Načrt strani| Povezave
Gradimo  živalim  prijazno  Slovenijo
Domača stran
Teme
Varuh pravic živali
Cerkev in živali
Revija
Mediji
Nakup
Akcije in shodi
Živalim prijazna živila
Forum
O društvu
Naročite se na brezplačne
e-novice društva!

Odjava

Forum
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Pregled zasebnih sporočilPregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Krzno,modni dodatek?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Krzno
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Ali podpirate krzno?
Da.
14%
 14%  [ 8 ]
Ne.
85%
 85%  [ 48 ]
Skupaj glasov : 56

Avtor Sporočilo
Urška

Pridružen/-a: 21 Avg 2009 16:46
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 21, 2009 6:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mi je všeč krzno...ampak le na živalih!!!
Preprosto pa ne razumem ljudi ki to delajo živalim za dobiček, pravtako ne tistih ki krzno kupujejo pa čeprav vedo kakšne muke prestajajo živali pred in ob smrti.
Slabo mi je, ko vidim v zgorni anketi, tistih 5 ljudi ki podpirajo krzno, sploh pa v tako majhni državi - Sloveniji, koliko je že tega. Sploh ne morem misliti koliko je tega še drugje.
Grozno, kaj smo ljudje res tako nečuteča bitja? Mah kakšna bitja, pošasti, še to bo premil izraz za takšna dejanja. Res ostudno, sama sem velika ljubiteljica živali, ki jih ima kar nekaj doma, kot ljubljenčke se razume. (3 pse, mačka, dva skakača.. Very Happy )
In preprosto ne morem verjeti kako lahko nekdo taka čuteča bitja ubija, sploh pa na tako ostuden način. Ne morem se sprijazniti in pika.
rave_angel

Pridružen/-a: 11 Dec 2008 9:50
Kraj: Amsterdam

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 23, 2009 12:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Urška je napisal/a:
sama sem velika ljubiteljica živali, ki jih ima kar nekaj doma, kot ljubljenčke se razume. (3 pse, mačka, dva skakača.. Very Happy )

mal offtopic, tko da se ze naprej opravicujem, ampak tole me je pa malo zmotilo.... pravis da si ljubiteljica zivali, ampak kljub temu mas zaprta 2 skakaca v nekaj centimetrov veliki kletki. velikosti teh kletk lahko nekako primerjamo z velikostjo kletke za leve v zivalskem vrtu - zival se komaj premika tam.
in ti šravis da mas rada zivali........ hm....... Confused
Urška

Pridružen/-a: 21 Avg 2009 16:46
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 23, 2009 8:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

rave_angel je napisal/a:
Urška je napisal/a:
sama sem velika ljubiteljica živali, ki jih ima kar nekaj doma, kot ljubljenčke se razume. (3 pse, mačka, dva skakača.. Very Happy )

mal offtopic, tko da se ze naprej opravicujem, ampak tole me je pa malo zmotilo.... pravis da si ljubiteljica zivali, ampak kljub temu mas zaprta 2 skakaca v nekaj centimetrov veliki kletki. velikosti teh kletk lahko nekako primerjamo z velikostjo kletke za leve v zivalskem vrtu - zival se komaj premika tam.
in ti šravis da mas rada zivali........ hm....... Confused

Glej ne razumem te.. nekaj napadaš pa ne poznaš ozadja. Ja imam 2 skakača in kje piše da ju imam zaprta v kletki? Se oba prosto sprehajata po moji sobi in meni Laughing (ki ni majhna in so zaščiteni vsi kabli, ostri predmeti itd.). V kletki (ki pa verjemi je velika, doma narejena, večja od tistih mini variant v trgovinah) sta le ponoči in če sem daljši čas odsotna čez dan. (daljši sprehodi s psi..) Pa še takrat ali jesta, ali pa spita v gnezdu. Mislim da sta čisto srečna, mnogo bolj kot tisti po trgovinah, stisnjeni v malih kletkah itd.
Ja, pravim da imam rada živali in verjemi tudi moja skakača sta čisto zadovoljna, če ne verjameš, se pa mirne duše oglasi pri nas. Wink
willy

Pridružen/-a: 28 Okt 2007 18:29
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 23, 2009 9:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tuki se pa ne strinjam pri tem da so tisti, ki se ukvarjajo z krznom zaradi dobička neki bav bavi pa grozni ljudje..... bom kar na primeru razložil. npr da imajo v moji družini krznarno katero jaz podedujem in sem proti krznu. kljub temu je ne bi zaprl ker prinaša dobiček. kaj bi dosegel s tem ko bi jo zaprl?? nič le nek drug krznar bi imel dobiček. krivi so potrošniki ki to kupujejo in ne tisti, ki imajo od tega dobiček. to je tak kot da bi krivil klavnice, da se živali pobija za prehrano. krivi so potrošniki ker hočejo meso in posledično so tudi zaradi njih klavnice. isto je z krnarnami.... dokler bo folk hoto nosit krzno bodo obstajali krznarji in ne obsojam njih ampak potrošnike.

drugač pa sam neki.... ka so že to skakači?? tist podobn podganim sam da so manjši??? drugač pa tak al tak skor noben hišni ljubljenček nima svobode zato pa je hišni drugače bi bila to divja žival. za psa celo plačaš kazen če je na svobodi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo  
rave_angel

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 23, 2009 11:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

willy
tole pa nimas prav. res je da krznarji obstajajo ker ljudje hocejo krzno, ampak ce bi ti podedoval krznarno in je kljub temu da si proti krznu nebi zaprl ker prinasa dobicek, pol nisi res proti krznu. pol ti je denar bolj pomembem kot pa tvoja prepricanja in to kar verjames. to ne gre skupej.
vsi tle jokajo "vsaka zival ki jo resimo steje". no, tudi vsak krznar manj steje. res je da ce bi zaprl krznarno nebi nobene zivali resil pa tut nic manj ljudi krzno nebi kupovalo. ampak kako bi lahko pol govoru da mas rad zivali? je to cist isto kot da jes meso pa govoris da mas rad zivali.

kar se pa skakacev tice mas pa tukej sliko...
http://malezivali.com/trgovina/slo/1363/slike/Razni_dobavitelji_Zivalica_-_puscavski_skakac.jpg
mal vec google uporablat Wink
Ekogirl

Pridružen/-a: 24 Avg 2009 9:41

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 24, 2009 9:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hodim na shode, podpisujem peticije in me srce zaboli vedno, ko vidim kakšno mlado ali staro babo v krznu.
Nazaj na vrh
willy

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 24, 2009 6:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sej se u bistvu strinjam s tabo sam o tem še nism razmišlo pa če bi bla taka situacija bi zlo pretehto use možnosti pa se pol odloču. potrošnike pa v nebenem primeru nebi zavajal in jim lepo povedal od kod je krzno in na kakšen način ga pridelajo.

pa hvala za sliko Smile sploh se nism spovno na google. zdejle študiram kako glupost sm uprašo sam jebat ga Very Happy Very Happy
Nazaj na vrh
rave_angel

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 25, 2009 8:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

willy je napisal/a:
potrošnike pa v nebenem primeru nebi zavajal in jim lepo povedal od kod je krzno in na kakšen način ga pridelajo.

ja sam tut to ne gre skupej. Smile kaj je pol fora da mas krznarno ce bos sam odganjal stranke s tem k jim bos govoril od kod je krzno? pol bi si biznis cist unicu ker al bi stranke sle drugam kupovat al bi jih pa mogoce celo preprical v to da nehajo kupovat krzno. v obeh primerih ostanes brez denarja in v obeh primerih sam sebe zajebes. Cool
willy

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 26, 2009 8:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nisi zaštekala zakaj je jst nebi zaprl če bi jo imel. ne zarad tega ker bi hoto met dnar ampak zato da drugi krznarji ne bi služl da bi jim mal težji blo. namen bi bil da folk kupi plašč iz katerega drugega materijala ne krzna če pa na vsak način hoče krznen pa naj tuki ne pa pri drugih krznarjih,
Nazaj na vrh
gujba

Pridružen/-a: 22 Okt 2009 17:26

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 22, 2009 5:44 pm    Naslov sporočila: ukinimo krzno Odgovori s citatom

[b]Nevem kak si dovolijo ljudje da delajo tako z živalmi, sej smo mi tudi živali, samo pametnejši.
Če imamo oblast nad živalmi nam še vseeno neda pravice da ravnamo z njimi kakor nam zapaše. Da mučijo živali, jim še pri življenju odstranjujejo kožo NI sprejemljivo.
Te "gospe" ki nosijo krzno se sploh ne zavedajo na kakšen način se krzno dobi in mislijo, da živali pri tem ne trpijo. Najbolj žalostno je, da krzna sploh ne potrebujemo. Imamo dosti več materialov ki so bolj priljubleni, toplejši in lepši.
Treba bi bilo čimveč ljudi obvestit o tem, organizirat shode in dokazat tistim ki nosijo krzno, da ni vredno trplenje živali in da v čem drugem izgledajo bolše in lepše in da bi dobivali dosti manj sovražnih pogledov v javnih prostorih. Exclamation [/b]
Nazaj na vrh
rave_angel

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 23, 2009 8:25 am    Naslov sporočila: Re: ukinimo krzno Odgovori s citatom

gujba je napisal/a:

Najbolj žalostno je, da krzna sploh ne potrebujemo. Imamo dosti več materialov ki so bolj priljubleni, toplejši in lepši.

dej zamisli se, koliko stvari, ki jih dejansko potrebujemo, danes uporabljamo?
aja, pa dvomim da obstaja kaj kar je toplejse od krzna Wink
se strinjam da grdo zgleda na ljudeh in da ga tut priblizno ne potrebujemo, ker , kot si ze sama rekla, mamo dost drugih materjalov. ampak toplejsi pa ni noben. tut tako mehek ne. tako kot recimo za cevlje ni boljsega materjala kot usnje. nej se nam se tako krivicno zdi, ampak resnica je resnica.
Alice

Pridružen/-a: 28 Jan 2007 13:26
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 23, 2009 7:10 pm    Naslov sporočila: Re: ukinimo krzno Odgovori s citatom

Ni res.Usnje ni niti prbližn najbolš material za čevlje.Maš že tok različnih materialov,da se usnje lah kr lepo skrije.
www.vegetarianshoes.com
Klaudia

Pridružen/-a: 15 Apr 2009 17:29
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 23, 2009 7:36 pm    Naslov sporočila: Re: ukinimo krzno Odgovori s citatom

rave_angel je napisal/a:
aja, pa dvomim da obstaja kaj kar je toplejse od krzna Wink

Če je tak, pol me pa čudi zakaj alpinisti ne plezajo po gorah oblečeni v krznene plašče Very Happy
Nazaj na vrh
zabica

Pridružen/-a: 24 Maj 2008 16:45

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 23, 2009 9:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimivo vprašanje, le zakaj ne? Wink
Klaudija se podpišem.
Nazaj na vrh
rave_angel

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 24, 2009 10:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

najbolj mrzli kraji na svetu so v rusiji...pa aljaska, sever kanade.... v kaj so ljudje tam obleceni?
si vidla kdaj alpiniste kako so obleceni? 20 stvari majo na sebi pa se kar dobijo ozebline. kako so pa zenke v krznenih plascih oblecene? ena majcka k je vse skup nc ni pa krznen plasc.

lej, sej sem proti krznu, ampak ne mores pa spreminjat resnice. ce krzno nebi blo tok toplo, pol bi zivali zmrznile nekje k je vec al manj celo leto -30 stopinj. zivali majo tako mocno in toplo krzno da greje njih, zivali. in ce jih mi odremo in jim vzamemo krzno, bo pa krzno grelo nas. mas tok logike da dojames to?
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Krzno
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 10 od 11

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu