Načrt strani| Povezave
Gradimo  živalim  prijazno  Slovenijo
Domača stran
Teme
Varuh pravic živali
Cerkev in živali
Revija
Mediji
Nakup
Akcije in shodi
Živalim prijazna živila
Forum
O društvu
Naročite se na brezplačne
e-novice društva!

Odjava

Forum
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Pregled zasebnih sporočilPregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Veganski čevlji
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Vegetarijanstvo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kotko

Pridružen/-a: 22 Mar 2007 20:38
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2007 9:07 pm    Naslov sporočila: Veganski čevlji Odgovori s citatom

Ali morda kdo ve ali se da pri nas kje kupiti veganske čevlje, ki bi bili narejeni iz kvalitetnih in trpežnih materialov, ter da so prijazni do uporabnika v smislu, da v njih noga 'diha' in jih ne premočijo že prve dežne kaplje. Vem, da se da kupiti naprimer kakšne platnene čevlje, vendar včasih pač potrebuješ kaj bolj elegantnega ali pa pozimi kakšno bolj primerno obutev. Sem že precej iskal, predvsem po internetu, najbližje pa sem našel v online trgovino v Angliji, kjer pa so cene kar krepko zasoljene (http://www.vegetarian-shoes.co.uk/ če koga zanima). Sicer sem videl kratek seznam na tej strani, samo koliko sem preveril, nimajo ravno tega kar sem imel jaz v mislih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo  
Nemo

Pridružen/-a: 16 Mar 2007 0:01
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2007 11:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, pri nas je še kar slabo s tem. No, mojo kompletno garnituro čevljev (od elegantnih, poletnih, do zimskih gojzarjev) sem jaz nabavil v USA. Če boš kaj tja potoval ti lahko povem, kjese to kupi, so izredno poceni (pol ceneje kot običajni čevlji) in izredno kvalitetni. Ne premočijo (vsaj meni) noga dobro diha.
Nazaj na vrh
kotko

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2007 11:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Žal nimam namenov potovati v USA, vsaj ne v neki bližnji prihodnosti. Ima mogoče katera od teh prodajln tudi spletno prodajo? Čeprav je pa hudič v tem, da so ponavadi poštnine precej zasoljene, pa najbrž še naša država pobere kakšno carino, glede na to, da blago ne prihaja iz EU.
Jaz upam, da mi bo uspelo najti kaj bližje, naprimer v Avstriji ali pa Nemčiji, ker bi mi to morda še nekako šlo finančno skozi, da si prihranim nekaj denarja in se pač odpravim tja in si nabavim malo večjo zalogo.
Spet nas tepe ta naša majhnost in se nabrž nikomur v Sloveniji ne izplača odpreti trgovine s takšnimi čevlji, ker se boji, da ne bi bilo dovolj interesa.
Nazaj na vrh
Nemo

Pridružen/-a: 16 Mar 2007 0:01
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2007 12:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imajo sicer spletno trgovino, ampak ne pošiljajo izven USA. Pa tudi ne priporočam tu kupovati čevljev preko web, ker vem da sem jaz kar precej čevljev tam poskusil, da sem ugotovil, katera številka je zame in niso mi za vse tipe čevljev iste številke pasale.
Za Nemčijo ali Austriijo pa žal ne vem.

Drugače pa se trgovina imenuje "Payless Shuesorce" in je to trgovina, ki je načeloma namenjena cenejšim čevljem. Imajo pa kar precej ponudbe čevljev na katerih piše "All man-made maierials". Ampak da vidiš to etiketo se moraš nahajati tam, fizično. Ne vem če na webu povejo ta podatek.
Nazaj na vrh
boris_kolar
Moderator

Pridružen/-a: 11 Mar 2007 12:53

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2007 1:53 am    Naslov sporočila: Re: Veganski čevlji Odgovori s citatom

kotko je napisal/a:
najbližje pa sem našel v online trgovino v Angliji, kjer pa so cene kar krepko zasoljene (http://www.vegetarian-shoes.co.uk/ če koga zanima)

Ja, sem že videl. Mislim, da bodo to moji naslednji čevlji. Zgledajo res ful cool. Ko jih bom imel se bom ful hvalil z njimi Razz (ja, ko jih bom imel, bom ful narcisoiden)
Nazaj na vrh
pikapoka
Moderator

Pridružen/-a: 14 Mar 2007 8:49
Kraj: vransko

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2007 10:14 am    Naslov sporočila: Re: Veganski čevlji Odgovori s citatom

boris_kolar je napisal/a:
... Mislim, da bodo to moji naslednji čevlji. Zgledajo res ful cool. Ko jih bom imel se bom ful hvalil z njimi Razz (ja, ko jih bom imel, bom ful narcisoiden)

Laughing Laughing Se pridružim tvojemu scenariju, boris..
Tudi jaz že dolgo časa z znanci načrtujem obisk te trgovine, pa se nekako ne spravimo skupaj..
To bi bil en velik nakup, sedaj pa sproti kupujem, kar pač rabim, izbiram pa čevlje brez usnja. Npr. pred tedni sem v Turboschuhu čiso na blef kupila lepe spomladanske čeveljčke iz umetnega materiala in mi zelo odgovarjajo. Včasih kupim čevlje tudi, če ravno zasledim kakšen dober ne-usnjen model, recimo pred kratkim so imeli v Hervisu akcijo Merrel čevljev in med njimi sem našla tudi zelo udobne in zračne treking copate iz blaga in nekega "specialnega" umetnega materiala.. Včasih se splača malo pošnofati in kupiti tudi na zalogo, čevljev itak ni nikoli preveč Laughing
Nazaj na vrh
tomaz108

Pridružen/-a: 12 Apr 2007 11:18

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 12, 2007 11:32 am    Naslov sporočila: Re: Veganski čevlji Odgovori s citatom

Citiram:

Laughing Laughing Se pridružim tvojemu scenariju, boris..
Tudi jaz že dolgo časa z znanci načrtujem obisk te trgovine, pa se nekako ne spravimo skupaj..
To bi bil en velik nakup, sedaj pa sproti kupujem, kar pač rabim, izbiram pa čevlje brez usnja. Npr. pred tedni sem v Turboschuhu čiso na blef kupila lepe spomladanske čeveljčke iz umetnega materiala in mi zelo odgovarjajo. Včasih kupim čevlje tudi, če ravno zasledim kakšen dober ne-usnjen model, recimo pred kratkim so imeli v Hervisu akcijo Merrel čevljev in med njimi sem našla tudi zelo udobne in zračne treking copate iz blaga in nekega "specialnega" umetnega materiala.. Včasih se splača malo pošnofati in kupiti tudi na zalogo, čevljev itak ni nikoli preveč Laughing

Jaz sem kupil en model na http://www.vegetarian-shoes.co.uk/, čevlji so sicer dragi (s poštnino vred me je prišlo 100 evrov) vendar so tudi kvalitetni. Problem pri teh iz Hervisa... je baje v tem, da vsebujejo lepila živalskega izvora (Ta informacija je nepreverjena).
Nazaj na vrh
Lola

Pridružen/-a: 18 Apr 2007 19:02

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2007 7:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep pozdrav vsem, sem nova na vašem forumu.
Imam dobro novico za vas, saj bo kmalu odprta spletna trgovina z vegansko kozmetiko (Provida Organics in Faith in Nature), vegan čevlji (Vegetarian Shoes - VB) in modnimi dodatki (torbice, nakit)!!!
Nazaj na vrh
boris_kolar
Moderator

Pridružen/-a: 11 Mar 2007 12:53

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2007 7:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lola je napisal/a:
Lep pozdrav vsem, sem nova na vašem forumu.
Imam dobro novico za vas, saj bo kmalu odprta spletna trgovina z vegansko kozmetiko (Provida Organics in Faith in Nature), vegan čevlji (Vegetarian Shoes - VB) in modnimi dodatki (torbice, nakit)!!!

Super Applause Kje in kdaj?
Nazaj na vrh
Lola

Pridružen/-a: 18 Apr 2007 19:02

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2007 7:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da v maju ali juniju. - Vegea.si
Nazaj na vrh
pikapoka
Moderator

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 22, 2007 9:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ooooo, super, Lola, kakšna novica!! Se že veselim! Dancing
Nazaj na vrh
Idashi

Pridružen/-a: 08 Maj 2007 10:00
Kraj: Kokkola, Finland

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 08, 2007 10:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hej, hej! Najprej vsem en lep pozdravček iz hladne Shocked Finske Very Happy

Ne vem če vam tole kaj pomaga, ker je stilsko gledano športen čevelj; sama namreč kupujem v interšportu, majo ene ljubke (in predvsem preproste) sportne copate od njihove firme Firefly. So 100% veganski in mislm da je polna cena tam nekje okoli 20€. Sam je pa res, da so to otroški copati in jih majo mnde sam do cifre 39. Hsreč mam mejhno nogo, yeeee Very Happy

Ta druga verzija so pa od Rowley - a modeli, ki jih ustvarja za Vans, sam tle je pa tudi cena pol mal ( velik! ) višja...na žalost... To sem pa sam slišala, tko da ne jamčim:)

Ali katera (ali kateri, sam bol mal verjetn Wink ) ve, kje se da dobit kake luštne ne ravno športne čeveljce, salonarje, sandalce al pa kej tazga, da so kvalitetni pa da niso glih plastikfantastik k jih čez en mesc za >psom< vržeš?Pa še ožuljo po možnosti Very Happy

Oblubm pa da bom mal raziskala finsk tržišče k sm že glih tle pa mam še 4 mesce cajt!

Pozdravčke vsem,

Idashi
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo   MSN Messenger - naslov
pikapoka
Moderator

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 11, 2007 6:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljena, Idashi, in hvala za inf!

Idashi je napisal/a:

Ali katera (ali kateri, sam bol mal verjetn Wink ) ve, kje se da dobit kake luštne ne ravno športne čeveljce, salonarje, sandalce al pa kej tazga, da so kvalitetni pa da niso glih plastikfantastik k jih čez en mesc za >psom< vržeš?Pa še ožuljo po možnosti Very Happy
Idashi

Tiste šolenčke, ki sem jih kupila v Turboschuhu (napisala zgoraj), zelo dobro nosim, me ne žulijo, niso vroči... pa še zgledajo dobr. Saj pravim, včasih se pa še najde kaj uporabnega. Se splača pošnofat Cool
Nazaj na vrh
Alice

Pridružen/-a: 28 Jan 2007 13:26
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 12, 2007 3:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živijo!

O suuper Lola..čudovita novica. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

No jaz pa si kupujem čevlje v Yellow..trenutno..in seveda brez katerekoli živalske sestavine..usnje,krzno,karkoli..
Sem iskala tudi po celi Ljubljani,pa imamo v mojem kraju dovolj fake materialov..na srečo. Wink In uporabljam te..so dobre,ne hitro premočljive,udobne..tudi elegantne se da dobiti brez usnja. Laughing Very Happy Very Happy

LP
kotko

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 23, 2007 10:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vegea.si že ima stran v pripravi in kot piše na njej se odpira v začetku julija Very Happy
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu -> Vegetarijanstvo
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 5

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu