Načrt strani| Povezave
Gradimo  živalim  prijazno  Slovenijo
Domača stran
Teme
Varuh pravic živali
Cerkev in živali
Revija
Mediji
Nakup
Akcije in shodi
Živalim prijazna živila
Forum
O društvu
Naročite se na brezplačne
e-novice društva!

Odjava

Forum
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Pregled zasebnih sporočilPregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Živali nimajo duše?

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Cerkev in živali
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
BojanD

Pridružen/-a: 21 Mar 2007 10:18
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 12, 2007 9:15 am    Naslov sporočila: Živali nimajo duše? Odgovori s citatom

Arrow Poglej zanimiv blog na RTV Živali pač nimajo duše!
azbi

Pridružen/-a: 27 Maj 2007 19:52
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 14, 2007 12:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi zame je človek (žival) enakovreden ostalim živalim, kljub temu da so nekatere zelo majhne itd. Sam sem tudi že naletel na take neizobražene fare, ki nočejo razumeti nič drugega, kot le tiste zgodbe, ki so jim jih natvezlili v cerkvi... Groza. Njen pes se mi pa smili!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo   MSN Messenger - naslov
NATAWE

Pridružen/-a: 09 Mar 2008 21:28
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 10, 2008 8:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne razumem kaj ljudem povzroča takšen problem? Tudi ČE živali ne bi imele duše (glede na to, KAJ POČNEJO LJUDJE tej opici na fotografiji iz navedenega prispevka, jo le-ti zagotovo NIMAJO), to še zdaleč ne pomeni, DA NE ČUTIJO BOLEČIN.
In kaj je bolj pomembno kot to, da nekdo ne trpi? Z dušo ali brez nje ....

Bushi no ichigon!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo   Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Alice

Pridružen/-a: 28 Jan 2007 13:26
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2008 4:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bravo NATAWE... Wink
anon

Pridružen/-a: 05 Apr 2008 15:02

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 06, 2008 12:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bog je ustvaril živali za našo prehrano in zabavo
in trditev, da smo enaki živalim, se mi zdi naravnost absurdna, ker živali nimajo duše
če čutijo bolečino ali ne pa je popolnoma irelevantno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo  
willy

Pridružen/-a: 28 Okt 2007 18:29
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 06, 2008 3:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tudi ljudje nimamo duše saj to ni neka stvar ki bi jo kdo lahko imel. ni materijal prav tako ni nič bog ustvaril nič. prvo so bile rastline in ostali majn razviti organizmi. nato živali. človek pa čez mnooooogo stoletij.
Nazaj na vrh
anon

Pridružen/-a: 05 Apr 2008 15:02

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 06, 2008 3:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

willy je napisal/a:
prvo so bile rastline in ostali majn razviti organizmi. nato živali. človek pa čez mnooooogo stoletij.

Da, in ljudje so se razvijali dlje časa, kar pomeni...da so bolj razviti. In, ni mi jasno, kako to misliš, da Bog ni ustvaril ničesar? Torej zanikaš obstoj sveta? Seveda obstajajo metafizične in filozofske teorije, ki pravijo da svet ne obstaja, toda sam sem pripadnik eksistencializma. Mislim, torej sem. Torej, vsa živa bitja (tako ljudi kot rastline in živali) je ustvaril Bog, in sicer z namenom, da se z njimi okoriščamo. Ni jim dal duše, kar pomeni, da so kakršnikoli njihovi "občutki", če se lahko tako izrazim, popolnoma nepomembni.
Nazaj na vrh
Nemo

Pridružen/-a: 16 Mar 2007 0:01

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 06, 2008 10:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

anon je napisal/a:
In, ni mi jasno, kako to misliš, da Bog ni ustvaril ničesar? Torej zanikaš obstoj sveta?

No, stvari pa sedaj postajajo naravnost smešne. Tvoja sklepanja v stilu "maček je žival s štirimi nogami, torej so štirinoge živali mački, iz česar sledi da je pes maček" so že prav zabavna. Ali si res provokator, ki za štos trosi take neumnosti, kot mislita Willy in Alice, ali pa si nek (ne preveč brihten) 8-9 let star otrok, na kar nakazuje nivo tvoje še nerazdelane logike.
Torej, nekje drugje si rekel:
Če nekdo želi, da se živali ne muči, to avtomatsko pomeni da jim želi dodeliti enake pravice kot ljudem. Ker to ni možno (živali ne morejo imeti npr. volilnega glasu) iz tega potem sledi, da morajo biti živali brez vseh pravic. Šolski primer "pes je maček" logike. Hysterical Hysterical (smejim se, v resnici se mi pa iskreno smiliš, še posebej če si res starejši kot 8 let)

Tukaj pa po podobni logiki trdiš, da je dokaz, da bog obstaja to, da obstaja svet... Hysterical Hysterical Hysterical
No, to je pa tako neumno da nima niti smisla o tem razpravljat. Ko niti ne veš a bi se smejal ali jokal. Kot da to ni dovolj pa potem še naprej razpletaš in razlagaš, da točno veš kaj je bog ustvaril, zakaj je to naredil, po vrhu ti je pa še "razložil" kaj je prav in kaj ne...sta verjetno že kar na "ti" z bogom, ko tako vse veš kaj misli? Pa pogosto slišiš glasove v glavi, ki ti govorijo kaj je prav in kaj ne? In ti te glasovi govorijo, da pojdi in muči živali, saj da s tem ni nič narobe? Mnogi so tako začeli svojo "kariero", kako so pa končali oni (in njihove žrtve)*** pa vsi vemo. Ali si pa preprosto tako naiven, da verjameš vsemu kar ti rečejo?
Torej, ali bog obstaja ali ne, ne more dokazati nihče na tem planetu, pa so poskušali že mnogi, veeeeeeliko bolj inteligentni kot ti tule s takimi smešnimi sklepi.
Za moja stališča je obstoj ali ne obstoj boga irelevanten. Moja stališča se ne zanašajo ne na eno ne na drugo. Torej moja logika deluje in so moja stališča pravilna ne glede na to, ali bog obstaja ali ne. Zato se sam s tem vprašanjem ne ukvarjam, je nepomembno zame.

Problem tvojih stališč pa je, da ti je "bog tako rekel". Da se v celoti zanašajo na to, da bog obstaja in da ti je naročil te konkretne stvari. Kaj pa če ga sploh ni in je svet nastal na kakšen drugačen način? Ali pa če so ti napačno povedali, kaj je rekel? Ali so narobe zapisali v knjigi? Ali pa glasovi v tvoji glavi niso od boga? Ali pa je tvoj bog napačen?

Vidiš, pri tvoji tezi je precej negotovosti. In če pogledava sedaj z distance, kaj oba zagovarjava:
Ti na eni strani zagovarjaš: uničevanje narave, pustošenje planeta, mučenje, pretepanje, stradanje, seksualno zlorabljanje in pobijanje živali brez omejitev, za zabavo, iz dolgčasa ali česarkoli drugega. Jaz, na drugi strani, pa zagovarjam da tega ne bi smelo biti. In če upoštevaš da naj bi teoretično bil bog "poosebljeno dobro"... res verjameš da je bogovo stališče, da delaš ti popolnoma prav, jaz pa popolnoma napačno? Mislim da so tisti glasovi v tvoji glavi ali knjjige, ki jih bereš ali ljudje, ki jih poslušaš prej "satanov glas". Ali pa tvoj bog ni poosebljeno dobro ampak poosebljeno zlo... no, v vsakem primeru se mi zelo smiliš.

Iskreno upam da tu samo malo provociraš. Ali pa da si otrok, ki se nekaj sili s svojo nepopolno logiko v svetu odraslih. Namreč težko si mislim, da je kdo res tako omejen, kot ti tule prikazuješ, vendar je že Einstein predvidel, da je to teoretično možno....
Vsekakor bi mene bilo strah če bi taki osebki kot si ti živeli kje v moji bližini.

-----------
*** Znano dejstvo je, da je za serijske morilce, sociopate in psihopate značilno, da v mladosti obravnavajo živali kot "predmete", se nad njimi izživljajo, jih mučijo ter jih ubijajo brez da bi občutili kakršnokoli krivdo ali morebiti čutili njihovo trpljenje. To jih celo zabava. Torej se obnašajo popolnoma skladno s tvojimi stališči, kar je naravnost grozljivo. K sreči je druga značilnost teh bolnikov to, da so izredno inteligentni, tako da ti v tej "karieri" ne boš mogel uspeti.
NATAWE

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 23, 2008 3:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

anon je napisal/a:
bog je ustvaril živali za našo prehrano in zabavo
in trditev, da smo enaki živalim, se mi zdi naravnost absurdna, ker živali nimajo duše
če čutijo bolečino ali ne pa je popolnoma irelevantno.

Aha ...torej si TI žival ....
Duše namreč več kot očitno nimaš ...

In če je tebi irelevantna fizična bolečina živali, je meni tvoja duševna:

Ti si rojen cepec in po tem kar sem prebrala, na tako nizki stopnji razvitosti, da se to stanje še ob največjem trudu, do tvoje smrti ne more izboljšat.
Pravzaprav celo dvomim da sam pišeš ....

Bushi no ichigon!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo   Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
NATAWE

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 23, 2008 3:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

anon je napisal/a:
willy je napisal/a:
prvo so bile rastline in ostali majn razviti organizmi. nato živali. človek pa čez mnooooogo stoletij.

Da, in ljudje so se razvijali dlje časa, kar pomeni...da so bolj razviti. In, ni mi jasno, kako to misliš, da Bog ni ustvaril ničesar? Torej zanikaš obstoj sveta? Seveda obstajajo metafizične in filozofske teorije, ki pravijo da svet ne obstaja, toda sam sem pripadnik eksistencializma. Mislim, torej sem. Torej, vsa živa bitja (tako ljudi kot rastline in živali) je ustvaril Bog, in sicer z namenom, da se z njimi okoriščamo. Ni jim dal duše, kar pomeni, da so kakršnikoli njihovi "občutki", če se lahko tako izrazim, popolnoma nepomembni.

Ha, ha, ha .......

Kdo je napisal- Mislim, torej sem .....

Ej, človek .... če to velja, ti sploh NE OBSTAJAŠ !!!!!!

Mater, tako se pa že dolgo nisem krohotala ......

On-O MISLI ...... Hysterical

Bushi no ichigon!
Nazaj na vrh
NATAWE

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 23, 2008 3:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nemo je napisal/a:
Ali si res provokator, ki za štos trosi take neumnosti, kot mislita Willy in Alice, ali pa si nek (ne preveč brihten) 8-9 let star otrok, na kar nakazuje nivo tvoje še nerazdelane logike.

Motiš se .... takšen je "povprečen" vernik katoliške Cerkve ..... ROTLF
Vseeno mu je, če živali občutijo bolečino al ne, doma pretepa ženo, sin je že zdavnaj obegnil od doma, v nedeljo pa hodi k maši .... Twisted Evil

A smeška za bruhanje pa ne tem forumu nimate? Think

Bushi no ichigon!
Nazaj na vrh
NATAWE

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 23, 2008 3:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nemo je napisal/a:
*** Znano dejstvo je, da je za serijske morilce, sociopate in psihopate značilno, da v mladosti obravnavajo živali kot "predmete", se nad njimi izživljajo, jih mučijo ter jih ubijajo brez da bi občutili kakršnokoli krivdo ali morebiti čutili njihovo trpljenje. To jih celo zabava. Torej se obnašajo popolnoma skladno s tvojimi stališči, kar je naravnost grozljivo. K sreči je druga značilnost teh bolnikov to, da so izredno inteligentni, tako da ti v tej "karieri" ne boš mogel uspeti.

Hysterical BRAVO! Thumb Up

Bushi no ichigon!
Nazaj na vrh
I love animals

Pridružen/-a: 30 Dec 2013 18:05

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 30, 2013 6:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ljudje smo živali,ki se mamo za nekaj več. Živali majo dušo, nobeden mi ne bo reku,da moj mačkon ne kaže čustev ko mi skoči v naročje in prede. O tem sem se že kregala z učitelcami verouka.
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Cerkev in živali
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu