Načrt strani| Povezave
Gradimo  živalim  prijazno  Slovenijo
Domača stran
Teme
Varuh pravic živali
Cerkev in živali
Revija
Mediji
Nakup
Akcije in shodi
Živalim prijazna živila
Forum
O društvu
Naročite se na brezplačne
e-novice društva!

Odjava

Forum
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Pregled zasebnih sporočilPregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Sojini fitoestrogeni

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Vegetarijanstvo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Kamara

Pridružen/-a: 10 Jan 2012 9:54
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 10, 2012 10:06 am    Naslov sporočila: Sojini fitoestrogeni Odgovori s citatom

Imam velik problem in upam, da mi bo lahko kdo tukaj pomagal. Sama sem vegetarijanka, moj fant tudi. Imava osem mesečenega sinka, ki ravno tako je le vegetarijansko hrano. Kljub temu, da smo le vegetarijanci, se poskušamo izogibati tudi vsem drugim izdelkom živalskega izvora (jajcem, siru, mleku itd).

Tu pa nastane problem, saj imava s fantom na izbiro nešteto mesnih nadomestkov. Za malega pa me skrbi, saj sem že velikokrat slišala, da soja in izdelki iz soje niso primerni za fantke, saj naj bi vsebovali fitoestrogene, torej rastlinske ženske hormone. Tako se mu razen seitana ne upam ponuditi ničesar drugega. Dokler mu jaz pripravljam hrano, je še v redu. Ko pa bo razvil svoj okus in ne bo več zmiksanih kašic bi mu rada ponudila čim bolj pester in raznovrsten jedilnik, da se ne bi naveličal enih in istih vegi zrezkov. Pa verjetno bo treba kdaj pa kdaj tudi kakšen vegi junk food dati na jedilnik (hrenovke in paštete) - ta pa je povečini izdelan iz sojinih beljakovin.

Za kakršen koli odgovor, nasvet ali izkušno bom iz srca hvaležna!

Kamara
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo   Obišči avtorjevo spletno stran
veronika

Pridružen/-a: 13 Dec 2010 14:29

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 19, 2012 2:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljena,

sama sem veganka in moja psička tudi:) lahko ste brez skrbi Razz , tudi jaz sem bila v skrbeh, ampak potrebno se je samo informirati in pridobiti znanje Smile beljakovine vsebuje ogromno vrst živil:
- stročnice vsebujejo čez 20g beljakovin na 100g (fižol, leča, čičerika, bob), iz njih lahko pripraviš mineštre, namaze, polpete.. se mi cedijo sline samo, da pišem o tem, ha, ha Very Happy
- razni oreški (orehi, indijski oreški, brazilski oreški, makadamijski...)
- semena in izdelki iz njih (npr. tahini iz sezamovih semen, ki ga lahko uporabiš v namazih, omakah...)
- veliko beljakovin vsebuje tudi ajda, iz katere tudi lahko delaš vse možno (ajdova kaša, kruh, biskvit, polenta, piškoti, lahko jo kališ...), včasih so jo v hudih časih uporabljali za nadomestek
- riževi rezanci
bom še kaj napisala, ko se spomnim Very Happy

veliko sreče vam želim
Veronika
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo  
datta500

Pridružen/-a: 11 Nov 2014 7:39

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 11, 2014 7:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za malega pa me skrbi, saj sem že velikokrat slišala, da soja in izdelki iz soje niso primerni za fantke, saj naj bi vsebovali fitoestrogene, torej rastlinske ženske hormone.
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Vegetarijanstvo
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu