Načrt strani| Povezave
Gradimo  živalim  prijazno  Slovenijo
Domača stran
Teme
Varuh pravic živali
Cerkev in živali
Revija
Mediji
Nakup
Akcije in shodi
Živalim prijazna živila
Forum
O društvu
Naročite se na brezplačne
e-novice društva!

Odjava

Forum
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Pregled zasebnih sporočilPregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Prodaja v ogradi vzrejenega jelena

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Lov
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Scrofa

Pridružen/-a: 30 Mar 2007 7:52

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2010 11:43 am    Naslov sporočila: Prodaja v ogradi vzrejenega jelena Odgovori s citatom

Kaj menite o tem?

http://www.forum-lov.org/index.php?option=com_adsmanager&page=show_ad&adid=1940&catid=3&Itemid=57
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo  
Alice

Pridružen/-a: 28 Jan 2007 13:26
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2010 4:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Čakej mal...sem prav razumela?Jelena iz gozda je ujel in ga PRODAJA nekomu,da ga ustreli???
rave_angel

Pridružen/-a: 11 Dec 2008 9:50
Kraj: Amsterdam

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2010 11:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jst bi tega debila ustrelila pa si golaz iz njega naredila....
mi kdo hoce pomagat?
Alice

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 13, 2010 12:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

rave_angel je napisal/a:
jst bi tega debila ustrelila pa si golaz iz njega naredila....
mi kdo hoce pomagat?

Sure Wink
Scrofa

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 14, 2010 7:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Alice je napisal/a:
Čakej mal...sem prav razumela?Jelena iz gozda je ujel in ga PRODAJA nekomu,da ga ustreli???

Napača!

Država dovoljuje po kmetijskih predpisih rejo avtohtone divjadi v oborah. Evil or Very Mad Od kje so vsi ti lastniki obor prišli do mladih živali, ki so jih redili, mi ni znano. Če gre za rejo po teh kmetijskih predpisih, bi po mojem moglo biti znano poreklo?
Nazaj na vrh
matej

Pridružen/-a: 11 Jan 2010 21:25

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 16, 2010 6:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za divjad v obori moraš pridobiti dovoljenje, divjad, ki je v njih je kupljena z drugih obor, in ne npr. vlovljena, ker taka v obori navadno ne preživi. Poreklo na kmetiji imate natančno evidentirano za govedo, za drugo ne...
Glede tega kako bi možakarja ubili na razne načine, mal pazte kaj govorite, mislim, da ste s temi besedami vi slabši od njega in ne obratno...
Nazaj na vrh
Scrofa

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 17, 2010 10:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dejstvo je, da je to področje v praksi zelo slabo urejeno in pogosto zlorabljeno. Od društev, kakršno je vaše, bi pričakoval, da se boste zavzeli za take primere, pa kot vidim ste na teh področjih popolnoma nepoučeni in se omejujete le na ekcesne izjave.
To ne bo nikoli prineslo kaj prida rezultata.
Nazaj na vrh
Scrofa

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 17, 2010 10:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

matej je napisal/a:
Za divjad v obori moraš pridobiti dovoljenje, divjad, ki je v njih je kupljena z drugih obor, in ne npr. vlovljena, ker taka v obori navadno ne preživi. Poreklo na kmetiji imate natančno evidentirano za govedo, za drugo ne...

In ker poreklo ni evidentirano, kako se potem dokazuje izvor divjadi, ki jo ima nekdo trenutno v obori? Kako je urejena preprodaja takih osebkov?
Lahko navedeš kaj predpisov s tega področja?
Nazaj na vrh
Alice

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 20, 2010 1:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kje dobi ta človek potem divjad?In kakšna je zakonodaja?Kazni?
Spet so luknje v zakonu...
matej

Pridružen/-a: 11 Jan 2010 21:25

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 21, 2010 1:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Preprodaja je urejena z roke v roko, kot pri prašičih npr., nobene evidence porekla ni. Vsaj praksa potrjuje to pravilo, moj sorodnik ima namreč oboro z divjadjo. Sankcioniran si lahko če obora ni prijavljena, sicer ti ne morejo nič, teoretično je lahko odlovljena z okolja, vendar se omenjena zadeva ne odnese, drugače je pri zgodnjih mladičih. V moji okolici se vzreja neavtohtona divjad (npr. damjek, mufloni) vsaj vsi poznani primeri mi to potrjujejo. Tako, da pri nas nekih problemov s tem ne vidim. Ne vem pa kako je zadeva urejena drugod!? Zakon tudi če je na papirju ne pomeni veliko, tako da...
Nazaj na vrh
Scrofa

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 23, 2010 3:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Matej, hvala za te informacije.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Lov
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu