Načrt strani| Povezave
Gradimo  živalim  prijazno  Slovenijo
Domača stran
Teme
Varuh pravic živali
Cerkev in živali
Revija
Mediji
Nakup
Akcije in shodi
Živalim prijazna živila
Forum
O društvu
Naročite se na brezplačne
e-novice društva!

Odjava

Forum
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Pregled zasebnih sporočilPregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Slovenske organizacije, ki testirajo na živalih
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Poskusi na živalih
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Lola

Pridružen/-a: 18 Apr 2007 19:02

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2008 2:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izdelki, ki niso testirani na živalih imajo ponavadi znakec (lahko je zajček, lahko piše BUAU approved ...)
Čisto konkretno se pri nas dobijo tile izdelki: Provida Organics (imajo vegan kozm. izdelke), Faith in Nature (skoraj vsi vegan kozm. izdelki), Aubrey Organics, Lavera, dr. Hauschka ... vsi ti izdelki se dajo dobiti v slovenskih internetnih trgovinah.
V glavnem vse kar ima certifikat BDIH ni testirano na živalih. Bi pa opozorila na to besedico "naravno". Danes je že skoraj vsa kozmetika oglaševana kot naravna, ampak to nikakor ni. Dovolj je že 1 % naravnih snovi (poleg ostale kemije), da jo že lahko oglašujejo kot naravno, zato pazite. Umetni konzervansi, barvila, dišave ... so škodljivi našemu zdravju, nekateri so celo karcinogeni, a jih najdemo v skoraj vseh šamponih, milih, kremah ... tudi v otroški kozmetiki jih je polno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo  
kotko

Pridružen/-a: 22 Mar 2007 20:38
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 04, 2008 10:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

willy je zapisal:
Citiram:
ali DM testira na živalih ali ne???

Kolikor je meni poznano je DM na sivi listi zaradi čistil, ki bi naj bila testirana oziroma njihove komponente. Drugače pa tudi jaz zelo dvomom, da DM sam testira, da pa to počnejo drugi v njihovem imenu pa je čisto možno.
Alverde ima res BDIH znakec in nekateri produkti tudi VEGAN, vendar vegani pozor, nekateri izdelki pod znamko Alverde vsebujejo med ali propolis.
Nazaj na vrh
pikapoka
Moderator

Pridružen/-a: 14 Mar 2007 8:49
Kraj: vransko

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 05, 2008 12:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kotko je napisal/a:

Alverde ima res BDIH znakec in nekateri produkti tudi VEGAN, vendar vegani pozor, nekateri izdelki pod znamko Alverde vsebujejo med ali propolis.

Tako je. Nekateri tudi čebelji vosek in lanolin. Kot pri drugih znamkah, ki nosijo ta certifikat. Treba je pač za vsak proizvod posebej pogledati med navedene sestavine.
Nazaj na vrh
boris_kolar
Moderator

Pridružen/-a: 11 Mar 2007 12:53

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2008 3:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tukaj se že dotikamo vprašanja, kako dosledno naj sploh obravnavamo veganstvo. Mnenja o tem, ali je med primeren za vegane niso enotna. Tudi o smiselnosti pravic za najpreprostejše živali (mislim, da obstaja celo enocelična žival) bi bilo treba kaj reči.

Najpreprostejše živali imajo tako enostaven živčni sistem, da ga lahko primerjamo (in simuliramo) z računalnikom. Torej so v nekem smislu enako žive kot računalniški programi (natančneje: simulacija nevronskih mrež). Glede na hiter razvoj računalništva bo v prihodnosti zagotovo aktualno vprašanje pravic umetne inteligence. Naj ima inteligenten robot enake pravice kot žival ali človek? Že zdaj pa se pojavlja vprašanje ali zavzemanje za pravice najpreprostejših živali ni etično enakovredno zavzemanju za pravice računalniških programov ki vsebujejo dovolj kompleksne nevronske mreže. Sicer pa kar sami vprašajte Alana vprašanje "Do you think computer programs should have the same rights as animals" in vam bo povedal kaj si misli o tem.

Mislim, da bo treba postaviti nekaj definicij glede pojma "žival", saj se biološki pomen te besede razlikuje od etičnega. Postaviti bi bilo treba neko razumno mejo, da se ne bomo obremenjevali s pravicami "živali" ki morda sploh nimajo merljive zavesti. Dodaten problem predstavlja dejstvo, da še vedno ne vemo kaj sploh pomeni pojem "zavest".
Nazaj na vrh
Nemo

Pridružen/-a: 16 Mar 2007 0:01
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2008 1:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

boris_kolar je napisal/a:
. Sicer pa kar sami vprašajte Alana vprašanje "Do you think computer programs should have the same rights as animals" in vam bo povedal kaj si misli o tem.

he, je, je kar zanimiv tale Alan, ampak mu po parih vprašanjih zmanjka... in se začne pritoževat nad ljudmi "oh, you humans, so many "why's" Smile

No, vsekakor v prihodnosti (ne tako zelo bližnji) vidim programe, ki se bodo po kompleksnosti kosali z ljudmi. Ampak tu ne gre po moje samo za inteligenco in kompleksnost. Če se omejimo samo na živali. Sicer lahko naredimo program ali robota, ki se bo z ravnanjem približal insektu.

Ampak to ravnanje bo le imitacija, nam bo njegovo ravnanje izgledalo podobno in bomo zato sklepali da sta enaka. To je malce arogantno od nas, saj avtomatsko privzamemo da o insektu vemo popolnoma vse. Čeprav v resnici opazjemo le zunanje obnašanje, brez da bi natančno razumeli notranjost. Sicer se v tehniki taka modeliranja (na osnovi enačenja izhodnih parametrov) redno uporabljajo in so izredno koristna pa bi jih v primeru definicije življenja morali vzeti malo bolj previdno.
Alice

Pridružen/-a: 28 Jan 2007 13:26
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 17, 2008 11:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo!

V petek sem bila na informativnem dnevu na veterini..no naj povem,da ste imeli prav.Hodijo na terenska dela,na farme (verjetno tudi v Ihan ja),imajo secirnice,imajo laboratorijsko del,delo na njihovi kliniki,v hlevih,v klavnici.

Straši me klavnica pa poskusi.

Predavatelj je povedal,da je vse to neizogibno in da mora te ure praxe vsak študent opravit.Rekel je tudi,da imajo laboratorijskih živali 35.000 letno. Crying or Very sad

Sedaj pa se sprašujem..sem sposobna to dat skozi,res narest ta fax (ki je btw podaljšan na 6 let),ne izgubiti upanja in z znanjem veterinarja pomagati živalim??
willy

Pridružen/-a: 28 Okt 2007 18:29
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 23, 2008 1:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

alice tudi jaz se nameravam upisati na veterinarsko fakulteto. vendar čez 2 leti saj sem trenutno v 2 letniku gimnazije. a veš mogoče kakšna je omejitev?? se z prav dobrim uspehom da pridet sem ali pridejo le odličnjaki?? ali so res učbeniki napisani v tujem jeziku???

LP
Nazaj na vrh
Alice

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 23, 2008 6:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo willy...lahko prideš na fax z prav dobrim uspehom..upošteva se predvsem matura,splošni uspeh in pa še en izbrani predmet.To leto se jih lahko vpiše 70.

Učbeniki so do 3. letnika vsi v slo. jeziku,v višjih letnikih pa se lahko zaplete.
Imaš mogoče msn naslov,te dodam pa se še malo pogovoriva..

Je pa ogromno praktičnega dela in dela v klavnici,laboratorijskega dela,dela na kliniki itd.
willy

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 23, 2008 9:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja alice imam msn. moj naslov je aljosa_obreza@hotmail.com. sedaj sem tudi jaz v dvomih ali se bom upisal ali ne. klavnica me zelooo moti in puskusi na živalih.
Nazaj na vrh
Nemo

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 29, 2008 2:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

willy je napisal/a:
klavnica me zelooo moti in puskusi na živalih.

Alice, Willy, verjamem da se vama pri tej smeri študija zdi obisk klavnic grozljiva stvar. Tudi meni se bi zdel. Če pa bosta imela dovolj močno voljo, dovolj debele živce in želodce da "preživita" obisk teh klavnic pa lahko naredita tu ogromno dobrega.
Namreč, nekdo je tu na tem forumu pred časom želel snemati dogajanja v klavnici. Ampak je izredno težko priti v klavnico, da vidiš stvari take kot so, da jih ne "zrežirajo" oz. zakrinkajo za kamero. Kot veterinarja oz. praktikanta bi imela dostop do klavnic, lahko bi na skrivaj kaj posnela, prikazala zlorabe živali... Sicer vama ne zavidam, jaz bi to verjetno težko naredil.

Vendar če bi se npr. pri nas sprožila kaksna afera kot se je pred kratkim v USA
http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2008/02/17/AR2008021701530.html
In vse se je začelo ker so aktivisti za pravice živali na skrivaj posneli mučenje živali v tej klavnici, kako so z viličarji vlekli po tleh napol mrtve krave itd.

Ljudje v Sloveniji so prepričani da se pri nas to ne dogaja, da je to le v tujini, predvsem v USA, saj je večina posnetkov iz tam. In to jim služi kot dober izgovor, da "oni nič slabega ne počnejo" saj pri nas ni mučenja živali. Razlog zakaj pri nas nimamo teh posnetkov pa ni v tem, da se to pri nas ne dogaja, ampak ker prepriosto nihče pri nas tega ne snema. Tu bi lahko imela vidva pomembno vlogo. Še posebej če bi znala dobro "blefirat" in v klavnici dobro skriti vajno poslanstvo ter tako priti do zakulisnega dogajanja. Tako v klavnicah kot v laboratorijih.
Alice

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 02, 2008 11:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja Nemo,tega se zavedam.Če bo vse po sreči bomo posneli dogajanje v klavnici...ampak je res težko dobiti vstop notri.

Če pa se bom odločila za veterino,kar je res težka odločitev vam pa obljubim,da vsak gib posnamem.Nekje bom že dobila kamero...tukaj mi je nekdo celo ponudil pomoč pri kamerci...tisti,ki je v obliki svinčnika?

Ampak to je šele v 4. letniku študija...laboratorijske vaje pa so že prej,ja.Tudi to bi se lahko posnelo.
Lahko pa bi koga z veterine že prej kontaktirali in poskusili že prej dobiti kak slo. video o mučenju na fakultetah?
Nemo

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 03, 2008 7:04 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Alice je napisal/a:
Ja Nemo,tega se zavedam.Če bo vse po sreči bomo posneli dogajanje v klavnici...ampak je res težko dobiti vstop notri.

Res, zakaj se ljudje ne vprašajo zakaj je tako? Le kaj tako zelo skrivajo tam? Mislim da vsi vemo odgovor na to, le da se nekateri slepijo in si mečejo izgovore v oči.

Alice je napisal/a:
Če pa se bom odločila za veterino,kar je res težka odločitev vam pa obljubim,da vsak gib posnamem.Nekje bom že dobila kamero...tukaj mi je nekdo celo ponudil pomoč pri kamerci...tisti,ki je v obliki svinčnika?

No, če boš rabila kamero bomo že nekaj našli, mogoče kaj takega:
http://www.spycameras.com/body_worn.htm

Bo pa za to odločitev (študij mislim) res potreben pogum. Osebi, ki je etično na tako visokem nivoju kot si ti je to res težko. Skoraj je za zavidati tistim na nižjem nivoju zavedanja, ki teh problemov nimajo. Preprosto delajo stvari brez da bi o tem razmišljali.
willy

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 03, 2008 3:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

no jst sem se odločil da se bom vseeno vpisal na veterino. konec koncev to kar se dogaja v kalvnici se dogaja in se bo dogajalo ne glede na to ali bom imel tam prakso ali ne. poleg tega pa še jaz nisem vegatiranec. bi pa vsekakor rad postal. in če bom vse to od farm do klavnic videl na lastne oči sem 99% da bom postal vegatarijanec. fakulteta pa itak ima omejitve tako da če nebi jaz seciral tam bi pa nekdo drug. tako da zaradi tistega dela, ki ga bom moral na fakulteti opraviti, mi najbrž ni treba imeti tako zelo slabe vesti, sploh ker bom potem kot veterinar lahko rešil mnogo živalskih življenj. pri ocenah se moram potruditi da bom sprejet in potem boste tudi vi dobili kakšen "zaželjen" posnetek, v kolikor bo to mogoče posneti.

LP
Nazaj na vrh
Alice

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 03, 2008 3:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Willy dober si,mene tista klavnica res skrbi.Nekako težko je dat to čez,sploh če si vegetarijanec in se trudiš pomagat živalim.
No jaz imam sploh najprej poklicno maturo,naslednje leto splošno maturo potem pa naprej.Ne bom še nič rekla za 100%,ker ne vem kaj in kako bom naredila.
Sigurno pa boste izvedeli ali grem na veterino ali ne.
boris_kolar
Moderator

Pridružen/-a: 11 Mar 2007 12:53

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 03, 2008 11:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Alice, ti kar pojdi na veterino, če si želiš. Za vse dobro je po navadi treba veliko pretrpeti. Mislim, da klavnica ne sme biti ključna pri tvoji izbiri (prijatelji iz društva bomo naredili vse, da se boš tej izkušnji lahko izognila - tudi jaz sem pripravljen iti na pogovor s profesorji in jim razložiti, da to ni potrebno). Upoštevaj pa tudi, da te lahko tudi po študiju čakajo neprijetni trenutki:
- boš imela pri delu opravka z evtanazijami zdravih živali in srečevati ljudi, ki so se naveličali svojih hišnih "ljubljenčkov"?
- si pripravljena gledati pohabljene in hudo mučene živali (vem, da si jim pripravljena pomagati, ampak ni vsak sposoben sprejemati takšne grozote)?
- ti žalostne usode živali povzročajo preveč stresa (vedi, da stres mnogi plačajo z lastnim zdravjem)?
- te poprime neustavljiva jeza, ko si soočena z mučitelji živali (mene vsekakor)?
- bi bilo kakšno drugo delovanje v korist živali za tvoj karakter primernejše (npr: politika, podeljevanje certifikatov, pisanje knjig....)
- kako bi prenesla občasne neuspehe pri reševanju življenj živali?

Kariera je vsekakor zelo pomembna odločitev. Jaz bi bil vesel, če bi se odločila za veterino - moraš pa sama presoditi, če ti je ta poklic pisan na kožo.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Poskusi na živalih
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 3 od 5

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu