Načrt strani| Povezave
Gradimo  živalim  prijazno  Slovenijo
Domača stran
Teme
Varuh pravic živali
Cerkev in živali
Revija
Mediji
Nakup
Akcije in shodi
Živalim prijazna živila
Forum
O društvu
Naročite se na brezplačne
e-novice društva!

Odjava

Forum
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Pregled zasebnih sporočilPregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

vegetarijansko/veganska bivalna 'skupnost'

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Razno
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
astorka

Pridružen/-a: 05 Mar 2008 19:59
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 20, 2009 12:10 pm    Naslov sporočila: vegetarijansko/veganska bivalna 'skupnost' Odgovori s citatom

ker sem se odlocila se preseliti iz mesta v naravo, iscem manjso hiso, kjer bi lahko bivala z svojimi strimi kosmatinci. vendar, ker se take hise sploh ne oglasujejo kaj dosti (sploh ne!) razmisljam, da ce bi zelela ziveti v skupnosti to je v vecji hisi, bi lahko samo z ljudmi, ki imajo dosleden odnos do narave in niso del krutega morjenja zivali. spet naglas razmisljam, da bi kupila morda tudi vecjo hiso v katero bi sorazmerna sredstva vlozili tisti, ki si zelijo tovrstne 'skupnosti'. moja preferencna podrocja so kras, primorska, in ljubljanska, predvsem pa obmocja z majhno onesnazenostjo. vesela bom vsakega odziva Smile
willy

Pridružen/-a: 28 Okt 2007 18:29
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 20, 2009 6:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nepremičnin pa tuki ne prodajamo Smile drugače pa za tisti denar ko kupiš hišo si jo lahko zgradiš novo če ne kompliciraš. boljše na novo zgradit ker ti bo drugače žal. ne hod v hišo kjer živi več družin ker bodo 100% komplicirali zaradi psov pa še kej drugega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo  
astorka

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 20, 2009 6:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

willy, mislim, da nisi cisto razumel sporocila.. hvala vseeno za tvoje mnenje.
rave_angel

Pridružen/-a: 11 Dec 2008 9:50
Kraj: Amsterdam

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 21, 2009 7:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lol mal pretiravas.
ja dejc oglas v casopise pa cakej..... ampak dvomim da bos kej dobila
astorka

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 21, 2009 8:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mislim, da spricata v nasprotno smer. Sicer mi je bilo receno, da ste tukaj samo prijazni, vendar vidva nista ravno vzor.. upam, da se najde kdo ki je bolj simpateticen to zadeve. pa lep pozdrav obema..
rave_angel

Pridružen/-a: 11 Dec 2008 9:50
Kraj: Amsterdam

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 21, 2009 10:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lol
prijazni? ne. ljubitelji zivali/vegetarjanci niso lih prijazni ali miroljubni ljudje. sploh ko ma en malo drugacno mnenje o kaksni zadevi. ce ne verjames, si preber mal forum...

in ce "spricava" v napacno smer, potem pa napisi tako da nama bo jacno in bova "spricala" (haha) v pravo smer.

willy ti je cist lepo povedu. v isti hisi zivet z vec druzinami je zelo slaba ideja. vcasih je nocna mora se s svojo druzino zivet, kaj sele z nekimi x druzinami. jst nebi to delala.

in nevem kaksno hiso ti to isces da se ne oglasuje. nekje sredi nicesar se zih kaksna vikend-hisa prodaja kjer bi brez problema lahko zivela.
ceprov ne vem zakaj hoces tam zivet... bezis pred realnostjo? mislis da bos s tem svet resila?
v mestu naceloma ne vidis mucenja zivali, ce se bos pa preselila nekam v en gozd, ti bodo pa lovci okol hise hodili pa pobijali zivali.
willy

Pridružen/-a: 28 Okt 2007 18:29
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 21, 2009 3:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

rave_angel je napisal/a:

ceprov ne vem zakaj hoces tam zivet... bezis pred realnostjo? mislis da bos s tem svet resila?

LOL... tvoji komentarji me vedn nasmejijo Very Happy drugač pa tisti "vzorni", prijazni, simpatični člani sploh ne bodo odgovoril.
Nazaj na vrh
Klaudia

Pridružen/-a: 15 Apr 2009 17:29
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 25, 2009 9:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot sem jaz to razumela Astorka tu praktično išče folk, ki se zanima za eno alternativno, živalim in okolju prijazno bivanje večih podobnomislečih v isti hiši (in ne družine, s katerimi bi živela pod isto streho, lol)..kar je samo po sebi zelo zanimiva ideja in na raznih tujih forumih že čisto normalna zadeva;
upam, da dobiš kakšen odziv od ljudi, ki imajo interes za takšno "wohngemeinschaft"..čeprav boš po moje morala investirati veliko truda, če boš hotela najti koga, ki bi dejansko bil za akcijo. Povprašaj malo med prijatelji in znanci, morda se včlani v kako društvo, ki se bori za pravice živali / zaščito okolja (če se še nisi, no)..če so v mestu, kjer živiš, kaki "meeting pointi" kjer se srečujejo ljudje, ki bi jih tvoja ideja lahko zanimala, potem nalepi naokoli letake! Ker tukaj prek foruma očitno ni nekega navala interesentov..
Nazaj na vrh
Klaudia

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 25, 2009 9:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ups, ravno vidim da si iz Ljubljane Very Happy Pol pa tak ni problem..mislim, je ziher dovol placov, kjer se srečujejo veganci in razni naravoljubci, pa se tam malo sprehodiš in navežeš stike Wink
Nazaj na vrh
Rain

Pridružen/-a: 27 Jul 2009 23:40

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 27, 2009 11:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Klaudia je napisal/a:
Ups, ravno vidim da si iz Ljubljane Very Happy Pol pa tak ni problem..mislim, je ziher dovol placov, kjer se srečujejo veganci in razni naravoljubci, pa se tam malo sprehodiš in navežeš stike Wink

Don't get me wrong; sam res ne vem kje bi bil kkšn plac, v Ljubljani, kjer se srečujemo vegetarjanci / vegani? Prosm povej mi, ker glede na to, da tuki žvim že kr neki let in nevem za tak plac.

Drgač pa ja, jst sm tud tko dojel kaj je hotla kt ti.

Se eno random vprašanje... A je ta forum mrtu?
pikapoka
Moderator

Pridružen/-a: 14 Mar 2007 8:49
Kraj: vransko

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 04, 2009 3:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsak drugi torek v Infoshopu na Metelkovi veganska večerja. Smile

Tam se srečujemo(jo) vegani.

Kdaj se dobimo? Wink

Mrtvina, ja.
Nazaj na vrh
Klaudia

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 13, 2009 12:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rain, bolj kot ne je napisano bilo pač predvidevanje..ker pač res nisem pričakovala, da v Ljubljani na tem področju nič ne dogaja.
Sicer pa ti je Pikapoka zdaj itak že dala en prvi nasvet, kam se lahko podaš Wink
Nazaj na vrh
Alice

Pridružen/-a: 28 Jan 2007 13:26
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 11, 2009 5:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Astorka poznam nekoga takega ki si želi prav tega kar si ti napisala...Tudi mi smo že razmišljali v smeri,da bi šli na Primorski konec ali Kras,tam je še vseeno najlepše in največ miru...in je najmanj onesnažen plac...
Nekaj podobnega se je začeo že na Vojskem sam je bila zemlja še vseeno predraga za plačevat tako da so se ti ljudje (vegani,presnojeci) potem morali preselt... Sad
Anyway..če se mi oglasiš na ZS se lahko dogovoriva konkretneje...
LP
Mateja

Pridružen/-a: 22 Jan 2009 22:02
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 05, 2009 8:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole sem dobila na meil.. Very Happy

!Prejeli smo prošnjo ga. Zdenke, ki bi v Mariboru, na Teznu rada oddala del hiše v najem dvema ali eni osebi vegetarijanki, nekadilki. Mozen dogovor tudi za del biovrta. Hkrati bi občasno oddajala vikend na Pohorju, na samem, v miru, z izvirsko vodo, okoli vikenda je 1 ha zemlje in lastni izvir – spet izključno vegetarijancem in nekadilcem. Kogar bi to zanimalo, naj piše na zdenkab@siol.net"
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Razno
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu