Načrt strani| Povezave
Gradimo  živalim  prijazno  Slovenijo
Domača stran
Teme
Varuh pravic živali
Cerkev in živali
Revija
Mediji
Nakup
Akcije in shodi
Živalim prijazna živila
Forum
O društvu
Naročite se na brezplačne
e-novice društva!

Odjava

Forum
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Pregled zasebnih sporočilPregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Bonobo opice

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Razno
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
boris_kolar
Moderator

Pridružen/-a: 11 Mar 2007 12:53

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2007 12:47 pm    Naslov sporočila: Bonobo opice Odgovori s citatom

Bonobo opice so ena izmed najbolj prijaznih vrst živali:
http://www.bonobo.org/whatisabonobo.html

Škoda, da so ogrožene! Mi pa daje misliti ena njihova značilnost: ljubijo seks. Moja prva hipoteza po tem, ko sem prebral članek je, da bi tudi človek postal bolj miroljubno bitje, če bi izvedli še kakšno seksualno revolucijo. Tudi osebne izkušnje potrjujejo to hipotezo, saj sem postal bistveno bolj miroljuben človek (kot otrok sem bil vse prej kot miroljuben) prav v času, ko sem se začel ukvarjati s seksom.

Je še kdo opazil to povezavo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo  
Nemo

Pridružen/-a: 16 Mar 2007 0:01
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 11, 2007 9:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, bonobo so carji. So bližnji sorodniki šimpanzov, vendar se od njih razlikujejo tako hudo, da je neverjetno. Šimpanzi posiljujejo samice, jih pretepajo, so sposobni načrtnega umora...
Bonobi se objemajo, konflikte rešujejo s seksom, pretepov praktično ni, poslistva prav tako ne...

Se strinjam da je seks lahko stvar, ki sprošča napetost, zmanjšuje nasilnost. Se mi zdi, da je marsikdo agresiven ravno zaradi pomanjkanja seksa oz. zaradi slabega seksa. Igra pa veliko vlogo tudi pri zakompleksanosti ljudi. Ti ljudje (predvsem moški) se potem preko nasilja in "mačističnega" odnosa do živali hočejo dokazati sebi iin okolici.
Metora06

Pridružen/-a: 27 Mar 2015 14:29

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2015 2:34 pm    Naslov sporočila: sultan Odgovori s citatom

Moje mnenje je, da je tudi ozaveščanje ljudi neučinkovita in utopična rešitev. Treba bo izkoristiti še egoizem. Naši nasprotniki so iz mučenja živali naredili velik posel. Zato je marsikdo v tem poslu, čeprav nima nič proti živalim. Tudi mi moramo iz sočutja in odgovornega ravnanja ustvariti velik posel. Naj pohlep dela tudi za nas. Navsezadnje ni prav nič pomembno, če nekdo dela dobro zaradi egoizma ali vesti. Da nekdo, ki veliko da družbi od družbe tudi veliko dobi, je to vsekakor pošteno.
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Razno
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu