Načrt strani| Povezave
Gradimo  živalim  prijazno  Slovenijo
Domača stran
Teme
Varuh pravic živali
Cerkev in živali
Revija
Mediji
Nakup
Akcije in shodi
Živalim prijazna živila
Forum
O društvu
Naročite se na brezplačne
e-novice društva!

Odjava

Forum
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Pregled zasebnih sporočilPregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Živalim prijazna kozmetika
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Poskusi na živalih
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pikapoka
Moderator

Pridružen/-a: 14 Mar 2007 8:49
Kraj: vransko

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 26, 2008 8:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po navedbah sestavljalcev belih in ostalih list Balea ne testira. Certifikata pa nima, kar pomeni, da ni nobenega jamstva... Alverde je, se mi zdi, novejša znamka in mogoče za to manj poznana, ima pa vso kozmetiko, ki jo potrebuješ, razen dekorativne, te pa verjetno ti ne potrebuješ. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo  
pikapoka
Moderator

Pridružen/-a: 14 Mar 2007 8:49
Kraj: vransko

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 08, 2008 11:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še ena pri nas dosegljiva znamka veganske kozmetike: http://www.aubrey.si/index.htm.
Nazaj na vrh
Emč

Pridružen/-a: 14 Avg 2008 18:07

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 14, 2008 6:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mene pa zanimajo podatki za Baleo pa nikjer ne najdem. Ali kdo ve, če Balea testira na živalih? Embarassed
Nazaj na vrh
willy

Pridružen/-a: 28 Okt 2007 18:29
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 14, 2008 9:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kolikor jst vem balea ne testira. nimam uradnega podatkam toda pravijo da ne. jaz jo sedaj uporabljam odkar nivea testira.
Nazaj na vrh
kotko

Pridružen/-a: 22 Mar 2007 20:38
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 16, 2008 9:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Emč
Balea načeloma naj ne bila testirana na živalih, se pa precej DM-ovih izdelkov nahaja na sivi listi, ker ni čisto jasno ali so testirane njihove sestavine. Jaz osebno bi ti Baleo odsvetoval, zaradi vsebnosti živalskih surovin, kot je naprimer glicerin, ki ga pridobivajo iz klavniških odpadkov. Če želiš etične kozmetične izdelke potem preveri. če je na izdelku veganski znakec ali BDIH.
Nazaj na vrh
willy

Pridružen/-a: 28 Okt 2007 18:29
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 17, 2008 2:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kotko kakšen pa je veganski znakec?? on zajček v trikotniku???
Nazaj na vrh
l.81

Pridružen/-a: 16 Jun 2007 21:18
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 17, 2008 3:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

willy je napisal/a:
kotko kakšen pa je veganski znakec?? on zajček v trikotniku???

Ali pa tole:

Alice

Pridružen/-a: 28 Jan 2007 13:26
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 17, 2008 8:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na Alverde je znakec in je zakon kozmetika Wink
Emč

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 24, 2008 12:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kotko je napisal/a:
@Emč
Balea načeloma naj ne bila testirana na živalih, se pa precej DM-ovih izdelkov nahaja na sivi listi, ker ni čisto jasno ali so testirane njihove sestavine. Jaz osebno bi ti Baleo odsvetoval, zaradi vsebnosti živalskih surovin, kot je naprimer glicerin, ki ga pridobivajo iz klavniških odpadkov. Če želiš etične kozmetične izdelke potem preveri. če je na izdelku veganski znakec ali BDIH.
Shocked No zdaj saj 100% vem kako pridejo do glicerina... no Balee ne bom več uporabljala....
Nazaj na vrh
Emč

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 05, 2008 3:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kotko je napisal/a:
@Emč

ravno prejle pa sem nekje prebrala, da je glicerin narejen iz naravnih maščob... ali mi lahko kdo pomaga ven iz te zbrke? Shocked
Nazaj na vrh
kotko

Pridružen/-a: 22 Mar 2007 20:38
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 05, 2008 7:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najbrž so mislili iz naravnih (živalskih) maščob. Pravilo glede izdelkov je ponavadi takšno, če piše samo glicerin je skoraj 100% živalskega izvora, saj proizvajalci drugače napišejo npr. glicerin rastlinskega izvora. No to seveda ne velja za izdelke z veganskim znakcem.
Nazaj na vrh
Emč

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 22, 2008 5:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aha. No pa saj se bom verjetno začela opremljati z kozmetiko kar iz OrCe pa se mi nebo treba pregloboko poglabljat v to zadevo Very Happy Pa še naravno je vse Very Happy
Nazaj na vrh
katja_t_1980

Pridružen/-a: 24 Mar 2008 15:04

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 27, 2009 6:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo! Iščem kakšno dobro vlažilno kremo za obraz, ki:

-ne bi bila testirana na živalih
-bi bila primerna za mešano kožo, nagnjeno k aknam
-bi bila iz naravnih sestavin
-ne bi bila predraga (recimo ne več kot 20 eur za 100 ml).

Sem iskala od Alverde, vendar nimajo kreme za moj tip kože. Pozna kdo kakšno kozmetično linijo, ki ima tudi tako kremo? Kje pri nas se jo kupi?

Hvala!
Nazaj na vrh
katka~

Pridružen/-a: 28 Jan 2009 9:06
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 28, 2009 9:12 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mogoče kaj od Logone
http://shop.zivacenter.org/index.php?kategorija=88 Wink
Nazaj na vrh
Mel

Pridružen/-a: 06 Jan 2009 19:35

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 28, 2009 10:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

katja_t_1980 je napisal/a:
Živjo! Iščem kakšno dobro vlažilno kremo za obraz, ki:

-ne bi bila testirana na živalih
-bi bila primerna za mešano kožo, nagnjeno k aknam
-bi bila iz naravnih sestavin
-ne bi bila predraga (recimo ne več kot 20 eur za 100 ml).

Sem iskala od Alverde, vendar nimajo kreme za moj tip kože. Pozna kdo kakšno kozmetično linijo, ki ima tudi tako kremo? Kje pri nas se jo kupi?

Hvala!

Poglej tule: http://www.osvoboditev-zivali.org/forum/viewtopic.php?t=252.

Spletna stran: http://www.or-ca.si/ Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo [ Skrito ]
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Poskusi na živalih
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 5 od 7

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu