Načrt strani| Povezave
Gradimo  živalim  prijazno  Slovenijo
Domača stran
Teme
Varuh pravic živali
Cerkev in živali
Revija
Mediji
Nakup
Akcije in shodi
Živalim prijazna živila
Forum
O društvu
Naročite se na brezplačne
e-novice društva!

Odjava

Forum
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Pregled zasebnih sporočilPregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Uspešnost peticij

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Peticije
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
nymphya

Pridružen/-a: 19 Sep 2007 17:04
Kraj: Slovenj Gradec

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 01, 2007 10:42 pm    Naslov sporočila: Uspešnost peticij Odgovori s citatom

Zanima me koliko so takšne in drugačne peticije uspešne. Zaustavijo nehumano početje, izpustijo na koncu živali in podobno? Se pozna kaj "glas ljudstva"?

Žal nisem dovolj informirana, občutek pa mi pravi, da niso kaj preveč uspešne, če sploh. Z veseljem bi sprejela kakšno dobro novico in zadovoljiv primer. Wink
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo [ Skrito ] Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
boris_kolar
Moderator

Pridružen/-a: 11 Mar 2007 12:53

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 02, 2007 11:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Velika večina peticij je povsem neuspešnih. Izjema so le dobro organizirane peticije, podprte s strani politike (npr: politik se sklicuje na milijon zbranih podpisov,...). Mislim, da so bile peticije skupine Avaaz (avaaz.org) dokaj uspešne, a pri njih so peticije le ena od številnih strategij (uporabljajo tudi proteste, reklame, raziskave javnega mnenja, povezave s politiki,...). Primer uspešne peticije je tudi http://masterfoodspetition.blogspot.com/.

Jaz načeloma ne podpisujem peticij, ki se mi zdijo slabo pripravljene, še posebej skeptičen sem do internetnih peticij. Tudi zlorabe so pri internetnih peticijah zelo enostavne - še posebej, če nihče ne preverja spiska podpisnikov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo  
Nemo

Pridružen/-a: 16 Mar 2007 0:01
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 02, 2007 3:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri internetnih peticijah je tudi vprašljivo varstvo podatkov. Večina jih namreč zahteva da odtipkaš svoj email. V internetnem svetu je email največja vrednost, ki ti jo lahko ukradejo. Zato sem pri tem jaz izdatno previden. Nikoli ne podpisujem internetnih peticij ki objavljajo emaile podpisnikov ter peticij, ki nimajo neke kredibilnosti saj je taka peticija lahko krinka za spammerje da nabirajo emaile.

Peticije, kjer se osebno podpišeš in imajo politično težo (kot je omenil Boris) pa je nekaj drugega. Tam lahko veliko število podpisov spremeni marsikaj.
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Peticije
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu