Načrt strani| Povezave
Gradimo  živalim  prijazno  Slovenijo
Domača stran
Teme
Varuh pravic živali
Cerkev in živali
Revija
Mediji
Nakup
Akcije in shodi
Živalim prijazna živila
Forum
O društvu
Naročite se na brezplačne
e-novice društva!

Odjava

Forum
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Pregled zasebnih sporočilPregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Veganska prehrana za domače živali
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Razno
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mh

Pridružen/-a: 02 Feb 2008 18:09
Kraj: Črenšovci

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 21, 2009 8:03 am    Naslov sporočila: Veganska prehrana za domače živali Odgovori s citatom

Zanima me ali kdo ima izkušnje z vegansko prehrano domačih živali predvsem psov in mačk?Razmišljam o nakupu te hrane,ki se dobi na spletu,kakor tovrstne literature,v kateri so celo navedeni recepti o samostojni pripravi sveže tovrstne hrane,saj imamo na voljo večino sestavin.Taka doma proizvedena hrana je načeloma še boljša kot tista iz trgovin.!Zanima me karkoli s tem,sam imam sicer nekaj linkov,a izkušnja nekoga pove dosti več!
rave_angel

Pridružen/-a: 11 Dec 2008 9:50
Kraj: Amsterdam

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 21, 2009 8:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pa sej ti nisi normalen..... najprej folk silite da nej nehajo jest meso, zej boste pa MESOJEDIM zivalim dajal za jest rastline....
tok o tem kaksni ljubitelji zivali ste... to je MUCENJE zivali..... spreminjanje njihove NARAVE.... spreminjanje injihovih NAVAD...VSILJEVANJE hrane ki NI primerna za njih.....
kaj bo naslednji korak? se bostge sli v zivalske vrtove kregat da nej levom in tigrom dajejo zelenjavo jest namesto mesa?
mh

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 21, 2009 10:04 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No le počasi.Jaz gledam iz več vidikov.Kaj boš pa rekel(la)na sedanjo briketizirano hrano?Je to naravni način hranjenja domačih živali ali je pa nenaravaen,torej tudi neke vrste mučenje,saj v naravi nikoli ne bi jedli česa podobnega!In predvsem ne bi bili tako bolni kot so sedanje hišne živali!
Tudi sam sem spoznal,da je moj nekdanji klasični način prehranjevanja bil mučenje mene samega,saj sem nenehno bil v zdravstvenih težavah,sedaj pa sploh več ne vem kako izgleda zdravniška ordinacija v sodobnem času.
Tako,da iščemo naprej.Če bi hišnemu mačku to res škodilo se še vedno lahko vrnem na klasične brikete in mesečni obisk pri veterinarju,injekcije za injekcijo,tablete itd(super mar ne?).
No kakor je koga volja,a jaz gledam dokaj logično na stvari,povratno sklepni račun pač.
mh

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 21, 2009 10:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa še en link kot dodatek k debati:http://www.vegepets.info/index.htm
rave_angel

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 21, 2009 1:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

to je visek neumnosti. macek je mesojeda zval. macek nikoli in nikdar ni bil rastlinojed, pa tut nikol ne bo. siljenje mackov z zelenjavo je do konca butasto.
pa mu ne dajat briketov in macje hrane ce noces. pejt pa k mesarju pa mu tanajboljse zrezke kupi pa mu to dajej za jest. to je pa surovo meso brez kakrsnih koli dodatkov....
zastrupljeno je ja, sam sej tut miske k jih divji macki jejo nc manj niso zastrupljene.
ne mors mackov futrat z zelenjavo no. dej bod resen.
da bi jst poznala koda k to dela, ga prijavim da muci zivali. res bi ga. to je pa visek.
ljudje res lah zivimo brez mesa, ampak zivali so pa nekej drugega
willy

Pridružen/-a: 28 Okt 2007 18:29
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 21, 2009 2:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

za psa ni problema so vegetarijanski briketi. jih lahko kzpiš v vsaki trgovini z živalmi. hills vem da ima vegetarijanske brikete in prijatelji so hranli psa s temi in je bilo vse ok. sicer je on imel to dieto zaradi bolezni sam to tuki nima veze. psa lahko hraniš z vegetarijanskimi briketi, mačke pa kolikor vem ne sam so mesojede živali. mačke lahko hraniš s samim mesom z samo zelenjavo pa ne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo  
Schnaider

Pridružen/-a: 04 Okt 2007 20:34

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2009 2:12 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

rave_angel je napisal/a:
siljenje z zelenjavo je do konca butasto.

dej če ne veš kako se ta hrana pripravlja bodi raje tiho
sploh pa se ne hrani samo z zalenjavo
ampak so v briketah in konzervah razni dodatki (vse lepo piše)
in ljudje kupujejo iz vsega sveta!!!

dam še link (iz anglije)

http://www.veggiepets.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo   Obišči avtorjevo spletno stran
rave_angel

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2009 8:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja iz mesa se ne pripravlja ane? mesa ta hrana ne vsebuje. torej je zelenjavna. in je butasto.
mh

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2009 8:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

rave_angel je napisal/a:
ja iz mesa se ne pripravlja ane? mesa ta hrana ne vsebuje. torej je zelenjavna. in je butasto.

Morda je butasto,ampak zato ti še nisi pameten!Ljudje pač iščejo raznorazne poti,poskušajo poisakti sebi in živalim lastne poti,ki so polnejše in humanejše za vse.
Nenehno jamranje brez vsake osnove(kao tako je in pika) je pa enostavno deplasirano!
Z receptom(izdelali sami doma) iz gornjih linkov smo poskusili hraniti psa in ta je bil nad novim receptom navdušen,apetit se mu je noro povečal,očitno se mu je prebava začela izboljševati in bo saniral ne najboljše posledice pretežno briketne hrane.
Pri mačku sem še v fazi analize,domnevam da se bo tudi tukaj dalo kaj doseči.
Amicat hrano pa dobiš tudi pri nas,po primerljivih cenah:
http://www.balancenature.eu/index.php?categoryID=131
rave_angel

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 02, 2009 11:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tretjic..... bolano....
naravo spreminjat je do zej vasa najbolj glupa ideja kar sem jih sliisala....
to da folku najedate nonstop zarad mesa se nekako razumem, ampak da hocte pa naravo spreminjat....to gre pa cez vse meje
kdaj se boste zacel boriti proti temu da bodo levi v afriki nehl uboge antilope lovit? a to tut ni ured? meso najbrz ni zdravo za leve?
Alice

Pridružen/-a: 28 Jan 2007 13:26
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 11, 2009 5:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mh jaz vem za ene par psov,ki so vegetarijanci oz. mislim,da celo vegani.Pa jim prav nič ne manjka Wink
Za mačke sicer newem,je pa tako da sem svojima dvema poskusla dodat zrawen še veganske birketke (Ami4...v trgovincah za zdravo življenje,ena je v Lescah in tam se sigurno dobi) pa jima ni prav dosti dišalo. Confused
Je pa zato dišalo našmu kužu Smile
Schnaider

Pridružen/-a: 04 Okt 2007 20:34

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 13, 2009 3:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

rave_angel je napisal/a:

kdaj se boste zacel boriti proti temu da bodo levi v afriki nehl uboge antilope lovit? a to tut ni ured? meso najbrz ni zdravo za leve?

no vidiš tukaj je drugače levi, tigri, volki...itd..
lovijo sami v divjini
antilopa se svobodno giba in ni v stresu ,kot domače zaklane živali ki so v kletkah ,ketnah
pretepene brez svetlobe na mrzlem betonu.(kje je pa kle narava )(in da nepovem čez kakšno mučenje grejo te živali).
levi ...itd. opravijo hitro zadušijo in je fertik se antilope,bivola... nič ne muči
ker so svobodni in na socu na toplem
in to je bistvena razlika!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo   Obišči avtorjevo spletno stran
rave_angel

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 13, 2009 9:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mony-tiny
hvala za razlago, ampak to dobro vem kaj se dogaja z zivalmi pred in v klavnici. to je glavni razlog tut zakaj ne jem mesa.
sej ne recem, zivali vseeno trpijo neglede na to al gre meso za ljudi ali hisne ljubljencke. ampak ce ze morem zbirat, mi je pa vseeno bolj mar za mojega hisnega ljubljencka kot pa za krave in pujske. in moj hisni ljubljencek (pes ali macka) je MESOJEDA zival, zato mu nimam nobene pravice odrekat mesa in ga posiljevat z vegansko hrano.
kar se pa levov v divjini tice pa.... ti svetujem ogled animal planet, kksne oddaje o divjih mackah.... tut niso tooook zelo nedolzne kot ti pravis.... pa ocitno nikol se nisi vidla doma na vrtu tvojega macka kako se z misko igra predno jo ubije? seveda je to nemogoce primerjati s tem kaj ljudje pocnejo z zivalmi v klavnicah, ampak vseeno..... ne govorit da zivali svoj plen ubijejo hitro in kolikor toliko nebolece oz. "humano", ker to ni res...
Scrofa

Pridružen/-a: 30 Mar 2007 7:52

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 16, 2009 12:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mony-tiny je napisal/a:
...
antilopa se svobodno giba in ni v stresu ,kot domače zaklane živali, ...

Stres je običajen. Še toliko bolj pri divjih živalih, kot domačih. Izločanje adrenalin ob stresu jim pomaga ubežati nevarnostim. Včasih kljub težkim poškodbam.
Tako da govoriti o življenju brez stresa pri divjih živalih je neosnovano.
Ravno izločen adrenalin ob stresu omogoča tudi pleniteljem ali krvoslednim psom prepoznavati sled poškodovane in pregnane divjadi ločiti od tiste, ki se je tam le mirno sprehodila.
Domača žival dozo adrenalina proizvede običajno takrat, ko se ji dogaja kaj nepredvidenega, neobičajnega. Mogoče pri odhodu iz domačega hleva in ob transportu.

Toliko o stresu in adrenalinu.
Vsa umazanija, ki se pokrmi domačim živalim, je pa druga zgodba.

O briketih za pse in mačke pa bolj to, da kolikor denarja, toliko muzike. Nizkocenovni so običajno žaganje, ki dokazano škodi zdravju živali. Kvalitetna hrana pa je osnovni gradnik zdravja. Zato psem in mačkam, le tem predvsem, ker so popolni mesojedi, dajajte predvsem kvalitetno hrano. Za pse 15kg kvalitetnih briketov izpod 60€ pri nas ni. Ostalo je šodr!
Nazaj na vrh
matej

Pridružen/-a: 11 Jan 2010 21:25

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2010 10:04 pm    Naslov sporočila: ... Odgovori s citatom

Žal se tudi meni zdi skregano z zdravo pametjo, da bi npr. psu ali mački ne dal mesa oz. mi malenkostno meji na idiotizem. Pa to so naravni plenilci hudiča! Pa to je zločin nad živaljo za moje pojme (kot je zločin nad otrokom, da ga že po rojtvu prisiliš jesti nemesno hrano, samo to je že druga tema...). Kmalu bo še lev jedel solato ali kaj? Pobije in poje se preveč živali, se strinjam, samo kar je pa pretiravanje je pa pretiravanje...
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Razno
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 2

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu