Načrt strani| Povezave
Gradimo  živalim  prijazno  Slovenijo
Domača stran
Teme
Varuh pravic živali
Cerkev in živali
Revija
Mediji
Nakup
Akcije in shodi
Živalim prijazna živila
Forum
O društvu
Naročite se na brezplačne
e-novice društva!

Odjava

Forum
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Pregled zasebnih sporočilPregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kje najti vegi fanta?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Vegetarijanstvo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
katja_t_1980

Pridružen/-a: 24 Mar 2008 15:04

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 14, 2011 4:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem svojemu fantu 'malo pomagala', da se je tudi odločil za vegetarijanstvo. Very Happy
No, v bistvu je bilo tako, da sva je bil on (že preden sva se spoznala) v duhovnih vodah, potem pa je vanje potegnil še mene in kmalu je prišel trenutek, ko sem močno začutila, da ne smem več podleči mami in njenim izjavam v smislu 'malo mesa je pa že treba pojesti' in sem nehala z mesom. Potem sva se pa s fantom pogovarjala o tem, da pobijanje živali za hrano in duhovna rast ne gresta skupaj in se je še on odločil nehati z mesom.
Po moje se boš kot vegetarijanka gibala v določenih krogih ljudi in spoznala dosti moških, ki bodo že vegetarijanci ali pa na dobri poti, da to postanejo, in ne bo problema.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo  
katja_t_1980

Pridružen/-a: 24 Mar 2008 15:04

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 14, 2011 4:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem svojemu fantu 'malo pomagala', da se je tudi odločil za vegetarijanstvo. Very Happy
No, v bistvu je bilo tako, da sva je bil on (že preden sva se spoznala) v duhovnih vodah, potem pa je vanje potegnil še mene in kmalu je prišel trenutek, ko sem močno začutila, da ne smem več podleči mami in njenim izjavam v smislu 'malo mesa je pa že treba pojesti' in sem nehala z mesom. Potem sva se pa s fantom pogovarjala o tem, da pobijanje živali za hrano in duhovna rast ne gresta skupaj in se je še on odločil nehati z mesom.
Po moje se boš kot vegetarijanka gibala v določenih krogih ljudi in spoznala dosti moških, ki bodo že vegetarijanci ali pa na dobri poti, da to postanejo, in ne bo problema.
Nazaj na vrh
anja1996

Pridružen/-a: 15 Apr 2011 13:48

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 15, 2011 1:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sama sem stara 14 let in že zelo dolgo ne jem mesa, vsaj 6 let. Wink Živali se mi pa strašno smilijo Crying or Very sad Ko gledam te grozne posnetke, na kak način jih pobijajo... Veliko prejočem in se presekiram zaradi tega Crying or Very sad Kje najti vegi fanta pa ste punce tudi meni zeelo pomagale!
Nazaj na vrh
veronika

Pridružen/-a: 13 Dec 2010 14:29

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 20, 2011 12:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo, Anja,

tudi jaz trpim, če gledam posnetke mučenja živali, zato jih raje sploh ne gledam:) če trpimo, ne delamo nič dobrega ne sebi, ne drugim...

bolje je misliti pozitivno in s svojim zgledom osveščati tudi druge:) Vedno se spomnim na misel, ki sem jo nekje prebrala: Če razmišljamo o negativnih stvareh in bolezni, postanemo del te bolezni, zato je bolje, da mislimo in delamo dobre stvari ter smo na tak način zdravilo:)

zakaj bi gledala mučenje živali in trpela, saj delaš že toliko dobrega za živali in za našo Zemljo s tem, da ne ješ živalskih trupel? saj ti je že vse jasno:)

srečno,
Very Happy Very Happy

Veronika
Nazaj na vrh
anja1996

Pridružen/-a: 15 Apr 2011 13:48

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 29, 2011 8:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Veronika najlepša hvala za vaš vspodbuden kmentar, lp
Nazaj na vrh
pikec

Pridružen/-a: 18 Mar 2010 21:03

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 01, 2011 10:19 am    Naslov sporočila: Re: Kje najti vegi fanta? Odgovori s citatom

Loveangel je napisal/a:
Naj povem kaj se mi je zgodilo. Stara sem 22 let, več kot eno leto sem bila v zvezi s fantom, s katerim sva se imela neizmerno rada, načrtovala sva skupno življenje in mislila sem, da bova skupaj za zmeraj.
Vegetarijanska sem že 4 leta, mleko in jajca sicer jem, vendar kupujem iz ekološke vzreje. Tudi, če bi bil recimo moj fant vegan in bi ga motilo da jem jajca in mlečne izdelke, se mi ne bi bil noben problem temu odpovedati.
Nekaj tednov nazaj mi je sedaj že bivši fant priznal, da se je mesu odpovedal samo zaradi mene in da se mu pobijanje živali ne zdi nič groznega, da vsakič ko sva se skregala je tudi jedel meso.
Jaz mesa ne jem, ker imam preveč rada živali, nobeni živali ne privoščim mučenja ali smrti. In to, da je moj fant vse to mučenje podpiral, meni pa lagal, me je zelo zelo prizadelo. Seveda sem mu povedala, da tako ne gre več in sedaj nisva več skupaj.

Poslušam očitke ljudi (seveda tistih, ki meso z užitkom jejo), da prehrambene navade niso razlog za konec zveze. Ko pa jim povem, da sploh ni problem v prehrambenih navadah, ampak v odnosu do živali, me pa samo debelo gledajo. Seveda ne razumejo.

Ne morem biti s fantom, ki je na kmetiji pomagal ubiti kravo, pa se mu zdi to ok, ki mu je vseeno če so za njegovo kozmetiko trpeli zajčki in ki me čudno gleda, ko pomagam brezdomnim živalim.

Ja, eni imamo radi živali, eni jih nimajo. Vem da je nekje fant, s katerim se bova glede tega ujela, vendar ne vem kje naj iščem? Fanta mi ni problem dobiti, ampak najti vegetarijanca, no - to pa je skoraj misija nemogoče.

Punce, ki imate vegi ali veganske fante, kje ste jih našle?
Wink

Veš poznam pa tud ljudi ki so bili po 20 let ali več strogi vegetarijanci potem pa kar naenkrat ne več. Ljudje so v sili celo ljudi jedli. Če najdeš vegetarijanca ni garancije da bo vedno tak kot ni garancije da te bo večno ljubil in da bo karkoli že bo ali ne bo...
boris_kolar
Moderator

Pridružen/-a: 11 Mar 2007 12:53

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 12, 2011 5:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moja žena je našla vegatarijanca in zdaj sva že več kot dve leti skupaj in se nama je rodil majhen vegetarijanček. Ko sem jo spoznal, še ni bila vegetarijanka (je pa jedla zelo malo mesa, predvsem zato ker so ji vsi govorili da je to nujno za zdravje). Čeprav nikoli nisem zahteval da preneha jesti meso, ljubezen naredi svoje in oba sva se precej spremenila. Jaz sem opustil ponočevanje po barih, ona pa meso. Pa še to: Prava ljubezen te lahko doleti kjerkoli in kadarkoli. Jaz sem spoznal svojo ljubezen v diskoteki, čeprav so vsi govorili da se na takšnih mestih ne da najti nič trajnega. S fanti ki lažejo pa nima smisla izgubljati časa: če laže glede vegetarijanstva, bo sigurno kmalu lagal tudi "da je bila tisto samo prijateljica".
Nazaj na vrh
Gašper vaški hipi

Pridružen/-a: 20 Sep 2011 10:44

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 20, 2011 11:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hej!

Jaz pa sem imel problem najti punco, ki bi bila vegetarijanka ali, da bi se vsaj strinjala z mojim pogledom na živali, vegetarijanstvo, meso, itn...
Živim v vaškem okolju, odraščal sem na kmetiji in mi je bilo najbrž težje kot vsem vam vztrajati in iti po svoji poti brez mesa in nasilja nad živalmi.
Potem sem se odselil za pol leta, dobil punco, ki ni bila vegetarijanka ampak je hitro ugotovila, da imam glede tega prav in se odločila za vegetarijanstvo. Po lastni volji. Preselila sva se zazaj na mojo kmetijo kjer vrtnariva, obdelujeva polje, gozd. Od živali so ostali le trije mucki..

Zdaj imava pol leta staro punčko, ki jo bova vzgajala v prehrani brez mesa.

Tako, to je moja zgodba... ni lahko, se pa splača vztrajat. LP Very Happy
Nazaj na vrh
Gašper vaški hipi

Pridružen/-a: 20 Sep 2011 10:44

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 20, 2011 11:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hej!

Jaz pa sem imel problem najti punco, ki bi bila vegetarijanka ali, da bi se vsaj strinjala z mojim pogledom na živali, vegetarijanstvo, meso, itn...
Živim v vaškem okolju, odraščal sem na kmetiji in mi je bilo najbrž težje kot vsem vam vztrajati in iti po svoji poti brez mesa in nasilja nad živalmi.
Potem sem se odselil za pol leta, dobil punco, ki ni bila vegetarijanka ampak je hitro ugotovila, da imam glede tega prav in se odločila za vegetarijanstvo. Po lastni volji. Preselila sva se zazaj na mojo kmetijo kjer vrtnariva, obdelujeva polje, gozd. Od živali so ostali le trije mucki..

Zdaj imava pol leta staro punčko, ki jo bova vzgajala v prehrani brez mesa.

Tako, to je moja zgodba... ni lahko, se pa splača vztrajat. LP Very Happy
Nazaj na vrh
vegapi

Pridružen/-a: 30 Dec 2011 19:54

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2011 8:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ojla ,

tudi jaz bi najraje nasel vegetarijanko, sem pa vegi 13 let. Vsekakor sem vegi v najvecji meri zaradi nasilja nad zivalmi in ne toliko zaradi zdravja. Meni je dosti pomembno s kaksno osebo si, kajti filozofija je popolnoma drugacna

Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Vomica91

Pridružen/-a: 16 Feb 2012 0:56

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 16, 2012 1:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja tudi sama se sprašujem kje najti vegi fanta..sem namreč veganka, obkrožajo pa me večinoma mesojedci ,ki se seveda takoj počutijo ogrožene že samo da jim omeniš svoja stališča Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo   MSN Messenger - naslov
jerry007

Pridružen/-a: 06 Dec 2011 19:16
Kraj: mb

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 03, 2012 2:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz nimam samo problema kje najti vege fanta, ampak imam tudi problem kje najti ljudi za druženje - če odštejem nekaj družinskih članov, v bistvu nimam kolegov in prijateljev, ki bi bili vegetarijanci. A smo res takšna napol izumrla vrsta ali imam samo smolo?
Nazaj na vrh
Vomica91

Pridružen/-a: 16 Feb 2012 0:56

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 03, 2012 2:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jerry007, se strinjam stabo, vendar če bi iskala prijatelje na podlagi tega da morajo biti vegani oz. vegetarijanci potem bi zelo kmalu ostala še brez teh, ki jim imam in se zelo dobro zastopimo. Naslošno me njihovo prepričanje niti ne moti, jaz njim pustim pri miru kar se tega tiče, oni pa mene ( sicer jim to včasih ne uspeva najbolj, pa vseeno). Bi bilo seveda zelo lepo, če bi se začeli zavedati posledic njihovih prehranjevalnih navad in se spreobrnili, vseeno pa to nemore biti kriterij za ocenjevanje človeka. Ampak ja, tudi sama bi rada imela okoli sebe več somlišljenikov, ki jih je nažalost res zeloooo premalo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo   MSN Messenger - naslov
jerry007

Pridružen/-a: 06 Dec 2011 19:16
Kraj: mb

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 03, 2012 6:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nikoli nisem iskala prijateljev na podlagi tega, sem bila tudi več let v zvezi s fantom, ki ni bil vege...ampak včasih prav pogrešam koga, ki bi me "razumel", tako kot si napisala somišljenik, ker kakor hitro se znajdem v kakšni ne toliko poznani družbi se vsi obesijo na to... Najbolj sem si zapomnila izjavo enega moškega: " ja kako si lahko vege, če pa zgledaš normalno oz. vredu?" Very Happy
Nazaj na vrh
veronika

Pridružen/-a: 13 Dec 2010 14:29

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 04, 2012 12:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sem veganka in imam tudi večinona mesojedce v bližini. imam sodelavko veganko, tako da sva na isti valovni dolžini Very Happy seveda si pa želim spoznat še veganov in vegank ali vegetarijank, vegetarijancev Very Happy sem iz Sežane, če je kdo od kod blizu, se lahko dobimo na drinku Wink

lp, Veronika
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Vegetarijanstvo
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 2 od 3

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu