Načrt strani| Povezave
Gradimo  živalim  prijazno  Slovenijo
Domača stran
Teme
Varuh pravic živali
Cerkev in živali
Revija
Mediji
Nakup
Akcije in shodi
Živalim prijazna živila
Forum
O društvu
Naročite se na brezplačne
e-novice društva!

Odjava

Forum
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Pregled zasebnih sporočilPregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Sprejemljivo krzno
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Krzno
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mojster

Pridružen/-a: 13 Apr 2007 21:31
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2007 9:52 pm    Naslov sporočila: Sprejemljivo krzno Odgovori s citatom

Verjetno bo v prihodnosti mogoče nositi tudi sprejemljive usnjene izdelke.

Laboratorijsko je že mogoče vzrediti človeško kožo za presajanje na poškodovane dele telesa. Vzorec vzamejo kar iz telesa osebe, ki potrebuje presaditev. Nato pospešujejo celično delitev in rast kože, ki jo v določenem obsegu nato uporabijo za presaditev.

Mogoče bom dočakal celo čas, ko bom lahko naročil izdelavo usnjene jakne iz vzorca lastnih umetno vzrejenih celic.

Upam, da mi je takrat ne bo uničil kakšen podivjan nasprotnik usnja.
Thana

Pridružen/-a: 11 Apr 2007 20:24
Kraj: na Kraškem robu

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 19, 2007 8:39 am    Naslov sporočila: Re: Sprejemljivo krzno Odgovori s citatom

mojster je napisal/a:
Mogoče bom dočakal celo čas, ko bom lahko naročil izdelavo usnjene jakne iz vzorca lastnih umetno vzrejenih celic.
Upam, da mi je takrat ne bo uničil kakšen podivjan nasprotnik usnja.

Samo... hmm, po mojem ti "podivjani nasprotnki usnja" tega ne bodo opazili, namreč, da ne gre za živali. In si boš moral omisliti še nekakšno nalepko, kjer bo to jasno pisalo. Potem bi pa res rada videla njihove izraze, he he he...

Mimogrede, kje so vsi ti podivjani nasprotniki? Jaz nobenega ne srečam. Meni se celo zdi, da smo Slovenci precej nepogumni, kar se tega tiče, pa premalo glasni in odločni, pa malček se še vedno sprenevedamo, pa občasno hinavimo...pa strah nas je, kaj si bodo drugi mislili o nas...itd.

No, bolje, da sem tiho, kar se usnja tiče, ker imam še vedno usnjene čevlje...me pa res prime, priznam, da bi kaj rekla "damam" s krznenimi plašči. Sem že poskušala enkrat eni dami tako, da sem ji namignila, da ji bom poslala en video, da si bo postopek malo bolj od blizu pogledala, pa je sledil "ubijalski pogled" in besede, češ, naj nikar ne poskušam. Ena druga me je pa razsvetlila z besedami, da če ona ne bi tega kupila, da bi pa katera druga. Pa sem bila, priznam, rahlo šokirana nad to globoko mislijo in zanimivo logiko.

No, ker smo že ravno pri tako morbidni temi kot je človeško usnje...sem našla en članek o tem, da so v severni Angliji, na glavni ulici v Leedsu, policisti našli 300 let staro knjigo, ki naj bi bila vezana v človeško kožo.
Menijo, da je nekdo knjigo odvrgel po ropu v eni izmed stavb v ulici.
Večina besedila je napisana v francoščini in med francosko revolucijo naj bi bilo dokaj pogosto, da so knjige ovili v človeško kožo.

"Ta navada, znana kot antropodermična bibliopegija, je bila občasno v rabi v 18. in 19. stoletju, ko so sodne zapiske o procesih umorov zvezali v morilčevo kožo. Tudi knjige o anatomiji so bile včasih zvezane v kožo preučenih trupel, med drugo svetovno vojno pa naj bi nacisti uporabljali kožo žrtev holokavsta."
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo [ Skrito ] Obišči avtorjevo spletno stran
Alice

Pridružen/-a: 28 Jan 2007 13:26
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 12, 2007 3:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
Mimogrede, kje so vsi ti podivjani nasprotniki? Jaz nobenega ne srečam. Meni se celo zdi, da smo Slovenci precej nepogumni, kar se tega tiče, pa premalo glasni in odločni, pa malček se še vedno sprenevedamo, pa občasno hinavimo...pa strah nas je, kaj si bodo drugi mislili o nas...itd.

Potem greš pa lahko eno zimo z mano po mestu..bowa takoj 100 "damicam" in "gospodom" v usnju in krznu povedale svoje mnenje.
Ja jaz pa nisem tiho..ne vem..to zna biti tuidi slabo..ampak kaj..dokler lepo izraziš neko stališče do nečesa,ti nič ne more. Wink

A res..usnje..človeško?? Laughing
No fino..sem že sama premišljevala o svojem usnju..res bi bilo fino..to vzrejanje..hehhe..mogoče pa dočakam svoje usnje..pa seveda gor značko.."to je pa moja kožaa"..hahaha.. Very Happy Very Happy

Ja ampak potem bi se lahko še kak borec za človekove pravice umešal..ja če je s privolenjem posameznika potem nima tukaj besede..ali ne?? Confused Shocked
spelcy

Pridružen/-a: 26 Jan 2008 18:06
Kraj: škofj loka

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 05, 2008 4:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz rada po mestu ljudi v krznenih plaščih sprašujem če se dobro počutijo v tuji koži, vedno me le grdo ali začudeno pogledajo, verjetno mislijo, da bi morala pohvalit morijo, ki se je odvijala in zdaj visi na njihovih hrbtih Rolling Eyes
Eni so pač za pobit Exclamation
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo  
Alice

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 05, 2008 8:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hahahha..."Ali se dobro počutiš v tuji koži?"
Hahahahaha..dobra zamisel.. Very Happy

Jaz sem enkrat rekla moje sožalje,me je pa začudeno pogledala pa odvrnila: "Hvala.Ja kako pa veste,a se poznava?"
Sem rekla ja ja..seveda se.Pa sem šla naprej..hahaha Laughing
spelcy

Pridružen/-a: 26 Jan 2008 18:06
Kraj: škofj loka

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 09, 2008 12:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče bi jih morali začeti sprejati tako kot to delajo v Ameriki, ali pa na krznarne s spreji pisat morilci.
Nazaj na vrh
Alice

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 09, 2008 5:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče...ali pa cele dneve protestirati pred krznarnami,verjetno bi se kmalu vdali. Laughing
Je kdo za akcijo....celodnevno,tedensko,mesečno,letno?
pikapoka
Moderator

Pridružen/-a: 14 Mar 2007 8:49
Kraj: vransko

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 09, 2008 9:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem za. Celotedensko na primer. Cool S stojnico, da še kaj prodamo.
Nazaj na vrh
willy

Pridružen/-a: 28 Okt 2007 18:29
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 10, 2008 6:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja biznis more bit ne?? Laughing Laughing
Nazaj na vrh
kotko

Pridružen/-a: 22 Mar 2007 20:38
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 10, 2008 9:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da bi en teden bolj malo zalegel, vsaj sodeč po naših sosedih Avstrijcih, ki že kakšno leto vsak petek in soboto protestirajo pred trgovino Klaider Bauer in to v 5 mestih, pa zaenkrat žal še brez uspeha.
http://www.vgt.at/actionalert/KleiderBauer/index.php
Nazaj na vrh
pikapoka
Moderator

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2008 12:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda proti krznarstvu kot panogi ne bi zalegel, predvsem imam v mislih akcijo informiranja naključnih mimoidočih.
Nazaj na vrh
Nemo

Pridružen/-a: 16 Mar 2007 0:01
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2008 1:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kotko je napisal/a:
... ki že kakšno leto vsak petek in soboto protestirajo pred trgovino Klaider Bauer in to v 5 mestih, pa zaenkrat žal še brez uspeha.

Odvisno kako ocenjuješ uspeh. Če pričakuješ takojšno ukinitev proizvodnje in prodaje, potem je to seveda neuspeh. Če pa upoštevaš, da se je mogoče kdo zamislil, ko je vstopil v trgovino in ni kupill kakšnega artikla s krznom, potem pa je to že uspeh. Zmanjševanje povpraševanja je pomemben korak k ukinitvi krzna. Kot piše na strani na katero si linkal je problem v tem, da ta modna hiša ni izključno prodajalec krzna, prodaja pa veliko artiklov, ki imajo krznene dodatke, ki so včasih tako dobro zakamuflirani (pobarvani) da stranke nič hudega sluteč mislijo da kupujejo umetno krzno. In z opozarjanjem na to verjetno marsikoga pripeljejo k temu da se za nakup tega ne odloči.
Alice

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2008 4:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smo res za? In mislim čisto resno.
Ja seveda..stojnice ne smemo pozabit.. Very Happy Hahaha..policisti bi nas non-stop nadzorovali. Very Happy
pikapoka
Moderator

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2008 11:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem za. Korak za korakom, pa gremo dalje, Nemo, se absolutno strinjam! In sem vesela, da si nazaj Very Happy (Btw. se vidimo v petek?)
Nazaj na vrh
Nemo

Pridružen/-a: 16 Mar 2007 0:01
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2008 11:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pikapoka je napisal/a:
Nemo, se absolutno strinjam! In sem vesela, da si nazaj Very Happy (Btw. se vidimo v petek?)

He, he, sem stalno tu, žal pa me malo čas baše... V petek se definitivno vidimo.
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Krzno
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 2

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu