Načrt strani| Povezave
Gradimo  živalim  prijazno  Slovenijo
Domača stran
Teme
Varuh pravic živali
Cerkev in živali
Revija
Mediji
Nakup
Akcije in shodi
Živalim prijazna živila
Forum
O društvu
Naročite se na brezplačne
e-novice društva!

Odjava

Forum
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Pregled zasebnih sporočilPregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kje najti vegi fanta?
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Vegetarijanstvo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Loveangel

Pridružen/-a: 07 Mar 2011 14:06

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2011 2:40 pm    Naslov sporočila: Kje najti vegi fanta? Odgovori s citatom

Naj povem kaj se mi je zgodilo. Stara sem 22 let, več kot eno leto sem bila v zvezi s fantom, s katerim sva se imela neizmerno rada, načrtovala sva skupno življenje in mislila sem, da bova skupaj za zmeraj.
Vegetarijanska sem že 4 leta, mleko in jajca sicer jem, vendar kupujem iz ekološke vzreje. Tudi, če bi bil recimo moj fant vegan in bi ga motilo da jem jajca in mlečne izdelke, se mi ne bi bil noben problem temu odpovedati.
Nekaj tednov nazaj mi je sedaj že bivši fant priznal, da se je mesu odpovedal samo zaradi mene in da se mu pobijanje živali ne zdi nič groznega, da vsakič ko sva se skregala je tudi jedel meso.
Jaz mesa ne jem, ker imam preveč rada živali, nobeni živali ne privoščim mučenja ali smrti. In to, da je moj fant vse to mučenje podpiral, meni pa lagal, me je zelo zelo prizadelo. Seveda sem mu povedala, da tako ne gre več in sedaj nisva več skupaj.

Poslušam očitke ljudi (seveda tistih, ki meso z užitkom jejo), da prehrambene navade niso razlog za konec zveze. Ko pa jim povem, da sploh ni problem v prehrambenih navadah, ampak v odnosu do živali, me pa samo debelo gledajo. Seveda ne razumejo.

Ne morem biti s fantom, ki je na kmetiji pomagal ubiti kravo, pa se mu zdi to ok, ki mu je vseeno če so za njegovo kozmetiko trpeli zajčki in ki me čudno gleda, ko pomagam brezdomnim živalim.

Ja, eni imamo radi živali, eni jih nimajo. Vem da je nekje fant, s katerim se bova glede tega ujela, vendar ne vem kje naj iščem? Fanta mi ni problem dobiti, ampak najti vegetarijanca, no - to pa je skoraj misija nemogoče.

Punce, ki imate vegi ali veganske fante, kje ste jih našle?
Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo  
Mateja

Pridružen/-a: 22 Jan 2009 22:02
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2011 3:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobrodošla na forumu. Wink
Te čisto razumem. Sicer nimam fanta pa vseeno. Hodi na veganske večerje, vegetarijanske piknike, tudi kakšn shod/protest. Tako boš spoznavala vedno več ljudi, dobila prijatelje in mogoče tudi fanta. Razz
Nazaj na vrh
veronika

Pridružen/-a: 13 Dec 2010 14:29

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2011 8:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Čestitam! - to pomeni biti resnično iskren do sebe in drugih živih bitij Razz

Vegetarijanka sem 3 leta in tudi ne bi mogla biti s partnerjem, ki podpira ubijanje živali. Fanta ne iščem, čeprav si želim partnerja, ampak se prepuščam življenju... bo že prišel, ko bo čas... Very Happy ha, ha,tudi jaz bi se lahko odpovedala mleku in siru...Smile
Najpomembnejše se mi zdi, da smo iskreni do sebe Wink ne glede na to, kako nas drugi debelo gledajo:)

lp, Veronika
Nazaj na vrh
Mateja

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2011 10:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sva si pa zelo podobni. Cool
Nazaj na vrh
Arnela.O

Pridružen/-a: 21 Mar 2011 14:33

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 21, 2011 2:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ojla!

moram povedati, da sem tudi sama vegeterijanka. imam fanta, ki ni. niti me ne moti to, vsak človek nosi svoje breme. v bistvu sem laktovegeterijanka. jem jajca in sir, kupujem bio. sem ga pa prepričala, da je zmanjšal količino mesa na dvakrat ne teden, pa še to mora, če hoče, da jaz kuham (ker sam ni vešč), kupovati bio meso. kupuje na bio kmetiji purana, ribe iz prostega ulova pa v trgovinah. vedno je spoštoval moja načela, tako kot tudi jaz njegova. kuham za oba posebej...sam če se imaste dva rada in se spoštujeta, gre. on zna popolnoma sam kupit moj naj tofu Very Happy
lp
Nazaj na vrh
Arnela.O

Pridružen/-a: 21 Mar 2011 14:33

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 21, 2011 2:43 pm    Naslov sporočila: vegi fant Odgovori s citatom

Ojla!

moram povedati, da sem tudi sama vegeterijanka. imam fanta, ki ni. niti me ne moti to, vsak človek nosi svoje breme. v bistvu sem laktovegeterijanka. jem jajca in sir, kupujem bio. sem ga pa prepričala, da je zmanjšal količino mesa na dvakrat ne teden, pa še to mora, če hoče, da jaz kuham (ker sam ni vešč), kupovati bio meso. kupuje na bio kmetiji purana, ribe iz prostega ulova pa v trgovinah. vedno je spoštoval moja načela, tako kot tudi jaz njegova. kuham za oba posebej...sam če se imaste dva rada in se spoštujeta, gre. on zna popolnoma sam kupit moj naj tofu Very Happy
lp
Nazaj na vrh
veronika

Pridružen/-a: 13 Dec 2010 14:29

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 22, 2011 2:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ljubezen do enega človeka ne opravičuje podpiranja nasilja nad živalmi...

tukaj ne gre za kompromise v odnosu med dvema človekoma, gre za ljubezen do vseh živih bitij, tudi živali, gre za nenasilje...

a bi ti kuhala svojemu fantu tudi, če bi kupil bio stegno od sosedovega psička ali dojenčka?

zame je to popolnoma isto, zato ne želim podpirati nasilja.

lp, Veronika

[/img]
Nazaj na vrh
azbi

Pridružen/-a: 27 Maj 2007 19:52

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 27, 2011 12:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo vsem!
Čeprav sprašuješ ženske se bom vseeno vtaknil vmes =)
Tudi sam sem vegeterjanec 4 leta in si mesojede punce enostavno ne znam predstavljati. Živalskim produktom se poskušam čim bolj izogniti, kar pa sigurno ne gre če je punca mesojedka - slej ali prej prideš v stik z njimi (stik z usti ipd...) in to enostavno ne gre. Druga stvar je skupno življenje: bo meso v hladilniku ali ne, mene moti, se bo doma kuhalo meso v istih posodah kot moje jedi? - mene to moti, otrok - vegeterjanec ali ne? Sigurno pride do precej velikih trenj v zakonu. Sem človek, ki ne želi nikogar v nič prepričevat in zato tudi punce ne bi želel prepričevat naj ne je mesa - do tega mora (po mojem mišljenju) priti vsak sam in tudi edino tako je to učinkovito. Prepričanje globoko v sebi. Človeku lahko ponudiš samo znanje, svoje mnenje, ne pa prepričanja.
Punce enostavno ne iščem, pride ko pride, skupaj z vetrom če bi se temu lahko tako reklo, se ne obremenjujem s tem ker enostavno najti pravo...hja...mission impossible bi se temu reklo.
Druga stvar je kajenje - tudi kadilko bi zelo težko - skoraj nemogoče sprejel za svojo punco.
Mogoče preveč kompliciram, vendar če razmišljaš o resni vezi se z mesojedo kadilko enostavno ne vidim in ne vem zakaj bi se pretvarjal zgolj zato da bom imel punco. Ne bi bilo častno niti do mene niti do nje.

Skromno mnenje, zdaj pa punce nadaljujte svoje debate naprej, sorry da sem se vtaknil Wink =)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo   MSN Messenger - naslov
Hitler_je_imel_prav

Pridružen/-a: 17 Mar 2011 22:37

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 02, 2011 1:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

deca moja, jast ne jem mesa, sem postaven 32 letni žrebec in podpiram vsakogar, ki ne mara mesa oz. ga militantno sovraži, kar je razvidno že iz mojega imena. kar pošljite mi prijave na zasebna sporočila. v mojem črevesju ni drugega kot zelje in fižol!
Nazaj na vrh
Mateja

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 02, 2011 10:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

O Hitler, smo te že pogrešali. Je spet dolgcajt, a? Wink
Nazaj na vrh
azbi

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 02, 2011 11:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

T.I. fukfehter... Sorry =)
Nazaj na vrh
Živalski.MESIJA

Pridružen/-a: 18 Dec 2010 2:04

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 12, 2011 12:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

azbi je napisal/a:
Živjo vsem!
Čeprav sprašuješ ženske se bom vseeno vtaknil vmes =)
Tudi sam sem vegeterjanec 4 leta in si mesojede punce enostavno ne znam predstavljati. Živalskim produktom se poskušam čim bolj izogniti, kar pa sigurno ne gre če je punca mesojedka - slej ali prej prideš v stik z njimi (stik z usti ipd...) in to enostavno ne gre. Druga stvar je skupno življenje: bo meso v hladilniku ali ne, mene moti, se bo doma kuhalo meso v istih posodah kot moje jedi? - mene to moti, otrok - vegeterjanec ali ne? Sigurno pride do precej velikih trenj v zakonu. Sem človek, ki ne želi nikogar v nič prepričevat in zato tudi punce ne bi želel prepričevat naj ne je mesa - do tega mora (po mojem mišljenju) priti vsak sam in tudi edino tako je to učinkovito. Prepričanje globoko v sebi. Človeku lahko ponudiš samo znanje, svoje mnenje, ne pa prepričanja.
Punce enostavno ne iščem, pride ko pride, skupaj z vetrom če bi se temu lahko tako reklo, se ne obremenjujem s tem ker enostavno najti pravo...hja...mission impossible bi se temu reklo.
Druga stvar je kajenje - tudi kadilko bi zelo težko - skoraj nemogoče sprejel za svojo punco.
Mogoče preveč kompliciram, vendar če razmišljaš o resni vezi se z mesojedo kadilko enostavno ne vidim in ne vem zakaj bi se pretvarjal zgolj zato da bom imel punco. Ne bi bilo častno niti do mene niti do nje.

Skromno mnenje, zdaj pa punce nadaljujte svoje debate naprej, sorry da sem se vtaknil Wink =)

Ojoj večjega prilizovanja v slogu jaz-sem-najboljši-prosim-hodi-z-menoj-ker-nisem-še-našel-punce-ki-bi-bila-dovolj-nora-da-bi-bila-z-menoj nisem videl še nikoli!

sprijazni se z realnostjo, me pa zanima nekaj:
Če veganka pogoltne spermo, je to prekršek ali ne?
se opravičujem za prostaškost... samo zanima me...
Nazaj na vrh
Živalski.MESIJA

Pridružen/-a: 18 Dec 2010 2:04

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 12, 2011 12:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DRAGI azbi

Ojoj vecjega prilizovanja v slogu jaz-sem-najboljsi-prosim-hodi-z-menoj-ker-nisem-še-našel-punce-ki-bi-bila-dovolj-nora-da-bi-bila-z-menoj nisem videl še nikoli!

sprijazni se z realnostjo, me pa zanima nekaj:
Ce veganka pogoltne spermo, je to prekršek ali ne?
se opravicujem za prostaškost... samo zanima me...
Nazaj na vrh
Mateja

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 12, 2011 9:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živalski.MESIJA tudi pri tebi dolgčas?

Tisti ki ste prvič tukaj, Živalski.MESIJA in Hitler v življenju nimata boljšega dela kot tu pisati bedarije, tako da ju ignorirajte.
Nazaj na vrh
azbi

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 12, 2011 8:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Žvau: ti maš prou js pa mir, pa je konc zgodbe Wink
povedal sem zgolj svoj dejanski pogled na svet....

Kar pa se sperme in požiranja tiče... precej primitivno vprašanje, pa naj ti vseeno odgovorim. Večina mojih spolnih občevalk je spermo raje razmazala kje drugje, nevem kje tiči razlog, vendar bi se tudi meni kot ženski ta sluz gabila. Če je požiranje prekršek? V življenju ni prekrškov, delaš tisto kar misliš da je prav Wink
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Vegetarijanstvo
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 3

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu