Načrt strani| Povezave
Gradimo  živalim  prijazno  Slovenijo
Domača stran
Teme
Varuh pravic živali
Cerkev in živali
Revija
Mediji
Nakup
Akcije in shodi
Živalim prijazna živila
Forum
O društvu
Naročite se na brezplačne
e-novice društva!

Odjava

Forum
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Pregled zasebnih sporočilPregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ali kdo ve recept za pripravo vegetarijanskih filanih paprih

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Vegetarijanstvo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
veni

Pridružen/-a: 19 Mar 2010 12:15

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 19, 2010 12:19 pm    Naslov sporočila: ali kdo ve recept za pripravo vegetarijanskih filanih paprih Odgovori s citatom

Ali kdo ve za recept za pripravo vegetarijanskih filanih paprik, ki so jih leto
pripravili na vegetarijanskem pikniku v Ljubljani? Bile so zelo okusne. Resnično
bi rada ta recept. Pisala sem po e-mailu tudi na Društvo za osvoboditev, pa mi
niso odgovorili nazaj.
Laughing Laughing
Mateja

Pridružen/-a: 22 Jan 2009 22:02
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 19, 2010 1:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predvidevam da v društvu ne vejo recepta na pamet, ker je za piknik kuhalo več ljudi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo  
azbi

Pridružen/-a: 27 Maj 2007 19:52
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 15, 2010 10:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi se tem ga lotil z različno zelenjavo, mogoče bi dal notri še sojine kosmiče, ni pa nujno, pomoje. Riž, mogoče ajdova kaša, bučke, korenček, grah,.... vse to zmešaš skupaj z malo moke, začiniš po želji, počakaš kakšne 2 uri da se moka napije vlage, s to maso napolniš paprike in skuhaš v paradižnikovi mezgi, katero po možnosti prej sama narediš iz domačih paradižnikov =) Ta recept sem si zmislil v tem trenutku, je nepreizkušen sploh pa vegeterjanskih polnjenih paprik še nisem jedel tako da... Poskusi, pomoje ne more bit slabo.
Hvala za idejo, ko bom mel malo več časa za kuho se bom tega lotil.
Poročaj kako je uspelo=)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo   MSN Messenger - naslov
psica

Pridružen/-a: 21 Nov 2010 16:36

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 21, 2010 4:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sojine kosmiče namakam nekaj ur v ne preveč soljene vode,Odcedim in dodam napol kuhan ohlajen riž,poper,dušeno čebulo,česen v prahu,vegeto,peteršilj in jajca.
Vse nadevam v papriko in kuham v slani vodi,kjer sem prej spražila čebulo.Kuham počasi dobro uro in tik pred zaključkom vmešam moko,paradižnikovo mezgo in sladkor po okusu.To troje dobro razmešam v gosto zmes z vilico in dodam vodi v kateri se kuhajo paprike.Kuhaš še pet minut.
pikapoka
Moderator

Pridružen/-a: 14 Mar 2007 8:49
Kraj: vransko

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 11, 2010 9:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jajc ni potrebno.

Jaz filane paprike delam na klasičen način, uporabim pa sojine (teksturirane ) koščke. Le-te moraš dobro ožeti, nekajkrat sprati po vodo (ta postopek torej nekajkrat ponoviti), da se ne čuti okusa soje. Paprike pridejo originalne. Mislim, da je itak vsa fora v dobri paradižnikovi omaki.

Torej: prepražiš čebulo, dodaš česen. Skuhaš riž. Zmešaš to dvoje skupaj s sojinimi koščki dodaš veliko svežega peteršilja. Zarumeniš moko, dodaš paradižnikovo pasto in pasiran paradižnik, kanček sladke paprike, sol, sladkor, vodo. Kot to zavre, v omako položiš napolnjene paprike in kuhaš, da se zmehčajo. Nič lažjega. Poskusi.
Nazaj na vrh
WesleyByrd

Pridružen/-a: 09 Jan 2015 11:45
Kraj: Germoney

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 09, 2015 11:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prav tako pa je mogoče rešiti z različnimi zelenjavo lahko znotraj in sojini kosmiči, vendar ne nujno POMO. Riž, ajdova kaša mogoče, bučke, korenje, grah, .... to vse skupaj, lahko zmešamo z moko, ki se začne, če je potrebno, počakajte približno dve uri sem se napil vlage moko s to zadevo napolnjene paprike in kuhamo paradižnikovo mezgo ki morda prej sam narediti domače paradižnik =) Ta recept sem mislil v tem trenutku, je to vse, ampak nepreizkušen vegetarijanske polnjene paprike še nisem jedel tako ... Poskusite Pomo ni bila slaba kos.
Hvala za idejo, ko sem podrgnil malo več časa za kuhanje grem o tem.
Poročilo o tem, kako mu je uspelo =)
http://mispp.edu/
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Vegetarijanstvo
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu