Načrt strani| Povezave
Gradimo  živalim  prijazno  Slovenijo
Domača stran
Teme
Varuh pravic živali
Cerkev in živali
Revija
Mediji
Nakup
Akcije in shodi
Živalim prijazna živila
Forum
O društvu
Naročite se na brezplačne
e-novice društva!

Odjava

Forum
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Pregled zasebnih sporočilPregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

slovenske vege restavracije
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Vegetarijanstvo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sayang

Pridružen/-a: 20 Mar 2007 12:22

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2007 12:48 pm    Naslov sporočila: slovenske vege restavracije Odgovori s citatom

Lepo pozdravljeni,
zanima me, kake izkušnje imate s slovenskimi vege restavracijami. Pozitivne in negativne.

Jaz ponavadi ne hodim jest v restavracije, ker si kuham doma. Se pa zgodi, da imam goste, ki jih raje peljem ven. Slišala sem, da v LJ obstajata ena, dve... so še kje drugje? V Pomurju jih ni. Kakšna je torej ponudba na Slovenskem?

Če se komu da kaj napisati, naj omeni. Hvala. Pa tudi ime in naslov restavracije dodajte, da bomo vedeli, o kom se piše.

Želim vam lep dan in miren obrok,
Sayang
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo  
ingrid*

Pridružen/-a: 19 Mar 2007 11:34
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2007 1:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kar mi je znano, je za vegetarijance prostor samo v ljubljani. mi sicer ne hodimo jesti v restavracije, le občasno zaidemo v kakšno pizzerijo. v novi gorici je nekoč bila neka vege restavracija (v tistem obdobju me ni bilo v sloveniji), a je propadla, ker na tem koncu ni skoraj nič vegetarijancev oz. imajo ljudje zelo radi meso. mogoče pa niso znali pripravljati dovolj okusnih jedi...

žal, razen tisth par restavracij v ljubljani, ne poznam nobene, od teh pa pravijo, da je vegedrom najboljša (imajo tudi vegansko ponudbo).
Nazaj na vrh
pikapoka
Moderator

Pridružen/-a: 14 Mar 2007 8:49
Kraj: vransko

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 28, 2007 9:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz moram pohvaliti Vegedrom, kjer je hrana izredno okusna, ambient prijeten in osebje (če spregledam počasnost dotičnega natakarja) do prave mere diskretno. Zdi se mi pomembno, da imajo posebej vegansko ponudbo, celo bio-vegansko! Sicer pa imajo skoraj vsak dan tudi vegansko kosilo (poleg vegetarijanskega) po zelo ugodni ceni. Všeč so mi dnevni meniji, pri katerih lahko izbiraš klasičnega ali indijskega. Super je, no. Nudijo tudi študentske bone in to se mi zdi zelo dobra promocija.
Če bi imela možost, bi dnevno zahajala tja Razz Tako pa - ob priložnostih, da je že kar dogodek.. Sicer pa, če gremo ven, standard - zelenjavna pica brez sira, zelenjavna rižota, kuhana zelenjava ali zelenjava na žaru in zraven tavelika skleda solate.

Enkrat sem bila tudi v Papali v Kranju, bilo je tudi zelo okusno, je pa žal predaleč od Štajerske.
Celjani čakamo na svojo... Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Alice

Pridružen/-a: 28 Jan 2007 13:26
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 29, 2007 5:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PAPALAAA Very Happy
Delala sem tam..je pa na Sejmušču 1,v Kranju (bivša Zlata riba),na Mohorjevem klancu..res suuper..okusne,slastne jedi..Sploh ne morem povedat kako okusno je.
In pa..OGROMNE porcije so..mmmm...za lačne ljudi je to super restavracija..
Vegansko vegetarijanska restavracija.

In pa enkrat moram v Vegedrom v Ljubljani.. Very Happy

Super restavracija reesno..če le imate možnost pojdite..in poskusite Gorenske super vege jedi.. Very Happy O mjamiii..pogrešam že Papalo.. Confused
Nemo

Pridružen/-a: 16 Mar 2007 0:01
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 30, 2007 1:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, Papala je super, bil sem tam enkrat in res odlično kuhajo. Je pa malo težko najti za nekoga, ki se ne spozna na Kranj.

Drugače pa dokaj redno zahajam v Vegedrom in imajo tudi zelo dobro hrano, zelo so mi všeč indijska kosila, tudi zelo poceni.

Sploh se mi pa zdi fantastično, da se je Vegedrom obdržal že toliko časa, sedaj imamo pa še Papalo. Pred leti se namreč spomnim, ko so odprli prvo vegetarijansko restavracijo (tam v bližini Kliničnega centra) in je po nekaj mesecih zaradi premajhnega obiska propadla. Torej se stvari vseeno počasi spreminjajo na boljše.
tomaz108

Pridružen/-a: 12 Apr 2007 11:18

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 12, 2007 11:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predvsem ugodna za študente je vegetarijanska okrepčevalnica Holyfood, Igriška 5, Ljubljana:
http://www.student-info.net/portal/portal.php?stran=prehrana&vs=restavracija&id=732
Nazaj na vrh
Alice

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 12, 2007 3:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nemo..glede premajhnega obiska imam komentar:
Seveda se to spreminja.Ljudje (tudi tisti ki jeo meso..ni važno) radi probajo kaj novega in pa vegetarijanci smo seveda veseli vsakič ko je kakšna taka novost.
Enkrat moram tudi jaz v Vegedrom..tam dela naš kuhar (no prej je bil v Papali..hehe Very Happy ) in moram poskusiti hrano..ali je podobno kot v Papali??
To je BOŽANSKA hrana Very Happy
nymphya

Pridružen/-a: 19 Sep 2007 17:04
Kraj: Slovenj Gradec

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 20, 2007 6:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Okrepčevalnica Hollyfood je dobra stvar za kdaj pa kdaj, ampak pice se hitro prenaješ. Je pa res ugodna za nas študente, en bon je malo manj kot 1 evro.

Mi pove kdo prosim, kje je ta Vegedrom? Wink
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo [ Skrito ] Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
kotko

Pridružen/-a: 22 Mar 2007 20:38
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 20, 2007 11:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vegedrom je v Ljubljani na Vodnikovi cesti. Mislim, da imajo tudi tam hrano na bone.
Nazaj na vrh
pikapoka
Moderator

Pridružen/-a: 14 Mar 2007 8:49
Kraj: vransko

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 21, 2007 12:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, imajo jo oziroma oz. vsaj vem ,da so jo imeli. Smile Vodnikova je v Šiški, tam, kjer so stoplnice Na jami, blizu kina Šiška.
Nazaj na vrh
nymphya

Pridružen/-a: 19 Sep 2007 17:04
Kraj: Slovenj Gradec

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 21, 2007 1:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala

Zdaj samo še zemljevid mesta in trol v roke. Wink
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo [ Skrito ] Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
lilly

Pridružen/-a: 25 Avg 2007 13:24
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 04, 2007 3:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobri sta tud restavriciji Ajdovo zrno (Trubarjeva 7) in Stadra (Gosposka 9). Stadra sicer ni samo vegetarijanska, ampak imajo vsak dan štiri ali pet vegetarijanskih menijev in dva mesna, ampak vegetarijanski so zlo dobri. Imajo tudi študentske bone za mal več kot dva evra.
Nazaj na vrh
azbi

Pridružen/-a: 27 Maj 2007 19:52
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 07, 2007 5:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Papala... super restavracija, vse drži, kot je napisala Alice
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo   MSN Messenger - naslov
l.81

Pridružen/-a: 16 Jun 2007 21:18
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 15, 2007 9:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pikapoka je napisal/a:
Ja, imajo jo oziroma oz. vsaj vem ,da so jo imeli. Smile Vodnikova je v Šiški, tam, kjer so stoplnice Na jami, blizu kina Šiška.

Imajo bone v Vegedromu, ja. Teden ali dva nazaj sem si jih kupil.

Ajdovo zrno je tudi ok (še posebej, ker je v centru - imajo tudi bone), v Skvadri pa še nisem bil oziroma sem enkrat gledal zunaj na meni, pa so bila samo vegetarijanska kosila (poleg tistih z mesom, seveda).

Pozna kdo kake kitajske restavracije, kjer bi se dobila kakšna veganska hrana?
Alice

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 15, 2007 10:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uf težko....no ja...za vprašat bi bilo treba. Smile
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Vegetarijanstvo
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 3

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu