Načrt strani| Povezave
Gradimo  živalim  prijazno  Slovenijo
Domača stran
Teme
Varuh pravic živali
Cerkev in živali
Revija
Mediji
Nakup
Akcije in shodi
Živalim prijazna živila
Forum
O društvu
Naročite se na brezplačne
e-novice društva!

Odjava

Forum
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Pregled zasebnih sporočilPregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Lovstvo - v nasprotju z naravo
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Lov
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Alice

Pridružen/-a: 28 Jan 2007 13:26
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 17, 2007 8:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bil si poleg ko ste lovili antilopo??
JE niso potem vrnili v živalski vrt???????????? Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Sem jaz edina ki tega ne ve??!
NE noooo!!!!!!Zakaj ste jo ubili??Kot da ni šlo drugače..mogoče jo spustiti v divjino..??!!! Rolling Eyes Ljudje!
Druge besede nimam!Je sama po sebi dovolj grozna Crying or Very sad

HHV morda bi rekel da pretiravam,a še vseeno..sigurno je bila možnost zanjo Crying or Very sad Crying or Very sad
Scrofa

Pridružen/-a: 30 Mar 2007 7:52

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 20, 2007 6:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Alice je napisal/a:
Bil si poleg ko ste lovili antilopo??
JE niso potem vrnili v živalski vrt???????????? Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Sem jaz edina ki tega ne ve??!
NE noooo!!!!!!Zakaj ste jo ubili??Kot da ni šlo drugače..mogoče jo spustiti v divjino..??!!! Rolling Eyes Ljudje!
Druge besede nimam!Je sama po sebi dovolj grozna Crying or Very sad

HHV morda bi rekel da pretiravam,a še vseeno..sigurno je bila možnost zanjo Crying or Very sad Crying or Very sad

Oh, Alice, Alice Very Happy
Zdaj ga pa res biksaš! Laughing
Kdaj pa sem napisal, da smo jo uplenili, ajde, ubili, da uporabim vaše zrazoslovje?
Lovili smo jo, lovili. Da se jo je lahko ulovilo in vrnilo v živalski vrt, jo je bilo treba najti, loviti, nekajkrat zadeti z uspavalno puško in potem po njenem pobegu spet najti kilometre stran, kjer bi utonila, če je ne bi po sreči rešila dva tam prisotna gradbena delavca.
To je bila izkušnja, ki je postavila na laž tiste posnetke iz televizije, kjer zadeta divjad po nekaj korakih obleži.

Tvoja reakcija pa je lepo prikazala tvoje predsodke. Vidiš, to je tisto, kar me moti.

Pa kljub vsemi lep pozdravček in upam, da si sedaj pomirjena. Love You
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo  
Scrofa

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 20, 2007 6:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo Alice, tu še članek o tem "safariju v prestolnici".

http://www.forum-lov.org/content/view/21/205/
Nazaj na vrh
Nemo

Pridružen/-a: 16 Mar 2007 0:01
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 20, 2007 10:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HHV je napisal/a:
Res me zanima, kako si to odlavljanje živali z uspavali zamišljaš. Različne živali, različne teže, različne stopnje vznemirjenosti, pa še kaj. Diplomirani veterinarji težko določijo dozo v takih nekontroliranih okoliščinah, pa bo to na tem področju premalo p oučen lovec? Možna bi bila le močna predoziranja in potem uporaba tega mesa po mojem odpade. Vsaj z vidika zdrave divjačine.

Torej, glede na to da je uspavanje divjih živali že precej razdelana znanost in več kot očitno deluje, saj ga uporabljajo že desetletja, o tem ne bi izgubljal preveč besed. Iz enega neposrečenega poskusa ne bi vlekel kakšnih strašnih sklepov. Tak način je tudi veliko veliko bolj toleranten do napak, če bi bila žival pač preveč vznemirjena bi pač pobegnila. In ravno tu je zelo velika razlika s tvojim primerom. Vi ste bili primorani antilopo na tak ali drugačen način ujet, zato ste jo morali zasledovati in najti, pri tem pa ustreliti kolikokrat bi bilo potrebno. Pri lovu pa te nuje ne bi bilo. Če bi pobegnila bi pač pobegnila.Torej, še enkrat, odstrel z uspavalom je zelo razdelana znanost in je veliko bolj toleranten do napak (še posebej če je končni cilj tako ali tako smrt živali) kot pa odstrel s kroglami ali puščicami in definitivno povzroča MANJ trpljenja (ne rečem pa da ga ne povzroča popolnoma nič).

Poleg tega pa predvidevam, da lovci že sedaj preden žival ustrelite ocenite njeno starost, težo in podobne stvari. Prav tako uporabljate različna orožja za lov na različne živali. Torej od tega pa do tega da v tabeli preberete ustrezno količino uspavala za določeno žival je le še korak. Lovci zelo radi povdarjate koliko znanja je potrebno za lov. Bi pač dodali še nekaj tega znanja in se izurili za tak način lova. Ko je bilo govora o lovu z lokom ni bil noben problem, ko je bilo za tak lov treba veliko več znanja in izkušenj...

Ima pa tak način še veliko drugih prednosti. Zelo radi povdarjate da lovci nadomeščate zveri, da opravljate tisto kar bi delala naravna selekcija. Do te trditve sem bil vedno nekoliko skeptičen, saj je narava vedno iz populacije odstranjevala bolne in manj močne živali. Kako pa lahko lovec iz velikih razdalj določi da je neka žival res šibkejši predstavnik svoje vrste? Verjetno težko, saj včasih nekateri še človeka za žival ali medveda za prašiča zamenjajo. Tako bi pa imeli preden žival usmertite možnost preveriti njeno stanje. In v določenih primerih bi se lahko pri usmrtitvi premislili. Vsekakor pa vidim tako metodo kot zelo dober prehodni način do kasnejšega drugačnega načina uravnavanja divjadi, brez pobijanja. Takšne metode lova (uspavanje, nato usmrtitev) ne bi bilo veliko dražja, le lovci bi rabili drugačno orožje. Če vam je res v prvi vrsti za naravo (in ker seveda verjamete da brez ubijanja ne gre) vam to ne bi smelo biti težko, saj ste to (iz svojega denarja kupili orožje in strelivo) storili tudi sedaj. Upam pa le, da je večini med vami res prvenstveno do narave in ne da je to le priročen izgovor oz. pravilo kateremu se je pač treba podrediti da se lahko predajate užitkom.
Pa še to: tale tragična nesreča, ki se je zgodila ta mesec (ko je lovec ustrelil lovca) se na ta način sploh ne bi dogodila. Namesto da bi umrl bi se ta nesrečni lovec malo omotičen zbudil in debelo gledal. Že samo TO je vredno da se tak način lova kot je sedaj spremeni. Pa še Kramberger bi bil živ, saj lovec ki ga je ubil sploh ne bi imel puške Smile
Torej če ne zaradi živali je tak evolucijski skok v lovu potreben zaradi ljudi. Vsekakor pa evolucijski skok v načinu lovu že dolgo dolgo zamuja.

Kar se pa tiče mesa... kaj naj rečem. Da bi zaradi nekih ideologij in osebnih užitkov posameznikov živali trpele dodatne muke? Da bi umirali ljudje? Če tega ne toleriram pri živinoreji ne vem zakaj bi to toleriral pri divjadi? Če bi se kdo zmrdoval nad takim mesom ... smola. Pa naj ga ne je. Definitivno pa tudi svinec, ki je v krvnem obtoku živali lahko tudi nekaj ur in tudi pesticidi in druga svinjarija, ki jih te živali nevede za časa življenja pojedo, ne naredijo takega mesa posebno zdravega. Pa to nobenega ne moti... ideologija pač.
Če bi nekako sprejel ubijanje živali za njihovo dobro (pa tega ne sprejmem) pa NIKAKOR ne bi mogel sprejeti dodatnega mučenja živali zaradi človekovih užitkov in nekih ideoloških prepričanj o "zdravi naravni hrani".

Pa še tole. Tole zgoraj je le začetna ideja, osnutek potreben "piljenja". Namesto da se sedaj poskušaš zapičiti v kakšen detajl in skušaš spodbijati celotno idejo bi bilo bolj konstruktivno da s tvojimi izkušnjami poskušaš stvar izboljšati v predlagani smeri. Upoštevaj da sem predlagal rešitev, ki je v popolnem nasprotju z mojimi prepričanji (ubijanje) samo zato, da bi poskusil narediti pol poti do tvojega/vašega stališča. Je to sploh mogoče, ste pripravljeni tudi vi narediti pol poti?
Nemo

Pridružen/-a: 16 Mar 2007 0:01
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 20, 2007 11:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HHV je napisal/a:
Tvoja reakcija pa je lepo prikazala tvoje predsodke. Vidiš, to je tisto, kar me moti.

He, he, ja Alice je malo odneslo, jo čisto razumem ker ima tako rada živali da raje 3x preveč povzdigne glas kot 1x premalo. Smile. Bravo Alice, ko bi le bilo več tako zagretih kot si ti....pa ne zato da jeziš HHV ampak da se zagreto boriš za živali. Wink

So bile pa tudi tvoje reakcije na moj predlog precej podobne. Ko sem predlagal mojo rešitev si me obdolžil da želim neke oaze kjer bi sprehajalci božali in krmili divje živali... čeprav tega nikjer nisem omenjal in se mi zdi takšno stanje popolna nesprejemljiva bedarija, tega si res ne želim. Prav tako si me obsodil da si želim "iz enačbe izvzeti lovce", čeprav sem nekajkrat na tem forumu izjavil da si želim da bi pri vseh alternativnih rešitvah sodelovali tudi lovci. To pove nekaj tudi o tvojih predsodkih... Smile
No, kakorkoli že, jaz se trudim videti preko mojih predsodkov, kako mi to uspeva pa ne vem, verjetno tudi jaz včasih vržem ven kaj preveč ostrega... se pa tudim.
Alice

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 21, 2007 1:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

" Menim pač, da so to le rezervati in da bi mi vsi skupaj morali poskrbeti, da bi živali lahko mirno živele v naravnem okolju ne pa le še za mrežo na vpogled vsem tistim in takrat, ko divjadi v naravi ne bo moč več videti."
Tole je iz linka,ki si ga prilepil zraven HHV.In se močno strinjam!
Ja sem se pomirila.. Confused Confused hvala.

Nemo super razmišljaš.Za živali se borim,kolikor se le lahko..bom imela spet akcijo v našem koncu ta teden ampak to ni bistvo..želim ti povedati,da sem vesela da nisem edina in z veseljem sodelujem na forumu..čeprav me včasih zanese. Embarassed Confused Confused

HHV se oproščam,te predsodke bom poskusila utišati,zadržati..

Back to topic.
Asriel

Pridružen/-a: 03 Okt 2007 4:24

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 03, 2007 4:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Alice in podobni:

Poglej posnetek in ravnanje z živalmi v Sloveniji se ti bo kar naenkrat zdelo nadvse humano.

http://www.youtube.com/watch?v=CxloCd1kBCY

Vrjetno se je potrebno registrirat za ogled posnetka... najbolj vztrajnim borcem za živalske pravice bo že uspelo.

p.s. se opravičujem, če sem komu uničil dan.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo   MSN Messenger - naslov
Alice

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 03, 2007 4:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Posnetek se mi ne odpre.Mogoče lahko poveš zakaj se gre na posnetku?
Asriel

Pridružen/-a: 03 Okt 2007 4:24

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 03, 2007 8:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Alice je napisal/a:
Posnetek se mi ne odpre.Mogoče lahko poveš zakaj se gre na posnetku?

poglej tako, da se prijaviš kot:

uporabnik: osvoboditev
geslo: osvoboditev

http://www.youtube.com/watch?v=CxloCd1kBCY

lp
Nazaj na vrh
Scrofa

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 04, 2007 6:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes, 4. oktobra je svetovni dan živali!
Kaj tega pri vas na tem forumu ni nič zaznati?

Tu je povezava na odlomek iz Černačeve knjige, kateri je posvečen temu dnevu: http://www.forum-lov.org/content/view/260/197/
Nazaj na vrh
Alice

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 04, 2007 9:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda je zaznati..poglej pod shode.
Danes se dobimo na protestu... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Scrofa

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 04, 2007 9:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ooooo, pišček! Very Happy

Hvala!
Nazaj na vrh
Alice

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 04, 2007 7:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Noo na koncu sem bila zajček za poskuse...boščki.. Crying or Very sad
Ampak protest je pa uspel Very Happy Very Happy Very Happy
petrolea

Pridružen/-a: 28 Jan 2007 13:43
Kraj: črna na koroškem

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 03, 2007 5:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pa sj ubistvu bi vsak borec ( v pravem pomenu besede) enako odreagiral kot katja Very Happy hvala bogu da smo še borci in da še rešujemo živali Very Happy
Alice

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 03, 2007 9:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Škoda da nisi prišla..no boš pa na naslednjem protestu prisotna..(pa čez 1 mesec prideeeššš)... Laughing Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Saj bo kmalu... Very Happy
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Lov
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 7 od 8

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu