Načrt strani| Povezave
Gradimo  živalim  prijazno  Slovenijo
Domača stran
Teme
Varuh pravic živali
Cerkev in živali
Revija
Mediji
Nakup
Akcije in shodi
Živalim prijazna živila
Forum
O društvu
Naročite se na brezplačne
e-novice društva!

Odjava

Forum
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Pregled zasebnih sporočilPregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Razveljavljen pravilnik o odstrelu medvedov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Lov
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
BojanD

Pridružen/-a: 21 Mar 2007 10:18
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 18, 2009 8:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

>> Glej odličen blog na to temo:
Lov na živali je legaliziran genocid
in
Krvava kopel
Martin

Pridružen/-a: 23 Jan 2009 21:23

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 19, 2009 5:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Veliki lovec HHV se rad skrije za državo, ki da lovce sili pobijati gozdne prebivalce. Povej prosim, kaj strašnega pa bi se vam zgodilo, če jih ne bi? A bi vam država prepovedala bit lovci? A bi vam puške vzeli? Kaj je tisto, česar vas je strah, da tako zvesto izvajate krvavo poslanstvo?

Kar se pa tiče birokratov, ki te odloke podpisujejo. V Ustavi RS ni pravne podlage za takšne odloke. Edini člen, ki govori o živalih, prepoveduje mučenje. Zakon o divjadi in lovstvu nima pravne podlage v Ustavi RS, ki je najvišji pravni akt.
circus aros

Pridružen/-a: 28 Maj 2009 1:27

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 03, 2009 1:57 am    Naslov sporočila: RAJE OSTANEM ANONIMEN, KOT DA PRIZNAM, DA SMO ISTE VRSTE Odgovori s citatom

Very Happy !!!! ŽALOST !!!! Very Happy

Vem, da to ne spada sem ampak več ko berem, bolj me je sram, da smo ljudje in to kaj postajamo.

med branjem različnih tem sem hotel nekajkrat komentirati in podati kakšno pobudo ali celo idejo. Ampak vedno več kot sem prebral, vedno bolj mi je minevalo, do točke na kateri sem zdaj moral izrazit to mnenje.

Nesmiselno se mi zdi reševat druge probleme, če nimamo rešeih medčloveških odnosev.
Vrjamem in upam, da vsak, ki obiskuje ta forum in kaže zanj zanimanje, da mu ni vseeno za živali in ta forum naj bi bil za povezovanje istomislečih ljudi, ampak bolj ko berem bolj se mi zdi (upam, da se motim), da si samo nasprotujemo in se žalimo in nič ne spreminjamo ali celo izboljšujemo ampak se samo izživljamo drug nad drugimi. Vrjamem, da vsi ljudje nismo enakega prepričanja in da ne delimo enakega mnenja kar je prav in kar bi naj razvijalo nove ideje in nove rešitve za nove probleme, ampak zaradi ozkoglenosti, predsodkov, principalnosti in se mnogih slabih lastnostih modernega Homo sapiensa (slovensko umnega človeka), ki se je razvil skozi evolucijo v ne-umnega, nismo sposobni rešit niti najmanjšega problema in k temu še dodamoščepec ironije in sarkazma tako, da se nakoncu samo skregamo (posebna specialiteta slovencev)

rave_angel citiram: "cloveska golazen je povsoooooood" in "saj se je ta cloveska golazen razsirila povsod" pišeš o ljudeh nasploh tako, da res ne vem, kako se lahko sploh pogledaš v ogledalo, ko pa ti ljudje predstavljajo takšno "golazen" ali pa sebe ne smatraš ža pripadnika človeške rase????

Gremo se reševalce za živali a še sebi neznamo pomagat, ko bi se vsaj pogovarjali kot civilizirani ljudje in ko bi vsaj z malimi problemi začeli in jih probali rešit skupaj a si še tu medseboj mečemo polena pod noge in se potem na določeno tematiko samo brezpomensko in za nobenega v korist kvečjem v škodo kregamo, žalimo in prerekamo ter pametujemo kot jaz. Laughing Laughing

P.s.: upam, da se motim in, da nisem koga prevec prizadel in da bomo za v korist naših ljubljenih živali našli skupen jezik in z skupnimi močmi našli rešitve v korist tistim, ki jo potrebujejo " živali "
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo  
Scrofa

Pridružen/-a: 30 Mar 2007 7:52

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 05, 2009 10:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

rave_angel je napisal/a:
...
to da je zupan rekel da smo za obiske medvedov krivi ljudje, se ne resi medvedov. vedno bo medved najebal, ker bodo njega ubili, in ne tistih cloveskih izmeckov ki so krivi za to da je medved prisel med ljudi.

To, da je župan to izjavil in se očitno trudi, da bi problematiko smetnjakov rešili, pomeni mnogo več, kot pisanje stavkov a'la "nekdo bi moral". Namesto tega bi lahko podobno kot marsikateri drug župan skakal v luft in zahteval interventni odstrel vsakega medvedjega reveža, ki ga trebuh prinese med smetnjake. Tako kot se sedaj dogaja na Blokah in okolici.
Nazaj na vrh
Scrofa

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 05, 2009 10:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Martin je napisal/a:
Veliki lovec HHV se rad skrije za državo, ki da lovce sili pobijati gozdne prebivalce. Povej prosim, kaj strašnega pa bi se vam zgodilo, če jih ne bi? A bi vam država prepovedala bit lovci? A bi vam puške vzeli? Kaj je tisto, česar vas je strah, da tako zvesto izvajate krvavo poslanstvo?
.

NIhče se ne skriva. Pojasnujem le zakaj toliko in kdaj ter kje so lovci dolžni ukrepati. Same dejavnosti lova pa tudi slučajno ne skrivam za državnimi odloki. Tega od mene nisi mogel prebrati.
Da pa bi ti razlagal zakaj lov, bi moral priti vsaj toliko nasproti, kot sem jaz prišel nasproti vam, ko pač sprejemam vaša prepričanja in vaših prizadevanj ne tolmačim kot preprečevanje povsem zakonitih dejanj, kar lov pač je. Nikakor pa nas ni česa strah, kot natolcuješ. Da, naše poslanstvo je krvavo, tega nikoli nisem zanikal. Tako kot je kruta in krvava narava s katero ste marsikateri izgubili stik.
Kako veš da sem velik? Si me že videl?

Martin je napisal/a:
...
V Ustavi RS ni pravne podlage za takšne odloke. Edini člen, ki govori o živalih, prepoveduje mučenje. Zakon o divjadi in lovstvu nima pravne podlage v Ustavi RS, ki je najvišji pravni akt.

Kaj torej čakaš z ustavno presojo?
Kot sem dobro seznanjen, je ta isti zakon že nekajkrat bil na tej presoji. Poskusi ponovno!
Nazaj na vrh
Scrofa

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 05, 2009 10:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da se ne spuščam v celotno vsebino Lenarčičevaga prispevka o legaliziranem genocidu, naj opozorim le na ta stavek:

"Posegi lovcev v naravni izbor in ravnotežje pa je prav tak, kot da bi zdravniki pri izbruhu nalezljive bolezni na primer v Ljubljani, enostavno zmanjšali število prebivalcev."

Zelo zgrešena primerjava. Posegi lovcev so pred izbruhom bolezni. Kajti le ta kot naravni mehanizem deluje ob populacijski prenaseljenosti. Ob primerni gostoti je prenos bolezni otežkočen in zavrt. Kar dejansko pomeni, da če namesto odstrela izberemo zdravljenje, bi bilo to potrebno ves čas. Podobno kot počnemo s človeškimi bitji s pomočjo medicine, torej cepljenje in zdravljenje.
Ni dilema ali bi bilo potrebno torej po vzoru narave zmanjšati število ljudi, Vsekakor bi bila to najboljša pot.
Dilema je, ali živalim "privoščimo" tako življenje. Jaz jim ga ne. To ne bi bile več divje živali. In dokler jim tako življenje lahko omogočam, jim ga bom. Tudi s pomočjo puške.
Nazaj na vrh
Nemo

Pridružen/-a: 16 Mar 2007 0:01
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 30, 2009 1:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HHV je napisal/a:
Zelo zgrešena primerjava. Posegi lovcev so pred izbruhom bolezni.

Niti ne. Lahko bi jo le korigirali in servirali zelo "humano" rešitev, da bi postrelili dovolj ljudi pred izbruhom bolezni. In nato bi te ljudi redno streljali tako, da število ne bi naraslo. Izredno praktična in učinkovita rešitev. Tudi zelo, zelo poceni. A hudo neetična. Enako velja za lov.

Vedno obstajajo alternative. Tudi pri lovu. Vendar sam ne krivim lovcev za to da se jih niti ne išče pač pa maso indiferentnih ljudi, katerim je pobijanje čisto ok resitev. In dokler bo ljudem to ok, tako dolgo boste lovci na ta način reševali "problem".
zabica

Pridružen/-a: 24 Maj 2008 16:45

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 30, 2009 10:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nemo se podpišem.
Nazaj na vrh
Scrofa

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 15, 2009 1:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nemo je napisal/a:
...
Niti ne. Lahko bi jo le korigirali in servirali zelo "humano" rešitev, da bi postrelili dovolj ljudi pred izbruhom bolezni. In nato bi te ljudi redno streljali tako, da število ne bi naraslo. Izredno praktična in učinkovita rešitev. Tudi zelo, zelo poceni. A hudo neetična. ...

Hja, to je pa zelo odvisno od stališča s katerega gledaš. Če pustiva ob strani dejstvo, da je etika zelo čikgumasta zadeva, ki se sproti spreminja za trenutno rabo, je zame zelo nesprejemljivo to, da človek s svojo hiperpopulacijo uničuje planet. In ga bo zato nedvomno narava prej ko slej izbrisala z obličja planeta.
Zato bom kvečjemu zadovoljen, če bom s svojo dejavnostjo vsaj malo pripomogel za čim bolj zdravo populacijo divjadi, ki bo tudi po zatonu človeštva sposobna uspešno nadaljevati vrsto.
In ne, streljanje ljudi ni poceni rešitev. Če bi bila, potem vojne ne bi bile tako velik biznis.

Nemo je napisal/a:
...
Vedno obstajajo alternative. Tudi pri lovu. Vendar sam ne krivim lovcev za to da se jih niti ne išče pač pa maso indiferentnih ljudi, katerim je pobijanje čisto ok resitev. In dokler bo ljudem to ok, tako dolgo boste lovci na ta način reševali "problem".

Tu alternativ ni. Narava je stvari sestavila tako, da je žretje in lov za hrano sestavni del gonila obstoja živalskih populacij. Zanikanje smrti in pobijanja, lova ali kakorkoli že hočete to poimenovati, je zanikanje naravnih mehanizmov.
Četudi izbrišemo največjo napako Gee, ki se ji reče človek, ubijanje ostane!
In ko se poskuša prekiniti prehrambena veriga ter nastopi lakota, vsi ideali umrejo in ostane zgolj neskončno pravična in kruta narava.
Z osnovnim gonilom življenja - smrtjo!
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Lov
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 3 od 3

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu