Načrt strani| Povezave
Gradimo  živalim  prijazno  Slovenijo
Domača stran
Teme
Varuh pravic živali
Cerkev in živali
Revija
Mediji
Nakup
Akcije in shodi
Živalim prijazna živila
Forum
O društvu
Naročite se na brezplačne
e-novice društva!

Odjava

Forum
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Pregled zasebnih sporočilPregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Psi vegetarijanci
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Vegetarijanstvo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
veronika

Pridružen/-a: 13 Dec 2010 14:29

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 14, 2010 2:33 pm    Naslov sporočila: Psi vegetarijanci Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

zanima me, s čim hranite pse vegetarijance, tisti, ki jih imate?
Imam psičko vegetarijanko in bi mi prav prišla kakšna ideja za pasji obrok:)

Hvala in lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo  
Živalski.MESIJA

Pridružen/-a: 18 Dec 2010 2:04

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 20, 2010 12:31 am    Naslov sporočila: Re: Psi vegetarijanci Odgovori s citatom

veronika je napisal/a:
Pozdravljeni,

zanima me, s cim hranite pse vegetarijance, tisti, ki jih imate?
Imam psicko vegetarijanko in bi mi prav prišla kakšna ideja za pasji obrok:)

Hvala in lep pozdrav

Moj bog upam da niste resni, da MESOJEDO žival krmite z brokolijem...
kam gre ta svet, če želite rastlinojedca nabavite polža ali morskega prašicka
Nazaj na vrh
mh

Pridružen/-a: 02 Feb 2008 18:09
Kraj: Črenšovci

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 02, 2011 8:33 pm    Naslov sporočila: Živalski.MESIJA Odgovori s citatom

Morda zveni res čudno.
Ampak domnevno mesojedi volkovi recimo pojedo ca.20% hrane rastlinskega izvora,raznorazne trave,zelišča,jagodičevje vseh vrst,sadeže,šipek,poleti celo lubenice,hruške in jabolka(??!!),ostanke hrane človeka...
Zveni čudno,ampak je res:
http://en.wikipedia.org/wiki/Wolf#Diet
http://de.wikipedia.org/wiki/Wolf#Ern.C3.A4hrung (podpoglavje Ernährung)

Vprašanje pa je,če ne bi več,če bi le imeli....
bejba

Pridružen/-a: 02 Jan 2011 17:43

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 02, 2011 10:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mh že prav, vendar pojejo ca.80% mesa.... tut domači pes je travo, vendar pa psa ne smeš obsodit na popolno vegetarijansko prehrano, ker je ne glede na vse v prvi vrsti mesojedec... saj če psu daš kot osnovno prehrano mesne kvalitetne brikete in potem zravn korenček in tako dalje, pa kako skodelo mleka, verjetno ne bo nič narobe...
Nazaj na vrh
Mateja

Pridružen/-a: 22 Jan 2009 22:02
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 03, 2011 11:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kravje mleko ni niti slučajno primerno za pse. Malo si preberi o psih. Wink
Nazaj na vrh
bejba

Pridružen/-a: 02 Jan 2011 17:43

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 03, 2011 1:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mateja, saj sem napisala, da verjetno ne bo nič narobe. Smile Vem da je ogromno psov alergičnih na kravje mleko, precej psov ga pa popolnoma normalno spije in jim ni nič. Najbolje pa je, da se o taki zadevi pogovoriti z veterinarjem, ker ti zagotovo najlažje svetuje.
Nazaj na vrh
Mateja

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 03, 2011 1:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No kakorkoli kravje mleko ni ok za pse in mačke (je bilo nekje lepo razloženo samo si nisem shranila link):
Nazaj na vrh
Živalski.MESIJA

Pridružen/-a: 18 Dec 2010 2:04

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 05, 2011 12:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mateja je napisal/a:
No kakorkoli kravje mleko ni ok za pse in mačke (je bilo nekje lepo razloženo samo si nisem shranila link):

ce stvar še poenostavimo: prava vegi hrana za pse ne obstaja.

ja, boste rekli, obstaja. vendar so notri prav tako ostanki živali kot v navadni.

da posledice za pse sploh ne omenjam, ce v živite od listov solate in ste s tem srečni- izvolite.

nikarte pa s tem krmit psa, ker je to mucenje živali
Nazaj na vrh
Lenčica

Pridružen/-a: 12 Jan 2011 12:05

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 12, 2011 12:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da človek ne potrebuje mesa, je jasno. Pes pa izhaja iz volka, ki, res poje 20% rastlin, ampak samo v obdobjih, ko PRIMANJKUJE PLENA! Zato delate napak, ko svoje pse "silite" v brezmesno prehrano!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo   Obišči avtorjevo spletno stran
Mateja

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 12, 2011 10:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živalski.MESIJA imaš smolo da na tako butaste poste kot so tvoji, ne odgovarjamo več, sori.
Nazaj na vrh
Ula

Pridružen/-a: 02 Feb 2011 11:56

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 02, 2011 12:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljena Veronika,

psi so vsejede živali. V Ljubljani, v trgovini Jablana, tržnica, BTC, imajo pasje in mačje vegetarijanske brikete (morda tudi drugje, vendar tega ne vem). Mojim mačkam, poleg konvencionalnih mesnih (mesa je v briketu procentualno malo), ponujam tudi te brikete in moram priznati, da jih nekatere! obožujejo. Po pogovorih s kupci v trgovini, imajo tudi ti takšne izkušnje. Morda ne bo odveč, in samo svetujem, da v vege primeru posvečaj svojo pozornost zobni higieni oz. pravšnji pasji čeljustni aktivnosti.
Nazaj na vrh
veronika

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 09, 2011 2:48 pm    Naslov sporočila: Re: Psi vegetarijanci Odgovori s citatom

veronika je napisal/a:
Pozdravljeni,

zanima me, s čim hranite pse vegetarijance, tisti, ki jih imate?
Imam psičko vegetarijanko in bi mi prav prišla kakšna ideja za pasji obrok:)

Hvala in lep pozdrav

Živjo,

vprašanje je bilo namenjeno lasnikom psov, ki imajo pse vegetarijance (mislim, da sem ga jasno zastavila), ostali neumesni komentarji me ne zanimajo.
Pravzaprav mi je edina odgovorila Ula, tako da hvala! Smile

Hranim jo tudi z vege briketi. Dobi se jih tudi v Kopru, Trstu, tudi prek spleta se jih lahko naroči. Za zobno higieno pa obstaja malo morje vege kosti za grizenje, ki se jih dobijo skoraj v vsaki trgovini za male živali.
Moji psički tudi kuham, zato me je zanimal še kak recept...očitno se nisem obrnila na prav forum...
In še mimogrede: vege hrana ni samo solata, to je zelo omejeno razmišljanje, ki nakazuje na ogromno pomanjkanje znanja. Nasvet: Poskusite raje pisati o stvareh, na katere se spoznate. Moja psička je zelo raznovrstno vege hrano in jo obožuje:)Smile

Vsem želim vse dobro in lep pozdrav,

Veronika
Nazaj na vrh
Mateja

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 16, 2011 11:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

veronika živalski.mesija trpi za pomankanjem pozornosti, da jo dobi piše traparije. Na srečo sta samo on in še eden tak, vsi ostali so recimo temu ok in jim je jasno da zelenjava ni samo solata. Very Happy
Žal ti ne znam napisati kakšnega recepta.Sad
Nazaj na vrh
Mateja

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 16, 2011 11:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

O vegetarijanskih psih je že parkrat pisalo v reviji od društva. Brezplačno si jih lahko ogledaš na http://www.osvoboditev-zivali.org/?pnm=01471.
Da ti pomagam, poglej revijo št. 10 in 16 (dve strani receptov). Sigurno pa je še kakšen članek v drugih številkah. Wink
Nazaj na vrh
veronika

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2011 8:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala Very Happy
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Vegetarijanstvo
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 2

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu