Načrt strani| Povezave
Gradimo  živalim  prijazno  Slovenijo
Domača stran
Teme
Varuh pravic živali
Cerkev in živali
Revija
Mediji
Nakup
Akcije in shodi
Živalim prijazna živila
Forum
O društvu
Naročite se na brezplačne
e-novice društva!

Odjava

Forum
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Pregled zasebnih sporočilPregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

FRANCKA

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Lov
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
MAYO

Pridružen/-a: 22 Mar 2007 20:57
Kraj: Lj

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 25, 2007 12:36 pm    Naslov sporočila: FRANCKA Odgovori s citatom

Peticija za Francko:

http://www.paysdelours.com/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo  
anima

Pridružen/-a: 06 Jul 2007 15:35
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 25, 2007 4:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za kaj pa pravzaprav gre?Ta jezik mi ni glih domač...
kotko

Pridružen/-a: 22 Mar 2007 20:38
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 25, 2007 6:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Stran prevedena z google language tools

http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.paysdelours.com%2F&langpair=fr%7Cen&hl=en&safe=off&ie=UTF-8&oe=UTF-8&prev=%2Flanguage_tools
http://66.249.91.104/translate_c?hl=en&ie=UTF-8&oe=UTF-8&langpair=fr%7Cen&u=http://www.paysdelours.com/fr/getMOD/v/vID/2260/modEND/adet/soutenir-pays-de-l-ours-adet/petition-pour-franska.html&prev=/language_tools
Nazaj na vrh
Nemo

Pridružen/-a: 16 Mar 2007 0:01
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 25, 2007 7:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dolores je napisal/a:
Za kaj pa pravzaprav gre?Ta jezik mi ni glih domač...

Ja, meni tudi ne. Ampak tole sem pa razumel:

Citiram:
Signez la pétition contre la capture de Franska !

(Podpišite peticijo proti ulovu Francke) Smile
Očitno so tudi živinorejci v Franciji tako agresivni in razširjeni kot pri nas ter so nekako dosegli da bi pobili medvede.

Sem se že podpisal, čeprav sicer ne verjamem kaj preveč v uspešnost teh internetnih peticij. Škodovati pa tudi ne more.
anima

Pridružen/-a: 06 Jul 2007 15:35
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 25, 2007 7:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ej,hvala vama.Sicer sem tudi jaz že podpisala,a me je zanimalo za kaj sploh gre.Se mi je pa zdelo,da je kaj takega!Upam,da bo kaj uspeha,čeprav tudi sama dvomim.A treba je misliti pozitivno,pa tudi škodit ne more,kvečjemu pomaga!
sayang

Pridružen/-a: 20 Mar 2007 12:22

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 10, 2007 4:54 pm    Naslov sporočila: francka umrla v prometni nesreči? Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
danes je bil v Delu članek o Francki in sicer, da jo je do smrti zbil vojaški avto. Če je to res, potem mi to smrdi kot naklepno dejanje. Ker zakaj bi se pa oni trudili na legalen (?) in drag način medvedko spraviti z 'njihovega' teritorija? V glavnem - v ovcah je profit, v medvedu pa ne. In medved je tisti, ki jim je povzročal škodo. Norost.

Žive naj vsi medvedje, ki hrepene dočakat dan...
Nazaj na vrh
Scrofa

Pridružen/-a: 30 Mar 2007 7:52

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 16, 2007 7:36 am    Naslov sporočila: Re: francka umrla v prometni nesreči? Odgovori s citatom

sayang je napisal/a:
Pozdravljeni,
danes je bil v Delu članek o Francki in sicer, da jo je do smrti zbil vojaški avto. Če je to res, potem mi to smrdi kot naklepno dejanje.

Res bi rad videl voznika, ki je sposoben čakati na cesti, ujeti in zbiti medveda. Nonsens. Medved ni okorna plišasta kreatura. Je čudovito spretna in izredno hitra zver, katero niti motorist na cesti ob Planinskem jezeru ni uspel dohiteti, pa sta tekmovala precej več kot 200m.
Nazaj na vrh
Alice

Pridružen/-a: 28 Jan 2007 13:26
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 16, 2007 9:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aha..recimo da vem kaj je problem pri lovcih..(ali pa ne? se bom še več morala naučiti o lovu in lovcih,a še vseeno)...živali imajo za zveri,ki jih je treba pomoriti.Namreč da ne bodo ogrožali ljudi,ki pa smo by the way večje zveri,lahko rečem kar pošasti na tem planetu. Shame on you
Žalostno.

Žal mi je za Francko. Crying or Very sad
Nemo

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 17, 2007 3:38 am    Naslov sporočila: Re: francka umrla v prometni nesreči? Odgovori s citatom

HHV je napisal/a:
Res bi rad videl voznika, ki je sposoben čakati na cesti, ujeti in zbiti medveda. Nonsens.

Hja, seveda, predvidevaš da so ga poskušali res tako ubiti da so ga z avtom lovili. Saj niso neumni. Bolj verjetno je, da so ga ubili na njek poljuben način ter ga nato naknadno ustrezno poškodovali. Ali pa še bolj verjetno, preprosto so ga ustrelil in nato medijem sporočili da ga je zbil avto. Za tak scenarij je dovolj le da se poznata nek lokalen policaj, ki naredi zapisnik in lovec, ki ga ubije. Zelo dvomim da je kdo ustanavljal komisije s patologi, ki bi ugotavljale dejanski vzrok smrti. Seveda upam da se motim ampak ko pogledam kakšni ljudje se sprehajajo naokrog, katerim je cena in denar več vredna od trpljenja in življenja živali...
Scrofa

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 17, 2007 9:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Alice, medved je zver. Ni plišasta živalca za polico, temveč čudovita zver, ki zahteva svoje okolje za kvalitetno življenje. In z skrunjenjem tega kot sama ugotavljaš, najbolj masovno uničujemo tako zveri, kot ostale živali.
Ne vem, zakaj je treba izraz "zver" uporabljati z negativnim prizvokom. Zame je to ena najčudovitejših specializiranih vrst živali. Poleg ujed.

Nemo, mislim, da ni nobene potrebe za kakšne teorije zarot. Se sliši tako ceneno.
Nazaj na vrh
Alice

Pridružen/-a: 28 Jan 2007 13:26
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 17, 2007 8:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HHV hvala za odgovor.Seveda medved ni plišasta igračka..daleč od tega!
Sem pa mislila da ko napišeš "zver",s tem misliš predvsem negativno in da je treba zveri pobiti.
Lepo da ne misliš tako.

A jaz sem mislila ljudje smo zveri z negativnim prizvokom,da ne bo napake. Smile

In kaj vse prištevaš pod veri s pozitivnim in katere z negativnim prizvokom? Rolling Eyes Ne morem iz svoje kože.
Scrofa

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 20, 2007 6:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Alice je napisal/a:
...
In kaj vse prištevaš pod veri s pozitivnim in katere z negativnim prizvokom? Rolling Eyes Ne morem iz svoje kože.

Izraz zver ima zame vedno najlepšo konotacijo. Za ljudi ne uporabljam več izrazov lastnih živalim.
Kaj vse spada pod zveri, nas pa biologija lepo poduči.

Mimogred, včeraj pozno ponoči sem prišel z dvodnevnega potepanja in čakanja, kjer sem upal, da bom s kamero lahko posnel našo najvećjo zver, rjavega medveda. Zanimivo je bilo odkrivati njegove sledi in znake njegovih dejanj, npra izkopane luknje v tleh, kjer je iskal osirje ipd. Ok, offtopics. Embarassed
Nazaj na vrh
Nemo

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 20, 2007 11:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HHV je napisal/a:
Nemo, mislim, da ni nobene potrebe za kakšne teorije zarot. Se sliši tako ceneno.

U, imaš pa širok pojem za "zaroto". Temu bi jaz prej rekel goljufija, laž. Pod zaroto jaz razumem nekaj kar je precej neverjetno in zapleteno, sodeluje veliko ljudi .. laž ali goljufijo pa lahko en sam človek izvede. Imam preveč takih primerov v moji okolici (npr. nekdo je z kolom potolkel psa, da je nato pri zavarovalnici uveljavljal nesrečo).
Tako da se mi takšen scenarij (še posebno ob dejstvu da je tako veliko lokalcev odkrito želelo tega medveda mrtvega), precej precej verjeten.

Podobno bi tudi malce sumil v primeru, če bi nekdo "s čelom padel na metek" ali pa da mu je "spodrsnilo in si je po nesreči 3x zabodel nož v hrbet". Ok, to je bilo malo bolj za šalo ampak vseeno, če bi si nekdo želel nekoga mrtvega, potem pa bi ta "slučajno" padel čez balkon se bi mi zdelo to skrajno sumljivo.
Nemo

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 20, 2007 11:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HHV je napisal/a:
Mimogred, včeraj pozno ponoči sem prišel z dvodnevnega potepanja in čakanja, kjer sem upal, da bom s kamero lahko posnel našo najvećjo zver, rjavega medveda. Zanimivo je bilo odkrivati njegove sledi in znake njegovih dejanj, npra izkopane luknje v tleh, kjer je iskal osirje ipd. Ok, offtopics. Embarassed

No, to je pa "lov", ki bi ga jaz z veselim srcem odobraval (seveda če se ga pravilno loti in se ne vznemirja živali). Nod
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Lov
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu