Načrt strani| Povezave
Gradimo  živalim  prijazno  Slovenijo
Domača stran
Teme
Varuh pravic živali
Cerkev in živali
Revija
Mediji
Nakup
Akcije in shodi
Živalim prijazna živila
Forum
O društvu
Naročite se na brezplačne
e-novice društva!

Odjava

Forum
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Pregled zasebnih sporočilPregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nov plakat Društva

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Razno
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Alice

Pridružen/-a: 28 Jan 2007 13:26
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 18, 2009 5:59 pm    Naslov sporočila: Nov plakat Društva Odgovori s citatom

Živjo

A ste že opazil plakat Društva v vašem mestu...razobešeni so po 10 največjih Slo. mestih,jaz sem ga danes videla.Kakšen se vam zdi?

P.s. Imate možnost donirat za še kak tak plakat.
Prostovoljne prispevke lahko nakažete na transakcijski račun društva: 02011-0253228311, sklic: 00 20, s pripisom plakat. Hvala vsem, ki ste že nakazali finančna sredstva.

Tukej je pa link...oh ja..
http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=1&c_id=193431
Aleš Suša

Pridružen/-a: 23 Nov 2007 22:38
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 18, 2009 10:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo
Plakat je tudi v Krškem, na vidnem mestu.
Pregledal pa sem komentarje na linku, ki si ga nalepila.
Stvar je taka, da nasprotniki večinoma pišejo tipične osnovnošolske komentarje, ali pa žalijo.
Posebne modrosti ni zaslediti, tako lahko sklepam, da takoj odpade argument, da je meso nujno potrebno za razvoj možganov.

Raje bi videl, da tega jumbota ne bi bilo,
ampak, to je odgovor na manipulacije, ki si jih z davkoplačevalskim denarjem privošči GZS (npr. Rdeče meso-telo ga potrebuje).
Zato je dobro, da plakat je, in podpiram društvo...

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo   Obišči avtorjevo spletno stran
Nemo

Pridružen/-a: 16 Mar 2007 0:01
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 19, 2009 1:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, ko so plakat pripravljali sem imel jaz pripombo na tekst, ki so ga želeli objaviti. No, prvo kar so hoteli objaviti je bilo še slabše kot sedaj.

Predlagam da se tekst glasi "Rdeče meso, telo ga NE potrebuje". Ta slogan bi nosil zelo pomembno sporočilo. Citat, ki je trenutno na plakatu se sklicuje izključno na človekovo etiko. Če pa ljudje verjamejo (in večina jih verjame), da meso morajo jesti, potem tu etika odpade. Zato bodo zelo užaljeni in jezni, ker jim s takim plakatom vzbujamo slabo vest, čeprav oni tu "nič ne morejo, ker "morajo jesti meso". Užaljeni bralci pa so izgubljeni.

Če pa bi hkrati povedali, da mesa ni treba jesti, bi s tem zanikali osnovni razlog za njihov odpor. Sploh pa če bi spodaj navedli kredibilen vir za tako trditev, ali pa če bi se celo vnaprej pripravili in dobili mnenje od MZ (ki bi ga po moje moral dati).

Hkrati pa bi s tem sloganom spodbili razne trditve, da ljudi "posiljujemo" s svojim mnenjem, saj bi se slogan direktno navezal na kampanijo izpred let, da človek mora jesti rdeče meso. Ta direktna povezava bi marsikomu odprla oči, da če mi njih posiljujemo, potem so tudi tisti plakati takrat posiljevali z mnenjem.

Torej, po moje je izbira tega slogana iz večih nivojev pomembno zaradi taktično povsem drugačnega delovanja na psiho ljudi.

No, to sem takrat napisal in ko berem te komentarje na tistem RTV forumu se pokaže, kako prav sem predvidel psiho ljudi. Pa me žal niso hoteli poslušat.

Komentarji so pa tako neumni, da nima smisla besed izgubljat. Je pa lepo razvidno, kako manipulirat s tepci. Samo informacij jim ne daš, npr. poročilo FAO, pa stališče ADA in DC... potem pa še pomanjkanje IQ, in že dobiš preprosto vodljive ljudi. V resnici prav srhljivo, kako enostavno se s tepci da manipulirat.
Nemo

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 19, 2009 5:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Alice je napisal/a:
Tukej je pa link...oh ja..
http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=1&c_id=193431

No, ampak ti primitivni komentarji dokazujejo dve stvari:

1. Pokaže da so mesojedi izredno militantni in agresivni. Toliko žaljivk kot je v teh postih jih težko najdeš. Če se natančno pogleda so tisti ki žalijo praktično izključno mesojedi. Ko pa je pred leti po celi Sloveniji viselo na tisoče plakatov da "telo potrebuje meso", ki so direktno pozivali k mesojedstvu pa je bilo to čisto sprejemljivo. Ko pa to naredijo vegetarijanci pa je to "posiljevanje", praktično "terorizem". Bog ne daj da bo kakšen otroček videl od kod pride ta njegov "mesek". (kako grozljiva ogabna beseda, kot da bi rekel "hitlerček" aki pa "koncentracijski taborišček".

2. Nakazujejo, da človek ni niti vse- niti meso- jed. Če bi namreč bil, se ne bi nad tem plakatom nič zgražal, ampak bi se mu začele cediti sline. Ne samo to, tudi plakati, ki bi reklamirali meso bi bili podobni, vabljivo krvavi, s kakšnimi toplimi črevi, ki visijo iz trupla. Če bi namreč take reklame videl kakšen (za razliko od človeka) pravi vsejed ali mesojed, bi zobe takoj zasadil v vrat ali topla čreva. Zato pričujoči komentarji lepo pokažejo, kako nemesojedo odreagira človek - nad to podobo se zgraža, najraje je nikoli ne bi videl. Celo na sodišče bi jo dali zaradi "neprimernosti". Izredno pomenljivo.
Pa še to: edina živila, ki se ljudem po naravi zdijo ogabna so živalskega porekla. Gosenice, črvi, larve, kobilice, pa razni čudni deli živali (oči in podobno). Izjema je seveda živalska hrana, ki je kulturno pogojena, naučena kot "neogabna". In zanimivo je gledati kako je to za različne kulture različno (in potem zgražanje enega nad ogabno (živalsko) hrano drugega). Na Discovery se je pred kratkim vrtela neka oddaja o preživetju, kjer so izredno radi povdarjali, kako je glavni akter sposoben pojesti najogabnejše stvari. In potem so ga kazali, kako se kremži in poskuša pogoltniti (njemu odvratno) hrano. in NITI ENA od teh stvari ni bila rastlina. VSE so bile meso. Kar lepo pokaže, da se človeku meso organsko gabi, le da se je preko kulturnega pogojevanja navadil jesti nekatere kose nekaterih živali (seveda če so lepo zapakirane in če ne vidi takih slik kot je na tem plakatu). In vsak komentar v tistem butastem forumu, ki se zgraža nad tem plakatom je še en kamenček v dokazu, da je tako.
Mel

Pridružen/-a: 06 Jan 2009 19:35

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 19, 2009 9:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer res nočem kritizirati, ker sem sita tega, da se znamo ljudje samo kritizirat, ampak Nemov komentar je res na mestu. S sloganom na tem plakatu se v ljudeh definitvno izzove obrambni mehanizem - počutijo se napadene, občutek imajo, da je naslovljeno direktno na njih in samo njih in oni so tu itak nemočni, ker meso rabijo za preživetje, in ne morejo sprejeti, da nekaj, kar potrebujejo za preživetje povzorča nekaj tako groznega in, da so oni celo krivi za to.

Res je treba precej psihologije uporabit v dopovedovanju oz. komunikaciji z ljudmi na vse teme, ki zahtevajo od njih neko dejansko spremembo in ukrepanje. Naj si bo to na temo vegetarijanstva, testiranja na živalih ali česa tretjega. Takoj, ko jih pozovemo, da naj uporabljajo izdelke, ki niso testirani na živalih, "zahtevamo" od njih neko spremembo. Ljudje pa ne marajo sprememb. Takoj, ko jih pozovemo k vegetarijanstvu, zahtevamo od njih neko spremembo - še večjo, kot, če jih pozovemo, naj ne kupujejo izdelkov, ki so testirani na živalih. In, ker se to področje dotika prehrane, se še toliko bolj uprejo z vsemi štirimi, saj so prepričani, da nimajo znanja in vedenja, vtikovati se v prehrano, širša okolica po to njihovo mnenje le še potrjuje. In, če so do zdaj živeli ok z mesom, bodo pa še naprej. Poleg vsega pa so večinoma na drugi strani tudi zdravniki, ki jim dopovedujejo, da morajo jesti meso.

In tudi, če bi dosegli, da nas ne samo poslušajo ampak tudi slišijo, bi se jih morali dotakniti na drug način. Torej ne z obtoževanjem, slab si, ker ješ meso, ampak z odnosom, da je to nekaj, kar je slabo za njega, za živali in okolje. Vsak napad vedno izove obrambo.

Zato se strinjam, da bi slogan, ki ga je predlagal Nemo verjetno dosegel večjo populacijo ljudi, ki bi se zamislila. Ko bi prebrali na jumbo plakatu: Rdeče meso, telo ga NE potrebuje, bi na nek način izzvali pri njih tudi zanimanje. Ta slogan namreč kar kliče po podvprašanju: Ali res ne? In, ko si zastavijo to vprašanje, se šele lahko začne pravo osvečanje v smislu nekega sprejetja, da meso ni potrebno.
Martin

Pridružen/-a: 23 Jan 2009 21:23

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 19, 2009 4:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sicer ne bi poudarjal zdravstvenih razlogov, ampak ta izbira pa tudi po mojem mnenju ni bila dobra. Meni se je zdel čisto v redu originalni predlog:
"Kar ne želiš, da tebi storijo, tudi ti drugim ne stori."
...in spletna stran bi bila dovolj. Ime društva, naslov, telefonska številka... je preveč informacij za dober marketing.
rave_angel

Pridružen/-a: 11 Dec 2008 9:50
Kraj: Amsterdam

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 19, 2009 11:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nemo je napisal/a:
"Rdeče meso, telo ga NE potrebuje".

taki napisi nobenega ne bodo prepricali.... ce se sama postavim v vlogo nekoga ki je meso in obozuje mcdonalds, hamburgerje ali pa pac samo dunajski zrezek, bi ob takemu napisu zavila z ocmi in sla naprej....

ta plakat je pa naravnost odlicen... ko clovek vidi tako sliko se zamisli.... ceprov po moje se vedno slika ni dovolj kruta... prikazuje samo kravo z prerezanim vratom.... vsak z malo pameti ve da se tako zival ubije za zakol.... torej to ni nic nenavadnega......
jaz bi prej dala sliko kaksnega pujska ko je za zadnje noge nataknjen na kavelj s prepezanim vratom, se vedno ziv, ko se bori za zivljenje.... sem videla en video, ampak ne vem vec kje je oz.kater, ko so mislim da 3 pujski tako za kavelj obeseni, se vedno zivi, in eden pade na tla..... to sliko bi morali dati na plakat spodaj pa napisati "SE VEDNO SO ZIVI".

ali pa namesto ene slike dati vec slik... od tega v kaksnih pogojih so zivali se v hlevih, do prevoza zivali, ravnanja z njimi v klavnicah in na koncu sam potek klanja....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo  
Nemo

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2009 1:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

rave_angel je napisal/a:
Nemo je napisal/a:
"Rdeče meso, telo ga NE potrebuje".

taki napisi nobenega ne bodo prepricali.... ce se sama postavim v vlogo nekoga ki je meso in obozuje mcdonalds, hamburgerje ali pa pac samo dunajski zrezek, bi ob takemu napisu zavila z ocmi in sla naprej.....

Ne gre za prepričevanje. Slogan ni tam zato. Tudi reakcija ljudi ni na slogan, kot ti namiguješ, pač pa na sliko. In smisel slogana, kot sem jaz napisal ni v tem, da nekaj prepričuje, pač pa da dopolnjuje sliko. In ker je reakcija mesojedih na plakat zelo previdljiva (in nikakor ni taka da "zavijejo z očmi in grejo naprej", pač pa se razburjajo nad tem, kako jih lahko nekdo "posiljuje s takšnim plakatom", in da oni "morajo jesti meso").
Smisel slogana, ki sem ga jaz predlagal je v tem, da spodbije prvo, instinktivno reakcijo, ki jo mesojedi občutijo ko vidijo plakat. In ta je - ja saj jaz moram jesti meso, če ne bom ves bled in bom zbolel. In hotel sem povedat, da sem jaz to rakcijo predvidel in če bi na plakat napisali to kar sem jaz hotel (in hkrati še citirali legitimno institucijo ki bi to trditev o nepotrebnosti mesa potrdila), potem bi v istem hipu, ko bi poiskali prvi izgovor na plakat (ja saj "moram jesti meso") ta izgovor izpodbili. In prisiljeni bi bili o tem razmišljaiti še naprej. In moj slogan je hkrati spodbil tudi izgovor o "posiljevanju" z mnenjem, saj naredi direktno povezavo s plakatom, ki so ga lepili pred leti. Kar pomeni, da so pač takrat pa mesojedi posiljevali z mnenjem. In tudi v tem priemru bi morali o tem še naprej razmišljati.

Verjami mi, z leti pogovorov z raznoraznimi ljudmi sem precej dobro naštudiral, kako mesojedi (ne)razmišljajo. In njihovo (ne)razmišljanje je zelo predvidljivo, je serija izgovorov. In sklicevanjem na etiko (kot trenutni in tudi prejšni slogan delujeta) pri mesu, v primeru da so ljudje prepričani da brez mesa zbolijo (in to oni dejansko mislijo) - je v njihovih očeh neetično. In na ta način tem ljudem ne sporočimo ničesar.

Slika, katero so izbrali pa je idelalna. Spodbije še en izgovor v bateriji mesojedih izgovorov. Namreč, da se to na sliki "v resnici ne dogaja", da je prikazan le "extremen primer". In točno taka bi bila reakcija, če bi dali hujše plakate gor, kot si jih ti omenila. Nihče pa ne more trditi, da se to, kar je sedaj na plakatu ne dogaja. Ne samo da se dogaja, to se MORA zgoditi, če hočeš dobiti meso. In če gledaš dobro gornje komentarje, nihče ni niti omenil izgovora, da je to le "extrem". Če pa bi dali drugo, grozljivejšo sliko pa bi bili komentarji polni takih izgovorov.

In ljudje jedo meso v veliki večini samo zaradi izgovorov. Zato je izpodbijanje izgovorov bistveno.
aaagul45

Pridružen/-a: 18 Dec 2014 8:00

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 18, 2014 8:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Takoj, ko jih pozovemo, da naj uporabljajo izdelke, ki niso testirani na živalih, "zahtevamo" od njih neko spremembo. Ljudje pa ne marajo sprememb. Takoj, ko jih pozovemo k vegetarijanstvu, zahtevamo od njih neko spremembo - še večjo, kot, če jih pozovemo, naj ne kupujejo izdelkov, ki so testirani na živalih. In, ker se to področje dotika prehrane, se še toliko bolj uprejo z vsemi štirimi, saj so prepričani, da nimajo znanja in vedenja, vtikovati se v prehrano, širša okolica po to njihovo mnenje le še potrjuje. In, če so do zdaj živeli ok z mesom, bodo pa še naprej. Poleg vsega pa so večinoma na drugi strani tudi zdravniki, ki jim dopovedujejo, da morajo jesti meso. ???
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Razno
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu