,nekateri pozneje (in kot si napisal..nekateri tudi nikoli).Tudi ti si lahko ponosen nase,da si prišel do te točke,da si sploh začel razmišljati v tej smeri! Nod Applause
Tudi jaz sem pri 14 šla v vegetarijanstvo in mi ni žal!Mislim da nikomur ni..no vsaj tistemu ne ki je zaradi živali vegetarijanec,vegan,...

Anamaria:
Citiram:
Žalostno večkrat opazujem ljudi, ki brez vesti in z užitkom jedo meso, a o ubijanju in mučenju živali nočejo slišati niti besede.

A ni to hudo? Sad
Nekateri se začnejo celo hvaliti s tem in da z največjim veseljem jedo meso..je zanje še možnost? Confused Sad
Tudi mene zaboli ko vidim/doživim kaj takšnega.Zaradi živali namreč.. Crying or Very sad Crying or Very sad
pikapoka
Moderator

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 16, 2007 7:20 pm    Naslov sporočila: Re: Umor živali enakovreden umoru ljudi Odgovori s citatom

anamaria je napisal/a:

Imam znanko, ki že po minuti pogovora o trpljenju ljudi ali živali začne dobivati solzne oči, pa ji še zdaj ni naredilo "klik". To me pa res razjezi! Bistveno bolj kot neobčutljivi jedci hamburgerjev. Brick wall
Nazaj na vrh
Alice

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 17, 2007 8:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče bo pa nekega dne celo dojela.. Confused Wink
Nemo

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 21, 2007 12:04 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Alice je napisal/a:
Mogoče bo pa nekega dne celo dojela.. Confused Wink

Mogoče. Bolj verjetno pa je, da si bo citirala kakšnega od klasičnih izgovorov:

- Ovčji izgovori (jem meso ker ga večina je, ker so ga v (pra)zgodovini jedli, ker ga živali jedo, ker ga Eskimi jedo...torej izgovori kjer pokaže da je ovca, da dela nekaj samo zato ker to neki drugi počnejo. Ljudje ki si izberejo tak tip izgovora običajno tudi ne razumejo koncepta svobodne izbire)

- Izgovori nerazgledanosti (rastline tudi trpijo, saj je vseeno ali ubiješ žival ali rastlino... in podobno, kjer pokaže da nima veliko pojma o evoluciji in biologiji, povrhu pa šepa še v osnovni dvonivojski logiki)

- Nezainteresiranost, oz. zdravniški izgovori (če ne ješ mesa zboliš, "jaz pa enega poznam, ki ni jedel mesa pa je zbolel...", tisti otrok na POP TV je umrl ker ni jedel mesa, pa razne pravljice o beljakovinah in železu... skratka priložnostni izgovori, ki uporabijo laži, polresnice, trač novice in izjave raznoraznih "strokovnjakov" za izgovor, brez da bi v detajle preučila stvarna dejstva.)

- Popolna ignoranca ( jaz nimam nič z ubijanjem živali saj samo meso jem, saj ljudje tudi trpijo, zato ni nič narobe če mučimo živali in podobno - komentar ni potreben)

- Etiketni izgovori (sami sebi podelijo željeno etiketo kot je npr. "vsejed", "mesojed", "plenilec", "vrh prehrambene verige" in na osnovi te etikete sklepajo da ni nič narobe če mučijo živali. Tak izgovor se običajno uporabi skupaj s kakšnim od "ovčjih" izgovorov s katerim imajo skupno tudi to, da tudi tu ne razumejo koncepta svobodne izbire in dejstva da se le-ta z etiketo ne zmanjša oz. spremeni.)
...
pa verjetno sem še kaj pozabil.

No, dovolj filozofiranja za danes.
Alice

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 21, 2007 1:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nemo tole si pa super napisal!!! Very Happy Very Happy
A lahko kopiram na moj forum? Rolling Eyes Smile

SUPER SI!!!!Jaz te lahko samo občudujem.Upam da bom v življenju tudi jaz kdaj toliko vedela!
pikapoka
Moderator

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 21, 2007 8:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Laughing Ja, Nemo, res si od sile. Sem se nasmejala tvojim kategorijam. Mislim, da je še ena, v katero spada ta punca in še marsikdo izmed mojih znancev: kulpozna lenoba. Od njih slišimo stavke: "Saj bi skuhal-a kaj brez mesa, pa ne znam.", ali pa: "Zdaj pa res nimam časa za učenje vege-kuhinje"... Evil or Very Mad
Seveda je v ozadju mentalna lenoba.
Nazaj na vrh
Alice

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 22, 2007 12:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Haha..ja tudi ta.Pa gotovo bo čez nekaj časa ko jim bo zmanjkalo izgovorov kaj čisto nesmiselnega spet prišlo ven. Rolling Eyes
Kaj ni to butasto?Jao...

Dokler ne vidiš kaj se dogaja je vseeno kaj ješ,počneš.. Confused Žalostno.Potem ko pa se enkat zaveš...c-c-c-c..verjamem da vsak enkrat v svojem življenju pride do točke ko teh stvari ne more več ignorirati,odvisno je od časa oz. od okolice. Confused
Nemo

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 24, 2007 4:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Alice je napisal/a:
A lahko kopiram na moj forum? Rolling Eyes Smile !

No, vedno me veseli če je komu všeč nekaj kar napišem. Dancing
Seveda lahko kopiraš na tvoj forum, mogoče le omeni od kje si kopirala.

Izgovorov pa ljudem ne bo zmanjkalo iz preprostega razloga, da jih večina sploh ne bo razumela, da je njihov izgovor butast in se ga bodo oklepali še naprej kljub vsem nasproti govorečim dejstvom. Torej večina ne gre niti čez proces iskanja izgovorov (v smislu da za enega pogruntajo da je neumen in poiščejo drugega, kar bi v bistvu morali početi da bi jim zmanjkalo izgovorov) ampak se preprosto smrtno oklepajo le enega ali dveh (mogoče še tretjega za rezervo) in nikakor ne razmišljajo zakaj se mogoče motijo, ampak raje razmišljajo zakaj se vsi ostali motijo in zakaj so "nekatera dejstva" napačna.
anamaria

Pridružen/-a: 05 Avg 2007 13:32

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 24, 2007 6:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vaša sporočila so me zelo razveselila, kot tudi to, da obstajajo ozaveščeni ljudje.

Upam, da se bo tehnica kmalu premaknila v prid ljubiteljem živali (pa ne mislim na posesivno ljubiteljstvo). Žal danes še ni tako, saj je še preveč t.i. mesojedcev.

Kako potem ljudje lahko rečemo, da smo civilizirani, če pa se obnašamao kot "vampirji" in sesamo kri ter jemo trupla in kar je še huje, jih redimo za zakol. Jaz sem trdnega prepričanja, da za kaj takega nimamo nobene pravice in da svet ne bo postal toliko časa boljši, dokler dejansko ne postanemo ozaveščeni.

Korak za korakom sem pripravljena delovati v tej smeri, pa čeprav se bo to zdela neskončno dolga naloga, pa čeprav mogoče bodo enkrat moji potmci taki, pa čeprav danes potrkam na srce le enega človeka. Najverjeneje pa nisem bna pravem forumu, saj tukaj ste res že vsi "tisti pravi". Je pa res lušno izmenjati par besed z vami, saj govorimo v istem jeziku Very Happy
lilly

Pridružen/-a: 25 Avg 2007 13:24

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 25, 2007 1:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo, sem nova na tem forumu in sem zelo vesela, da sem končno našla nekaj somišljenikov. Sama sem meso nehala jesti že pri štirih letih, ko sem se zavedla od kod dejansko prihaja in nisem bila ravno v spodbudnem okolju, saj so moji starši in vsi moji sorodniki mesojedci. Na začetku so me še poskušali prepričevati, ampak potem so se navadili in mi zdaj dajo mir, čeprav še vedno včasih slišim kakšno pripombo, da vegetarijanstvo lahko škodi mojemu zdravju in podobno (kar očitno ni res, saj sem pri 19 letih še vedno zdrava). Mi je kar hudo, ker ne poznam nikogar, ki bi se strinjal z mano in na živce mi gre, ko me nekateri ljudje samo pomilovalno pogledajo, ko jim povem zakaj ne jem mesa in rečejo, da sem preobčutljiva in da tako pač je, ljudje jedo meso in jaz ne morem nič proti temu. Nekateri mi pravijo, da bi takoj nehali jesti meso, če bi vedeli, da bodo s tem res kaj pripomogli, ampak da so oni le kaplja v morje, zakaj bi potem nehali. Ampak mislim, da je vsak posameznik pomemben, vsak lahko spremeni le sebe in več ko se jih bo zamislilo, boljši bo ta svet.
Nazaj na vrh
Alice

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 25, 2007 5:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Točno tako Lilly!Vsak je pomemben,prav vsak osebek..če ne drugega imaš vsaj čisto vest!
Dobrodošla na forumu! Applause Applause Applause Applause Applause Mr. Green Mr. Green Mr. Green Very Happy Wave
pikapoka
Moderator

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 28, 2007 8:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lilly je napisal/a:
Mi je kar hudo, ker ne poznam nikogar, ki bi se strinjal z mano in na živce mi gre, ko me nekateri ljudje samo pomilovalno pogledajo, ko jim povem zakaj ne jem mesa in rečejo, da sem preobčutljiva in da tako pač je...

No, zdaj nas poznaš, lilly! Dancing NAM NI VSEENO! Tako, da dobrodošle med nami lilly in anamaria! Thumb Up

Tudi jaz sem začela sama, potegnila s sabo fanta, prijateljico, zdaj pa so okrog mene sami taki ljudje, ki me vsaj razumejo, če že drugače na samem jejo meso. No, razen moji starši - kot bi govorili drug jezik. To me najbolj boli.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Pripombe, kritike in pohvale
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 3

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu