Načrt strani| Povezave
Gradimo  živalim  prijazno  Slovenijo
Domača stran
Teme
Varuh pravic živali
Cerkev in živali
Revija
Mediji
Nakup
Akcije in shodi
Živalim prijazna živila
Forum
O društvu
Naročite se na brezplačne
e-novice društva!

Odjava

Forum
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Pregled zasebnih sporočilPregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Izredni odstrel sivih vran
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Lov
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Scrofa

Pridružen/-a: 30 Mar 2007 7:52

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 26, 2008 7:39 pm    Naslov sporočila: Izredni odstrel sivih vran Odgovori s citatom

MKGP je izdalo odločbo o izrednem odstrelu sivih vran.

http://www.forum-lov.org/index.php?option=com_content&task=view&id=466&Itemid=53
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo  
Mahrenberg

Pridružen/-a: 11 Avg 2008 15:54

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 11, 2008 3:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

siva vrana ni še nikoli nobenemu prinesla koristi, le veliko škodo na poljščinah, objektih in podmladku drugih ptic ter divjadi.
Nazaj na vrh
Scrofa

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 05, 2008 1:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mahrenberg je napisal/a:
siva vrana ni še nikoli nobenemu prinesla koristi, le veliko škodo na poljščinah, objektih in podmladku drugih ptic ter divjadi.

Siva vrana tako kot vse ostale ptice pevke in ostala živa bitja so sestavni in nepogrešljivi del narave. Imajo svojo vlogo, katero pa je zaradi človekovega spreminjanja okolja spretno prilagodila v škodo človekovi pridobitnosti in žal tudi ostalim manj prilagodljivim živalskim vrstam.
Pa to je stvar daljše debate, informacij o tem pa po netu dovolj. Tako da nima smisla.

Je pa nekaj drugega zanimivega, kar refleksira stanje tega foruma in njegovih udeležencev.
V mesecu in pol se ni nihče zgražal nad tem odlokom. Siva vrana ni žival, ki bi zaslužila svoje pravice? Nima mehkega kožuščka in žalostnih oči?

Midite, na ta način izkazujete svojo dvoličnost. Žal. Sem mislil, da vas je razen redkih izjem več razmišljujočih.

Pa za lep čas spet lepo pozdravljeni!
Nazaj na vrh
Aleš Suša

Pridružen/-a: 23 Nov 2007 22:38
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 06, 2008 9:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HHV
Lepo, da najdeš lepe besede in misli za sive vrane.
Moje mnenje je, da človek še nobenega problema ni rešil s puško in ga tudi ne bo. Tudi če ga navidezno reši, se problem kmalu vrne.
Tvoj komentar na neaktivnost udeležencev foruma pa je po mojem mnenju neumesten. Aktivni člani društva imajo prav gotovo dosti dela na drugih področjih, če pogledaš spletno stran, boš videl, da se kar dogaja.
Včasih pač zmanjka časa in tudi volje za razprave na raznoraznih forumih.
Jaz osebno sem tudi pred pol leta odprl temo o krutem ubijanju tjulnjih mladičev, ki jo ni nihče komentiral, pa se zaradi tega nič ne pritožujem.
Prepričan sem, da boš kmalu dobil sogovornika.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo   Obišči avtorjevo spletno stran
boris_kolar
Moderator

Pridružen/-a: 11 Mar 2007 12:53

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 07, 2008 2:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Proti ubijanju (vran, tjulnov,.....) smo tudi če ni izrecno tako napisano v odgovoru. Bilo bi malo dolgčas brati ta forum, če bi vsak posebej z odgovorom to napisal.
Nazaj na vrh
willy

Pridružen/-a: 28 Okt 2007 18:29
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 08, 2008 3:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hhv ne mislit da se ne zgražamo nad tem. seveda se! včasih se nam enostavno ne da več podajati komentarjev ker to nima nobenega smisla. glede tega ne moremo narediti nič in nima smisla se tukaj prepirati o zadevi. brez veze se še dodatno sekirat. in pa mnogo peticij in ostalih prispevkov sem tudi jaz dodal in 80% jih nihče ni komentiral. tok da ne se sekirat
Nazaj na vrh
Scrofa

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2009 9:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ste kaj seznanjeni z najnovejšo odločbo ministrstva, ki praktično ukinja lovopust vranam? Streljalo se jih bo tudi v času valjenja in vzgoje mladičev. Vam mora to novico prinesti lovec? Twisted Evil Wink

Očitno so interesi kmetijstva in apetiti lobijev na ministrstvu še dovolj močni, da so se odločili za to kriminalno potezo.
Odločba cilja na to, da se država otrese vseh odgovornosti v zvezi škod od vran in da v primeru neuspešnega iztrebljanja vran na področju določene lovske družine le tej odvzame koncesijo in jo podeli tistemu, ki bo za to lovišče ponudil najmastnejše denarce, kar bo seveda takoj vnovčil s krvavim lovsko trofejaškim turizmom za denarne mogotce.

Mogoče boste s temi lažje našli skupni jezik? Twisted Evil
Nazaj na vrh
rave_angel

Pridružen/-a: 11 Dec 2008 9:50
Kraj: Amsterdam

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2009 2:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

teli ministri tanovi so za pobit, ne pa vrane.... smo izvolili novo vladu v upanju na boljse case, pa je ocitno ta vlada se slabsa kot je bila janseva.
Nazaj na vrh
Scrofa

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2009 6:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

rave_angel je napisal/a:
teli ministri tanovi so za pobit, ne pa vrane.... smo izvolili novo vladu v upanju na boljse case, pa je ocitno ta vlada se slabsa kot je bila janseva.

Vauuuuu, tole je pa vsebinska objava.
Več kot do ministra, ki ga pač vidiš v cajtngih, pa tvoje vedenje ne sega? Npr. o tem kdo odloča in pripravlja tisto, kar minister samo podpiše. Kdo je v ozadju? Na koga bi morali pritisniti, če bi sploh hoteli doseči kaj drugega kot samo izkazati malo zgražanja ipd.?
Nazaj na vrh
rave_angel

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2009 6:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HHV je napisal/a:

Npr. o tem kdo odloča in pripravlja tisto, kar minister samo podpiše. Kdo je v ozadju? Na koga bi morali pritisniti, če bi sploh hoteli doseči kaj drugega kot samo izkazati malo zgražanja ipd.?

kdo pripravlja to mene ne zanima. mene zanima kdo to odobri. in odobri minister. torej je minister kriv.
Nazaj na vrh
Scrofa

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2009 9:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

rave_angel je napisal/a:

kdo pripravlja to mene ne zanima. mene zanima kdo to odobri. in odobri minister. torej je minister kriv.

In pri tej objavi je zate zadeva končana. Mogoče še kakšen protestek, kjer se lahko pokažeš in si ves happy ker si v medijih. Za živali pa se s tem nič ne spremeni.
Zelo tipično.
Nazaj na vrh
rave_angel

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2009 10:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HHV je napisal/a:

In pri tej objavi je zate zadeva končana. Mogoče še kakšen protestek, kjer se lahko pokažeš in si ves happy ker si v medijih. Za živali pa se s tem nič ne spremeni.
Zelo tipično.

mater si neumen ej....
ja in kaj nej jst zej naredim glede vran? ministerstvo se je na zalost tako odlocilo in mi nimamo kej. ti res mislis da je vredno prah dvigovat zaradi vran? no, da ne bo pomote, vrane so zivali, in za vse zivali je vredno dvigovat prah. ampak tako ministerstvo kot folk v sloveniji se vam boo v glavo smejali ce boste scene delal zaradi vran.
Nazaj na vrh
l.81

Pridružen/-a: 16 Jun 2007 21:18
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 28, 2009 9:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

RV, jaz ne vidim nič napačnega, če se dela "scene" zaradi vran ...

Je pa zanimivo to, kako se odvijajo te stvari v ozadju. Isto je pri streljanju raznih prostoživečih zveri. Če poenostavim, kmetijski lobiji zlobirajo za čim večji odstrel, živali pa nato streljajo lovci. V javnosti seveda dobijo črno piko skoraj vedno samo slednji. Le redko se pojavijo kakšni očitki kmetom, da s svojo dejavnostjo posegajo v ali blizu življenskega prostora divjih zveri, očitki državi, da se je res slepo podredila EU in odpravila možnost odnašanja klavniških odpadkov globoko v gozd ...
Scrofa

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 01, 2009 7:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

rave_angel je napisal/a:
...
mater si neumen ej....
.... ti res mislis da je vredno prah dvigovat zaradi vran? no, da ne bo pomote, ...
... ampak tako ministerstvo kot folk v sloveniji se vam boo v glavo smejali ce boste scene delal zaradi vran.

Me prav veseli, da se tako lepo razgališ in pokažeš svojo dejansko skrb. Ki pa ni za živali ampak za tvoje frajerišenje. Kar tako naprej!
Nazaj na vrh
Nemo

Pridružen/-a: 16 Mar 2007 0:01
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2009 12:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

rave_angel je napisal/a:
mater si neumen ej....

Uf, si pa direktna rave_angel. Skoraj malo preveč Smile
No, za HHV pa ti jaz lahko garantiran da ni neumen, saj je tu na tem forum več kot enkrat dokazal, da zna razmišljati in argumentirati svoja stališča. Imamo pač povsem drugačna stališča in obkladanje z žaljivkami po moje nobenemu ne koristi. Res je, da se na forum od časa do časa pritepe res kakšen svetoven tepec, ki mu ni nič jasno (kot je bil "mesojed" ali pa "mojster") ampak HHV 100% ni eden od njih. Osebno sem izredno vesel, da se tu oglaša in pove svoje mnenje (in to po pravilu počne izredno strpno), saj če ne poznaš mnenja nasprotne strani je tudi tvoje mnenje manj vredno (manj utrjeno).

rave_angel je napisal/a:
ti res mislis da je vredno prah dvigovat zaradi vran? no, da ne bo pomote, vrane so zivali, in za vse zivali je vredno dvigovat prah. ampak tako ministerstvo kot folk v sloveniji se vam boo v glavo smejali ce boste scene delal zaradi vran.

"Folk" se je smejal tudi takrat, ko so nekateri hoteli volilne pravice za ženske, pa ko so hoteli enakopravnost med belci in črnci... pa nekaterih to ni ustavilo in so se stvari počasi spremenile. Mene smejanje butastega "folka" sigurno ne bo ustavilo.

HHV, drugače pa je problem v "protestkih" ki jih omenjaš ravno v tem, da je "folku" vseeno. Ljudem je preprosto vseeno za živali. Za divjad, za vrane, za krave itd. In zato je tak odziv. In protesti, ki bi lahko spremenili kaj v politiki se spremenijo v "protestke". Ampak s tem se splača nadaljevati, dokler protestki ne narastejo v dovolj velike proteste. Smisel "protestkov" je v osveščanju ljudi, vedno več ljudi se začenja zavedati problema živali in s časom nas bo dovolj, da se nas bodo politiki "ustrašili" in začeli "pihati tudi na našo dušo".
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Lov
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 2

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu