Načrt strani| Povezave
Gradimo  živalim  prijazno  Slovenijo
Domača stran
Teme
Varuh pravic živali
Cerkev in živali
Revija
Mediji
Nakup
Akcije in shodi
Živalim prijazna živila
Forum
O društvu
Naročite se na brezplačne
e-novice društva!

Odjava

Forum
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Pregled zasebnih sporočilPregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Živalim prijazna kozmetika
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Poskusi na živalih
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Lola

Pridružen/-a: 18 Apr 2007 19:02

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 10, 2009 8:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če so reklame dovoljene Wink , lahko pogledaš tudi tule:
www.vegea.si.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo  
Aly7

Pridružen/-a: 23 Feb 2009 11:00

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 23, 2009 11:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

mene pa zanima ali se še kdo srečuje pri uporabi te kozmetike s podobnimi situacijami, kot jaz..... Namreč sem kar razočarana....sem že pred leti poskusila neke variante naravne kozmetike za obraz in dekorativnwe kozmetike, med njim je bila slednja dr. Hauschka, pa mi ni nobena ustrezala, saj sem potem kar nekaj časa imela probleme z kožo na obrazu (lise..)....... Sem vse to opustila in se vrnila nazaj k moji prejšnji kozmetiki Thalgo, za katero pa še danes ne vem, kako je pri njej s poskusi na živalih - kdo ve ?

No že za te poskuse s to naravno kozmetiko sem zdajala ven kar precej denarja, enako pa se dogaja pri negi las... Sedaj sem ravno v fazi ponovnega poskusa nege las z izdelki Logona (celota kolekcija od šamponov, regener., barv itd......), a zgleda, da bom morala po večmesečnem vztrajanju tudi to opustiti, saj na izgled tako slabih in nezdravih las (visečih kot slama in pogosto statičnih....) še nisem imela. Ti izdelki tudi niso poceni, tako, da res več ne vem...... Grem verjetno nazaj na Martis.......

Pa da ne bo narobe razumljeno - ne želim kritizirati, a kako najti ustrezno naravno kozmetiko, ob tej že kar veliki ponudbi, da ne bo potrebno vedno znova kupovati celotnih kolekcij (ker bi naj bila le takrat učinkovita) in delati te poskuse..... Ali pa se je enostavno potrebno sprijazniti, da ta kozmetika ni tako učinkovita (beri agresivna), in se moraš pač s tem zadovoljiti.....kot npr. pri laseh - da pač niso tako voljni in bleščeči kot pri uporabi kemij ?

LP Aly
Nazaj na vrh
Mel

Pridružen/-a: 06 Jan 2009 19:35

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 23, 2009 11:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aly7 pozdravljena Wink

Sicer povsem razumem tvoje probleme, vendar imata naravna in sintetična kozmetika eno stvar skupno - ne paše vsak proizvod vsaki koži. Wink S tem želim povedat, da ne glede na to, da je kozmetika naravna, to še ne pomeni, da ti bo vsaka tudi ustrezala. Tako, kot nekaj časa iščeš primerno sintetično kozmetiko, tako iščeš tudi naravno.

Omenjenih znamk ne bom komentirala, pa vendar glede na pester izbor ponudbe, ki je danes na trgu, jaz na tvojem mestu ne bi tako hitro obupala.

Kar se tiče šamponov v naravni kozmetiki ti niso polni raznih silikonov, kot se to dogaja v sintetični kozmetiki, zato tudi na prvo žogo določeni lasje (odvisno od težav) na otipi in ob prvem pranju, niso vedno svilnati, kar je lahko prvotni učinek sintetičnih šamponov. Pa vendar, ko najdeš pravi šampon, ki ti ustreza (morda s kombinacijo balzama), so tvoji lasje mehki, voljni in sijoči, tako, da že na pogled izgledajo zdravi - kar pa je najpomembneje, niso taki zato, ker bi jih ovijal plašč silikona, ki na dolgi rok za njih ne stori nič dobrega, ampak so takšni zato, ker so nahranjeni in zdravi Wink

Torej, ena, dve ali tri sprobane linije še nič ne pomenijo, res ne. Wink Poglej sestavine vseh treh, pa poskusi najti njihov skupni imenovalec. Morda boš tako lažje prišla do zaključka, kaj tvoji koži ni odgovarjalo in boš tako tudi lažje našla kozmetiko, ki tega ne vsebuje Wink

Lepo bodi, Diana
Martin

Pridružen/-a: 23 Jan 2009 21:23

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 23, 2009 11:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Vidim, da se vas tu kar nekaj spozna na te stvari. Ali ve katera od vas kako je s slovenskimi blagovnimi znamkami Kancilija, Ilirija, Afrodita? Kozmetike v smislu krem in ličil ne uporabljam, ampak pri izdelkih za osebno nego je verjetno podobno. Tako na hitro sem ugotovil, da šampon Cvet na vsebuje glicerina, gel za prhanje od Kancilije pa ga. Je še kaj, na kar bi naj bil pozoren?
Mel

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2009 10:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ojla Martin,

ne vem, povej mi, kaj je tisto, česar se izogibaš? Nočeš, da je med sestavinami kakrkoli živalskega ali ti je pomembno tudi, da ne vsebuje potencialno škodljivih sintetičnih konzervanosv (npr. parabene)?

Slednje namreč vsebujejo vse maštete kozmetike (Ilirija, Kancilija, Afrodita), morda ne v vseh izdelkih (tega ne vem, je potrebno vsak proizvod posebej pogledat), vendar vem, da uporabljajo med drugim za konzerviranje parabene.

Tretja stvar - ali ti je pomembna informacija, ali so izdelki testirani na živalih. Če ti je, potem se jaz takoj ustavim pri Iliriji. Slišala sem izjavo njihove predstavnice, ki je zatrdila, da njihovi izdelki niso testirani na živalih. Ok, končni izdelek torej. Kaj pa sestavine, ki jih uvažajo iz tujine? Tukaj pa ni več vedela odgovora, kar je zame osebno rdeči alarm. Tisti namreč, ki kupujejo surovine od nekoga, ki ne testira, to vedno vedo in tudi na glas povedo Wink

Torej, povej mi natančno, kaj iščeš in kaj želiš Wink
Martin

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2009 3:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljena Mel

Oboje. Torej izdelek, ki ne vsebuje sestavin živalskega izvora, pa če je možno tudi takega, ki bi bil čimmanj škodljiv zame. Pa me zanima, na katere blagovne znamke in katere sestavine moram biti pozoren.
Mel

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2009 11:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm, recimo, da ti za začetek predlagam nekaj variant.

Lahko greš v DM, tam imaš na voljo linijo Alverede - izdelki imajo sprejemljive cene, so naravni, ne vsevujejo škodljivih substanc in določeni so veganski (to preveriš tako, da na embalaži pogledaš, če je znak Vegan). Ne vem pa, kako so z moško kozmetiko. Confused

V Müllerju imaš znamko Terra Naturi (nekaj takega), kjer gre tudi za naravne zadeve in določene so veganske - preveriš po enakem postopku - poiščeš znak Vegan na izdelku, vendar tudi ne vem, kako stojijo z moško linijo.

Moško linijo, ki je povsem veganska, naravna in brez kakršnihkoli škodljivih substanc najdeš tudi v OrCi. Gre za linijo Purely Skincare (odobrava jih tudi Greenpeace). Tam najdeš vse od kreme (namenjene tudi kot after shave brez alkohola Very Happy in, kot dnevna krema), do gela za tuširanje, šampona, gela za umivanje obraza ... pa cenovno ugodno.

Nekaj moške kozmetike najdeš tudi v Vegei od Provide Organics, ni pa vse vegansko, nekaj je vegetarijansko, torej spet preveri predhodno Wink Gre pa tudi za naravne zadeve, brez škodljivih substanc Wink

Žal med slovenskimi izdelki ni nič naravnega.

Upam, da sem malo pomagala, če potrebuješ še kakšen nasvet pa povej Wink
Martin

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2009 11:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala Mel

Seveda si pomagala. Bom poiskal in preizkusil (in porocal, ce bom kaj zelo zanimivega nasel).
Mel

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2009 11:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Velja Wink
rave_angel

Pridružen/-a: 11 Dec 2008 9:50
Kraj: Amsterdam

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2009 2:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

a kdo pozna znamko Sephora? a kdo ve ce testirajo na zivalih ali ne? sem iskala na internetu pa nic ne najdem.
Nazaj na vrh
willy

Pridružen/-a: 28 Okt 2007 18:29
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2009 6:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mel kolikor jaz vem tudi sestavine, ki jih uporablja ilirija niso testirane na živalih, saj se njihove blagovne znamke pojavljajo na beli listi. npr amai. so pa še vedno napisane kot lek kozmetika. drugače pa tudi v DM-ova kozmetika samo trdi, da ni testirana na živalih, za sestavine se ne ve in se zato nahaja na sivi listi. no alverde res ni testirana, sam kaj pa ostale? balea, donto-dent, praški denk mit???
Nazaj na vrh
Mel

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2009 8:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

willy, seznami katere gledaš so zelo nezanesljivi, saj se najdejo na belih listah podjetja, ki že dolgo niso več bela, pa verjetno tudi nikoli niso bila. Se pripravlja nov, aktualen seznam, ki bo pripravljen posebej za Slovenijo Wink

Ilirija je izjavila, da ne ve za sestavine ali so testirane ali ne. To je bilo v eni oddaji, kjer je predstavnico Ilirije novinarka vprašala najprej ali Ilirija testira na živalih in odgovor je bil seveda, da ne. Naslednje vprašanje je bilo, kako je s sestavinami in ali so te testirane. Odgovor predstavnice od Ilirije je bil, da tega žal ne ve, ker uvažajo iz tujine. Kot rečeno, preden bo uvrščena na kakršnokoli listo, bo tudi pisno vprašana, kako je s sestavinami, ne le z končnimi izdelki. Wink

DM-ova kozmetika - o kateri točno je govora, Alverde? Alverde ima BDIH certifikat, kateri prepoveduje testiranje na živalih tudi za sestavine in ga podjetje, v kolikor ne predloži ustrezne dokumentacije nemore pridobiti. Zato je Alverde avtomatsko na beli listi. Wink

Donto-Dent je tudi DM-ova znamka, in je res še treba preveriti, kako je stališče s testiranjem, ker nisem zasledila nobenega certifikata.
willy

Pridružen/-a: 28 Okt 2007 18:29
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2009 4:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

za DM-ove znamke sem mislil vse razen alverde. predvsem baleo, dontodent in denk mit. kdaj pa bo ta nov seznam?? upam da kmalu, saj bo veliko bolj uporaben če bo narejen za slovenijo.
Nazaj na vrh
rave_angel

Pridružen/-a: 11 Dec 2008 9:50
Kraj: Amsterdam

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2009 11:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

rave_angel je napisal/a:
a kdo pozna znamko Sephora? a kdo ve ce testirajo na zivalih ali ne? sem iskala na internetu pa nic ne najdem.

da odgovorim na svoje vprasanje... sem jim poslala mail in dobila tale odgovor:

Citiram:
Thank you for contacting Sephora.com.

Our private label brand Sephora Brand is cruelty free (meaning that the products have ever been tested on animals). At Sephora we carry over 200 other brands and we cannot guarantee that all the products from these brands are cruelty free.

Here is a list of some of brands that we carry that do not test on animals:

Amazing Cosmetics
Anthony Logistics
B. Kamins Chemist
Balmshell
Bare Escentuals
Benefit Cosmetics
Blinc
Bliss
Boscia
Bremenn Research Labs
CARGO
Carol's Daughter
Caudalie
CHANEL
Clarins
Clean
Cosmedicine
DDF
Decleor
Dermadoctor
Dr. Brandt Skincare
DuWop
Frederic Fekkai
Fresh
Jack Black
Jonathan Products
Juice Beauty
Kat Von D
Korres Natural Products
L'Occitane
Laura Geller
Laura Mercier
LaVanila Laboratories
Murad
Mustela
Ojon
Ole Henriksen
NARS
Nude
Ojon
Ole Henriksen
Perfekt
Perricone MD
Peter Thomas Roth
Philosophy
Phyto
REN Clean Skincare
René Furterer
Rosebud Perfume Co.
Skyn Iceland
Smashbox
Stila Cosmetics
Tarte
TheBalm
Too Faced Cosmetics
Urban Decay
Vincent Longo
Zirh

If we can assist you further please feel free to contact us at www.sephora.com.

Sincerely,

Sara
Sephora.com Beauty Advisor
Nazaj na vrh
Mel

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2009 12:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super Wink Kako pa je s sestavinami?

Seveda so še druge znamke, ki ne testirajo, to so verjetno določene, ki jih tudi oni tržijo. Wink
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Poskusi na živalih
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 6 od 7

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu